Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyi a valóságtartalma...

Mennyi a valóságtartalma annak a gyakori szóbeszédnek, amely szerint Budapesten este, éjszaka sétálni gyakorlatilag életveszélyes?

Figyelt kérdés
Sokan tényleg arról számolnak be és úgy adják elő, hogy Budapesten elképesztő kriminális állapotok uralkodnak, egymást érik a bűnözők, drogos bandák, vagy az egyszerű zsebtolvajok. Vannak olyan környékek, ahova halálos ítélettel ér fel belépni. Tényleg igaz lenne, hogy ha sötétedés után egyedül sétálsz, akkor örülhetsz, ha csak kirabolnak és nem bántanak? Mennyire van ez így?

2022. márc. 10. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Vannak persze durva környékek, de én azon ritka alkalmakkor, amikor egyedül megyek haza éjszaka, nem szoktam félni.
2022. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Vannak rossz környékek, de az egész városra ostobaság ilyet mondani.
2022. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Budapesten élek több mint 25 éve. Nem egyszer mentem haza a város egyik végéből a másikba éjszaki járattal szalon spiccesen. Nekem még sosem volt problémám. Túlzás ami állítasz kérdező. Nem azt mondom hogy a közbiztonságon nem lehetne javítani, de nincs akkor gáz, mint állítod.
2022. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen igaz, minden Budapestit egytől egyig megölnek és kirabolnak minden este. Mind az 1,7 millió embert.


Engem csak tegnap háromszor raboltak ki és kétszer meg is öltek. Ma is este is alig értem haza. Nálunk a madaras Tesco zárását is napnyugtához igazítják.

2022. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy minden viccet félretéve, semmivel nem veszélyesebb mint bárhol máshol lenni az életben.


Nyilván most ez olyan, hogy azt sem lehet mondani, hogy 100% biztonságos, de azt sem lehet mondani, hogy nagy esély van bármi negatívumra.


Hiszen ilyen alapon az otthon levésről is el lehetne mondani, hogy életveszélyes, mert elesel a zuhanyzóban vagy fürdőkádban aztán ott halsz meg.

2022. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy azt vettem észre, hogy azok terjesztik ezeket a baromságokat, akik soha nem jártak Budapesten és amúgy is eléggé egyszerű, TV-ből tájékozódó emberek.


Egyik rokonom: Folyamatosan nyomja a Budapest veszélyes dumát, közben mióta élek nem láttam, hogy feljött volna, pedig 2 gyereke is fent van Pesten.


Nagymamám: Élete nagy kalandja az volt hogy egyszer fent volt Pesten még a gőzmozdonyok korában. Tőle megkaptam, hogy "hallja mik mennek a kollégiumban" és vigyázzak mert mindenki drogos és rossz társaságba keveredek.


Hát ha látta volna kikkel vagyok egy koliban, csupa kocka, meg hétvégi társasjáték körök és hasonlók... :D


Egyik excsajom sosem engedték fel Pestre mert "veszélyes". Hozzátenném a környéken simán ment bulizni meg bárhova, csupa suttyó "rosszfiú" barátja volt előttem, és erősen "fertőzött" környéken élnek.


A poén, Pestre nem jöhetett, de Dunaújvárosba elengedték főiskolára. Pont akkoriban volt országos balhé a beginázott csajokról és büszkén mesélte, hogy odajárnak bulizni, ahol begnázták az egyik csajt.


Másik excsajom szülei is pont ugyanúgy a bűn városaként írták le Pestet. Hozzátenném ők a saját lakhelyükön is rettegtek.


Egyszer a csajjal kint voltunk a este, klasszikus lakótelepek közti játszótéren késő estig. Másnap a szülei szörnyülködtek, hogy az nagyon veszélyes hely, jó hogy nem támadtak meg minket... :D

2022. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Amióta Karácsony Gergely a főpolgármester, azóta a fideszes lakájmédia folyamatosan sulykolja, hogy Budapest élhetetlen.
2022. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem éreztem még veszélyben magam éjszaka a városban.

Ellenben most a munkahelyemen veszélyben érzem magam a sok néger menekült miatt.

Egyik nap majdnem megvertek csoportosan, mert nem tudtam hol van pénzváltó.

2022. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nettó hülyeség. Itt születtem, aprócska, védtelen nő vagyok, mégsem öltek még meg, nem raboltak ki, nem erőszakoltak meg csoportosan sötétedés után. Csak olyan helyekre nem megyek éjjel, ahol nappal sem érezném magamat biztonságban.
2022. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap éjfél körül utaztam a 37-es villamossal, miután Kőbányán voltam kocsmatúrán. Még élek :)
2022. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!