Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sok helyről hallom de kíváncsi...

Sok helyről hallom de kíváncsi vagyok: Borsod- Abaúj- Zemplén és Szabolcs- Szatmár- Bereg megye nagy része tényleg gáz helyek ingatlanvásárlás és közbiztonság szempontjából (leszámítva 1-2 települést és városrészt)? Vagy ez el van túlozva?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 17:07
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
79%
Szabolcsról tudok nyilatkozni, ott nőttem fel egy román határ melletti kisvárosban. Aki ott van is menekül, ha van lehetőséged máshova költözni, akkor inkább máshova költözz. Nem csak a közbiztonság a gáz, egyszerűen nincs munkalehetőség.
2022. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
B-A-Z megye nagy része elég gáz, Miskolcon vannak jobb részek, de amúgy nem sok munka lehetőség van. Gyár, vagy egészségügy, esetleg bolt, de nagy távokat kell tenni ha nem Miskolcon laksz.
2022. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szabolcsban nőttem fel. A közbiztonság még nem is vészes, az etnikumok csak egymást verték / késelték. De a munkalehetőségek hiánya valóban nagy probléma. Munka csak nagyobb városban, pl Nyíregyháza, van. Autó nélkül ott nemigen tudsz létezni mert a buszok jó ha 2-3 óránként járnak.
2022. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Engem is érdekel, követem.


#3: Ha szabad tudni, a megye melyik részén nőttél fel? Melyikről írod, hogy nem vészes a közbiztonság?

2022. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárda mellett nőttem fel. Sose volt balhé. Mármint egymás között persze, pláne sátoros ünnepekkor kapával, késsel intézték a konfliktusokat családon belül, de sose támadtak csak úgy meg senkit, pláne falubelit.
2022. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Ezért le leszek pontozva de én pont fordítva tapasztaltam 25 évem alatt kazincbarcikai vagyok (miskolctól 15 kilométerre kb egy 25.000-res város előtte faluba éltem és tudjátok mit néhány helyen kívül mint pl (rudabánya) egyáltalán nem gáz.


Az előttem lévők nem tudom mikor éltek ott de az én észre vételem szerint egyáltalán nem gáz

2022. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

BAZ megyéről tudok nyilatkozni.


Falvak: Alapvetően 3 kategória van.

1. Gyönyörű régi parasztházakkal teli és/vagy csodás természeti környezetben lévő falvak, amik már ránézésre is egész jól megélnek a falusi turizmusból (Háromhuta, Irota, Arka, Gagyapáti, Bükkszentkereszt)

2. Lerohadt putris gettók, amik miatt rossz hírét keltik a megyének (Csenyéte, Farkaslyuk, Szakácsi, Bánszállás – ez mondjuk Ózd része, de különálló)

3. Kihalófélben lévő, idősekkel teli falvak, ahol nincs semmi (ez némi átfedésben van az első kategóriával)

Ha az 1. kategóriába eső települést keresel, érdemes rázoomolni a környékre a google térképen és megnézni a lakosságot a wikipédián, jellemzően ahol minden tíz lakosra jut egy panzió, ott minden oké. Ezt általában a google utcakép is megerősíti.


Kis és közepes városok

Kétféle van, a régebbi, történelemmel rendelkező, kulturált kisvárosok ezek többnyire az abaúji és a zempléni részen (Sárospatak, Sátoraljaújhely, Szerencs, Tokaj), illetve a szoci iparvárosok, többnyire a borsodi részen (ezek összefoglalhatóak annyival, hogy Ózd szegény, Tiszaújváros gazdag, Kazincbarcikán meg nincs semmi, de legalább közel van Miskolchoz. Illetve van még Mezőkövesd, ami elég helyes, nyugis városka.)


Miskolc

Itt egy városon belül megvan mindaz, amiket előbb a megyéről írtam, tudni kell, melyik városrészbe költözöl. Ingatlan.hu-n a négyzetméterár már eligazít, van egymillió fölötti és százezer alatti is, a google utcakép meg a legtöbb helyen biztos támpont.

2022. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Miskolcról mindenki menekül mert élhetetlen. A táj szép vannak hegyek, csak épp fizetés nincs. A legtöbb hely minimálbéres. Havi 250 már jó fizunak szàmít. Kicsit olyan mintha meragadt volna minden a szociban. A fiatalok meg lelépnek. Halott város
2022. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

#8 igen, a 100 millás lakások meg azért épülnek, hogy csak a szél zörgesse körülöttük a faleveleket a kihalt utcákon.


[link]

2022. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es az építőanyag árak nem olcsóbbak ott mint máshol, mondjuk Pesten. Az meg, hogy 2022-ben ott is van ekkora összegű eladó lakás (összesen 5 db a neten…) semmit nem jelent remélem tisztában vagy vele. Van 5 olyan ember ott aki ezeket meg tudja venni, huu egy ekkora városba ez aztán nagy dolog :D Budapesten meg nincs már lassan 100 Millió alatt lakás. Vagy nézd meg mondjuk Győrt, ami kisebb mint Miskolc és ott is a legtöbb lakás 1M Ft/m2 áron van. Szóval Miskolc megint elmaradt egy 4-5 évet :D kb 18-ban volt ez máshol nagy dolog… :D Attól, hogy épül 5 100 milliós lakás gazdag város… Hahahaha ez jó volt :D Az meg, hogy az általad küldött link angolul meg oroszul van megint sokmindent elmond :D Mondjuk azt, hogy ezt nem az ottani embereknek építik. Nekik marad az avas
2022. okt. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!