Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem érdekli a lakókat a...

Miért nem érdekli a lakókat a közgyűlés?

Figyelt kérdés

150 lakásos háztömbben élek ( 5 lépcsőházas lakótelepi ház ) és alig bírom rávenni az embereket, hogy eljöjjenek. Probálunk lobbizni, de ha nagyon jól megy, álomszerű lenne egy 30 fős részvétel ami a lakások 20%-át jelentené. De könnyen lehet, hogy csak 20-an leszünk.


Miért nem érdekli a lakókat a házuk? Értem én hogy közös képviselet intéz mindent de mégis csak itt lehet megtenni az érdemi lépéseket, bármit amit szeretnénk.

Miért vannak úgy vele, hogy csak a küszöbig terjed a tulajdonuk holott az egész HÁZ ( közös részei ) a tulajdonuk része? Mi ez a nemtörődömség?



2022. márc. 22. 09:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Mert elvannak így, nem mindenki ragadt le egy 9 éves buzgómócsing szintjén.
2022. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Minek menjek el? Hallgassam hogy nincs pénz semmi közös dologra? A szigetelést kb tíz éve csak tervezik.
2022. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Mert semmi olyanról nem esik szó, ami az unatkozó öregasszonyokon kívül bárkit érdekelne. 12 éve lakom panelban, egyetlen közgyűlésen se voltam, nem is tervezem. Fizetem a közös költséget, a közös képviselő meg dönt a felhasználásáról.
2022. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen felesleges az ilyenekre elmenni. A közös képviselő nàlunk baszott ránk, amikor problémánk volt, de a feljelentés szóra meghunyászkodott. Dolgozunk egész héten, sőt nálunk a lépcsőházat is mi mossuk fel és a kertet is nekünk kell rendbe tartani. Ráadásul úgy hogy ezeket mi csináljuk, rengeteg pénzt fizetünk. Na ezek után a halálnak van kedve ott álldogàlni veletek?
2022. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
3mas vagyok. Annyit hadd tegyek hozzá, hogy a közgyűlés összefoglalóját általában elolvasom, de utána mindig örülök, hogy nem pazaroltam erre órákat az életemből.
2022. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok van olyan?
2022. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősöm panelba lakik, ő régebben járt a gyűlésre, sok mindent mondott, hogy jólenne megcsináltatni, de a legapróbb beruházást is leszavazzák a lakók, így már nem is jár, "úgyse lehet semmit elérni, így nem értelme".


Nagy 10 emeletes ház sok lakóval, volt mikor kis beruházás miatt 1 évig pár száz forinttal emelkedett volna a közös költség, még azt is leszavazták.

2022. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
En se mentem soha. Kicsit se izgat, h mi van a hazzal. Ha elzarjak a vizet v ilyesmi azt ugyis kiirjak.
2022. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Mert valóban a küszöbig terjed a tulajdonom. A többi részhez a közös költség erejéig van közöm, azt fizetem, abból oldják meg amit akarnak, akinek ez a dolga. Az ember dolgozik, családozik, semmi kedvem érdektelen baromságokon vitázni órákon keresztül unatkozó nyugdíjasokkal.
2022. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen részt vettem annak idején a lakógyűléseken. Egy külső cég volt a közös képviselettel megbízva és annak a dolgozója volt a közös képviselő. Én őszinte tisztelettel tekintettem rá, hogy azt a sok idióta, okoskodó, demagóg vénasszonyt türelemmel tudta kezelni. Énnekem egyszerű hallgatóként is viszketett a tenyerem, és legszívesebben jól szájon vágtam volna némelyiket.

Alap hozzáállás: semmire nem akarunk pénzt kiadni, de legyen mindenre pénzünk. Amíg van tartalékunk, addig azt költsük, aztán majd lesz valahogy. Kukákból pl. a minimum volt, ezért normál vasárnap délutánokon se lehetett kiüríteni a szemetest, karácsony és húsvét idején meg katasztrofális volt az egész. Én szívesen fizettem volna kétszer annyit is, csak legyen tisztességes mennyiségű szeméttároló. De persze ehhez magasabb közös költség kellett volna, azt meg mindenki ellenezte volna.

Amikor családi házba költöztünk, akkor egyik nagy örömöm az volt, hogy végre mindig van hova öntenem a szemetet.

Szóval én eljártam lakógyűlésekre, de megértem azt, akinek ehhez nincs idegzete.

Az egy másik kérdés, hogy aki nem volt ott, az utólag ne pampogjon, hogy miért született ez vagy az a döntés, mert az szerinte hülyeség. Lett volna ott, mondta volna el a véleményét és szavazott volna másképp, mint a többiek.

2022. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!