Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet VALÓJÁBAN...

Milyen az élet VALÓJÁBAN Németországban, Ausztriában, Svájcban magyarként?

Figyelt kérdés

A középtávoli jövőben (2 és fél év van hátra az egyetemből) tervezek ezek közül valahova kimenni.

Van egy B2-es, Osztrák Intézet által kiállított ÖSD nyelvvizsgám (általános, nem szaknyelvi), abban a szektorban ahol dolgozni fogok, de érettségivel végezhető "aljamunkából" egy év tapasztalatom (amit valami részmunkaidős állással várhatóan utolsó tanévben 2 évvé fogok emelni), és kb ennyit tudok felmutatni.

Illetve eszembe jutott még valamelyik nyárra a kinti szakmai gyakorlat, még ha csak 1 hónap is lenne, biztosan hasznos lenne.

Nagyjából néztem az árakat (albérlet, kaja, benzin) és a munkámban várható kereseteket (én kezdésnek nettó 2.000 euró körül kapnék tapasztalat nélkül, bár szerintem az enyém relevánsnak számít), de mégse tudok teljes képet alkotni arról, hogy mi fog várni rám.

Nyilván tisztában vagyok vele hogy ott is dolgozni kell keményen, de mégis szebb, élhetőbb és kiszámíthatóbb jövőképet látok bennük, mint ami itthon várna rám (itt is kettessel kezdődne a fizum, csak a pénznem meg a nullák nem stimmelnek...).

Aki kiment fiatalként diplomával, mi volt a tapasztalat? Ajánlanátok hogy ott tervezzem tartósan a jövőt? Kifejtenéd kérlek a véleményed akár bővebben is? 20N



2022. márc. 13. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Menj ki, vissza se gyere soha! Tényleg minden sokkal jobb!!!
Jobbnak jobb ennél, menj, de ne legyenek túl nagy elvárásaid.
Nem egy rossz ötlet de nem látom értelmét. Itthon is elboldogulsz ha jó vagy, nem hiszem hogy 200 valahány ezret keresnél...
Nagyon sok a buktató, nem ajánlom. Ráadásul semmivel nem jobb mint itt, csak mese.
Nagyon nagy hülyeség kimenni, a cs<cskájuk leszel, a honfikhoz képest szärér-h×gyér dolgoztatnak, és sosem leszel teljes értékű ember ott.
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom orvosként ment ki, ott szakvizsgázott. Egy egyetemi városban él, minden számítása bejött. Sose jön vissza.
2022. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Lugano-ban élek, igaz gazdasági diplomával, olaszul, franciául beszélek és számomra 5000x jobb, mint otthon, én sem költöznék innen soha haza. Meg kell próbálni, ki lehet fogni melókat amivel nagyon jól lehet keresni. Nagyban függ attól, hogy milyen a diplomád. Svájcban orvosokat, mérnököket, ápolókat, IT, közgazdászokat fizetik meg nagyon
2022. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Milyen diplomád van?

Mert pl tanárival felejtsd el.

Orvosi diploma okés, csak honosíttatni kell, de van olyan szak, ahol itt is elkell végezned x év egyetemet, hogy elismerjék neked.


Más: ha kisgyerekekkel foglalkoznál a diplomádból kifolyólag (pl állami Kita, ovi, suli), akkor elvárás a kantonális dialektus, mert a gyerekek a Hochdeutschcsal csak első osztályban találkoznak - de ugyanez áll a gyermekorvosokra, ügyfelezőkre (ugyanis a gyerekeken kívül az idősek egy része sem beszél más nyelvet a sajátján kívül - ami nem a Hoch).


Zürichben élek, a párom IT-s, ő az angollal boldogul, de én már nem kapok munkát a szakmámban a folyékony züriitütsch hiánya miatt.


Szóval Svájc az érdekes hely, vannak szakmák, amikkel könnyű boldogulni és van, amellyel lehetetlen (pl humán tanár szak)

2022. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

Nekem összesen három rokonom él "kinn". Egyik Londonban. Második Amszterdamban, a harmadik Augsburgban. A letelepedésnél tart már mindegyikük. Soha nem jönnek vissza. A szomszédom egy 45 év körüli apa, anya, két gyerekkel. Két éve mentek ki Németországba, ők sem jönnek már vissza. És én is tervezek kimenni...


Az utóbbi egy évben két olyan rákbeteg ismerősöm halt meg, akiktől a magyar egészségügy még a méltóságát is elvette. Kibaszták őket a kórházból, haljanak meg otthon orvosi felügyelet, fájdalomcsillapítás, segítség nélkül. Egyikük a barátom édesapja. Én most vagyok 40 éves, de nem akarok maradni. Inkább tolom Németország szekerét előre minthogy itt maradjak. És nálam ez már nem egy hirtelen fellángolás. Ez megérett azután amit itt láttam.

2022. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Töled függ, hogy milyen eletet alakitasz ki a felsorolt orszagok egyikeben. Fontos, hogy illeszkedj be, ami elsösorban azt jelenti, hogy minel jobban tudd a helyi nyelvet, a helyi sajatossagokat fogadd el, es ne az legyen a celod, hogy penzt teszel felre abbol a celbol, hogy egyszer majd visszaköltözöl Magyarorszagra.


Svajcban elek kb. 35 eve, soha nem költöznek vissza Magyarorszagra.

2022. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, mennyi idősen mentél ki Svájcba?
2022. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Hajrá fidesz és dr.Orbán Viktor
2022. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7. Gondolom a Londonban élő százezer magyar nem pont így gondolja.
2022. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Reméljük szavaznak is’
2022. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolom a 7-es válaszoló szarkasztikus akart lenni.
2022. márc. 26. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!