Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon hangos a szomszédom,...

Nagyon hangos a szomszédom, mit tehetnék? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, a következő a szituáció: A szomszédban lakik egy pár, kis gyerekekkel. A hálószobánk fala közös, egy elég vékony falról van szó, mint kiderült, mert általában hallom, hogy miről beszélnek a másik szobában (elég hangosan is "beszélnek"). Néha a nagyon hangos horkolást is hallom (nem panel). Azt meg kell jegyeznem, hogy mindent hangosan csinálnak, és inkább este/hajnalban, de egész nap otthon vannak így napközben is szoktam őket hallani. A többi szomszédot sosem hallom. Eddig semmi különös még el is tudnám viselni, viszont hetente többször arra ébredek az éjszaka folyamán, hogy a szomszéd (férfi) ordítva nyög órákon keresztül. Nyilván nagyon kellemetlen hallgatni, rettentően hangos, a többi szomszéd is hallja. Másfél éve megy már ez és egyrészt idegesítő és addig vissza sem tudok aludni. Próbáltam már a füldugót, többször beszéltem már velük, levelet is írtam, a falon is dörömböltem, semmi eredmény. Nyilván az otthonában ne fogja magát vissza senki viszont szerintem alap, hogy hagyjuk a másikat legalább aludni és este már ne hangoskodjon senki.

Szerintetek mit tudnék még tenni ebben a helyzetben?

A költözés nem opció.



2022. márc. 24. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mármint szex közben nyög?
2022. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a füldugó a legjobb: 3M narancssárga. Azzal kizárt, hogy bármit is hallanál a szomszédból. Napközben pedig nyiss ablakot, vagy használj ventillátort, kapcsold be a TV-t, rádiót, hogy elnyomja a zajokat. A szoba falát is le lehet szigetelni, igaz, ez más egy kisebb lakásfelújítás lenne. Beszélj vele újra és ha nem hagyja abba, gondolom, van közös képviselő...
2022. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ha összegyűjtesz pár szomszédot és mondjuk öten-hatan mentek oda hozzá, azzal is célt lehet érni. (Nem megfélemlítés miatt, csak hogy érezze, sokaknak kezd elegük lenni belőle.)
2022. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, szex közben nyög. :/


Köszönöm szépen a tippeket, napközben tényleg elég jól el lehet nyomni a zajokat, általában zenét hallgatok. Viszont este olyan jól jönne egy kis csend és most szinte tőlük függ mikor tudok jól aludni. A füldugó talán jó is lenne, de azzal is hallottam őket és nagyon kényelmetlen.

A közös képviselővel is beszéltünk már, azt mondta, hogy szóljunk az őröknek, harmadik szólásra kihívják a rendőröket, viszont olyankor nem nyitnak ajtót vagy azt mondják, hogy nem ők voltak, vagy az őrök mondják azt, hogy nem hallottak semmit(nyilván nem akarják kihívni a rendőröket), másrészt mire odamennek lehet pont nem hallani vagy vége van a menetnek. Egyébként meg a közös képviselő nagyon elfoglalt nem tesz semmit.

2022. márc. 24. 23:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Az elején, kb 1 éve, még aláírást is gyűjtöttünk, de már belefáradtak az emberek egy kicsit és kezdem úgy érezni, hogy egyedül maradtam, mert végülis engem érint a legjobban, én vagyok hozzájuk a legközelebb.
2022. márc. 24. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz másik szobában aludni? Vagy amikor elkezd nyögni a fal felé fordítod a hangfalat, rátekered a hangerőt és hagyod, hogy élvezze egy kicsit.

Sajnos ezek az új építésüek minden hangot átengednek, a legtöbbhöz képest az átlag panel csendes.

2022. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os tippjét érdemes kipróbálni. Nálam a szomszéd rettenetes színvonalon gitározott. Amikor elkezdett gyakorolni, olyankor én is megfordítottam a hangfalat, és maxra csavarva ment a Carlos Santana. Általában egy darabig elment a kedve a gitártól.
2022. márc. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután oldalfalról van szó, ezt elég jó hatásfokkal lelehet hangszigetelni. Sok évnyi szenvedés helyett bőven megérné, akármennyibe is kerül.
2022. márc. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
füldugó + fejhallgató és fehér zaj kombinációja. Nem annyira kényelmes hogy minden nap használd de jó tud lenni. És amit feljebb írtak, vegyél egy rendes hangfalat aztán mehet nekik minden idegsítő zaj
2022. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beszélj velük illetve csináltass egy hangszigetelő előfalat gipszkartonból és szigetelő anyagból, a léghangokat elég jól le lehet elvileg így csökkenteni.
2022. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!