Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csökken ilyen brutális...

Miért csökken ilyen brutális mértékben Miskolc lakossága?

Figyelt kérdés

1980-ban 207 ezer lakosa volt, 2020-ban pedig 152 ezer.

40 év alatt a város elveszítette lakosainak 36%-át.

Mi ennek az oka?



2022. márc. 26. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Mert egy sz4r hely. Alacsonyak a fizetések, egyre több a cigány
2022. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Bányászvárosok többségének a lakossága a rendszerváltás és a bányák bezárása után rohamosan csökkent.
2022. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Mert egyre élhetetlenebb. Lassan 8 éve jöttem el onnan, életem legjobb döntése volt.

Alig van normális munkahely. Már ami nem minimálbéres, és nem kell a lelked kidolgozni.

A lakosok rosszabbik felének száma egyre csak nő.

Az orvosi ellátás borzalmas.

A lakosok általános morálja miatt már a párválasztás sem a legjobb a térségben.


Én így látom, tudnék még 1-2 dolgot írni, de csak örülök, hogy már nem ott élek.

2022. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Minőségi munkahelyek hiánya (összeszerelőüzem 12 órában állva és kkv arrogáns gyökér pénzéhes főnökkel nem az, mert ezekből van irdatlan sok, szóval, igen, el lehet helyezkedni, csak nem mindegy, hogy halálra dolgozod-e a beled, vagy élsz is), országos szinten is alacsony bérszínvonal ugyanazért a munkáért, légszennyezettség, helyiek kicsinyes mentalitása, semmilyen közügy nem halad előre, romák elnépesedése, közbiztonság csökkenése, a város országos közmegítélése "presztízse" csökken, egy leszakadó régió központja, ahonnan az elsőként teszik ki a lábukat a vállalatok. Ennek köszönhetően létbizonytalanság. Közlekedési hálózat a hatvanas években ragadt, ennek tekintetében nem jobb a helyzet Budapestnél. Mindezekkel párhuzamban áll az ország nyugati részének felzárkózása, az ottani életszínvonal kecsegtetése, jobb kereset, tisztább és zöldebb közterek, kevesebb roma, több tanulási lehetőség, érletőbb környezeti állapotok stb. Ezek okozzák egyrészt azt, hogy a fiatalok közül rengetegen vándorolnak ki, illetve az ittmaradottak közül is egyre kevesebben vállalnak gyereket.
2022. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem csökken csak fel lett töltve a hely cigányokkal abbol sosincs csökkenés :) ÉS jah amugy az a hely elég gáz.
2022. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Mert egy trágya az egész város. Itt születtem, itt nőttem fel és sajnos még mindig itt élek, de amint lesz lehetőségem elmenni innen azon nyomban hagyom itt. Az indokokat pedig fentebb leírták:)
2022. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!