Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bejön hozzánk a cigifüst, mit...

Bejön hozzánk a cigifüst, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
A közelmúltban vettünk egy lakást és most, hogy bejött a melegebb ido, sokat van nyitva nálunk az ablak a nappaliban. Kiderült, hogy a mellettünk lévő lakásban élő lakó vagy lakók sokat dohányoznak az erkélyükön. Tényleg nagyon gyakran, és az elmúlt napok alapján úgy tűnik, olyan a lakásunk adottsága, hogy hozzánk meg nagyon bejön tőlük a füst. Fogalmam sincs kik ők. Ti mit tennének a helyemben? Ez van, és szokjuk meg? Persze szólunk majd, megkérjük őket, de ezen kívül?

2022. ápr. 30. 21:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem tudsz tenni

Az saját erkélyén annyit cigizik amennyit akar

Őszintén szólva nem tudom mi változna ha szóltok neki

Én is dohányzom és csak magamból indulok ki,hogy nem fogok azért nem rágyújtani mert máshoz bemegy a füst. A lakásban meg nyílván nem dohányzik az ember jobb esetben

Sajna meg kell szokni

2022. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Én is sokáig dohányoztam, közel 20 évig. Most úgy 5 éve nem. Így azért nem lesz könnyű megszokni. Ha "friss" cigifüstöt érzek, akkor kicsit még most is megkívánom. Ha még állott cigi szagú lakást vagy ruhát érzek attól undorodok.


Lehet igazad van, hiába szólok. Én is az erkelyt választanám a lakás helyett.

2022. ápr. 30. 22:12
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
Csukd be az ablakot
2022. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Szellőztetünk. Esetleg csukja be ő.
2022. máj. 1. 13:18
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Akkor élvezd a füstöt 😂
2022. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Azért szerintem elég szomorú, hogy ez a hozzáállás. Egyébként utána olvastam és fel lehet ellene lépni. Nem "kell" elveznem. De őszinte leszek, meg én csak-csak elvagyok vele, de van egy kislányom és szerintem neki nem feltétlen tesz jót.


Semmiféle vitába, veszekedesbe nem akarok belemenni, de valami megoldást biztos lehet találni anélkül is, hogy egyikünk a másikkal jól kibszna.

2022. máj. 1. 13:24
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

Ez sajnos nem olyan egyértelmű dolog mint pl a zaj. Tényleg semmit nem lehet tenni ellene, max elvadítani a kapcsolatot a szomszéddal. Elméletben jogod van a friss levegőhöz és hogy ne szennyezzék az otthonodat, de emellett neki is joga van a saját lakásában a dohányzáshoz. Ez a kettő sajnos üti egymást, és a dohányzás szokott nyerni mivel senkinek nem tiltható meg. Illetve vannak esetek amikor a házirendbe belefoglalják hogy tilos a lakásban dohányozni, de ez ritka, főleg olyan helyeken ahol többség dohányzik.

Hasonló a helyzet nálam is, engem is zavar és pillanatok alatt bejön a lakásba a füst, szóval én szellőztetésnél szoktam résen lenni ha tudom hogy itthon vannak és már régen nem gyújtottak rá, olyankor kicsit is megérzem a füstöt, azonnal csukom is be az ablakot. Illetve az időzítésekkel lehet még játszani, amikor tudom nincsenek itthon azokban az időszakokban szoktam a legnagyobb kereszthuzatos szellőztetéseket elintézni. Ez sajnos ilyen, nekünk nemdohányzóknak kell most alkalmazkodni, én sem örülök neki de ez van.

Esetleg ha nagyon ingerel a füst, még megpróbálkozhatsz ventillátorral, ami a nyitott ablak felé van irányítva. Ezzel a módszerrel elvileg kint tartható az érkező füst, és többet lehet nyitva az ablak felügyelet nélkül is.

2022. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Ventillatort allits az ablak ele!! Eloszor ezzel probalkozz. Olcsobb.


Vagy vegyel egy szagelszivot es az ablak ele tedd.

2022. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 1. 18:25
 10/36 anonim ***** válasza:
23%

Vegyel egy adag tejsavo feherjet, keverd be, ontsd egy atlatszo pet palackba. Tedd ki az ablakba 2 honapra ahol suti a nap. Elviselhetetlen szaga lesz ha megrohad. Mikor cigizik, tedd ki a parkanyra a petet kupak nelkul es csukd be az ablakot. Vagy tegyel ki ammoniat mikor cigizik.

Par het es valtoztat a szokasain. Ha nem, ugyan ez mehet vizipisztollyal kozelebb juttatva a megrohadt feherjet. Mielott kimegy bagozni az erkely korlatjara losz egy picit. Nem fog kimenni az erkelyre.

2022. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!