Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bejön hozzánk a cigifüst, mit...

Bejön hozzánk a cigifüst, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
A közelmúltban vettünk egy lakást és most, hogy bejött a melegebb ido, sokat van nyitva nálunk az ablak a nappaliban. Kiderült, hogy a mellettünk lévő lakásban élő lakó vagy lakók sokat dohányoznak az erkélyükön. Tényleg nagyon gyakran, és az elmúlt napok alapján úgy tűnik, olyan a lakásunk adottsága, hogy hozzánk meg nagyon bejön tőlük a füst. Fogalmam sincs kik ők. Ti mit tennének a helyemben? Ez van, és szokjuk meg? Persze szólunk majd, megkérjük őket, de ezen kívül?

2022. ápr. 30. 21:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
80%

"nem fogok azért nem rágyújtani mert máshoz bemegy a füst"

Na az ilyen hozzáállás a legidegesítőbb. Én meg szeretem az erkélyemen üvöltetni 0-24-ben a JBL-eimet, merthogy 4 db van, és nem fogok csak azért nem zenét hallgatni, mert te hallod és nem tudsz aludni.

Ez így oké lenne? Nem hiszem. Vannak alapvető íratlan együttélési szabályok, amiket illene betartani. Legyünk már tekintettel a másikra. Legalább minimálisan... Ha pl a lenti szomszéd ott tereget, és rápereg a hamu, arra nem az az adekvát jó válasz, hogy "szaromle"...

Egyébként a kérdező tényleg nem tud mit tenni ebben az esetben, az ilyen férgek miatt nem árt nagyon körültekintően lakást választani :/

2022. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

:) igen, igyekeztünk körültekintőek lenni, de mindent azért nem lehet látni. Ez a lakó amúgy nem a mi házunkban lakik, szomszéd házban, vele közös a lakásunk egyik fala és az erkelyeink is egymás mellett vannak ezáltal. Ettől eltekintve elégedettek vagyunk, szuper környék.

A férjem szólt egyébként neki és tegnap nem is volt szag.

2022. máj. 2. 15:08
 13/36 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is pont ez a problémám. Nálunk az alattam lakó bagózik. Szóltam neki, pár hétig oké volt a dolog (arra kértem, hogy a ház másik oldalán cigizzen, ott folyosó van, kevésbé zavaró), de aztán újra visszaszokott.

Érdekes, a saját erkélyajtaját behúzza, mert nem szereti, ha bemegy magához a füst!

Sajnálatos, hogy a nemdohányzók érdekei sérülnek a dohányzókkal szemben.

2022. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzók sehol nem gyújthatnak rá. Budapest forgalmas részén lakok, nem szívhatok cigit az utcán, mert másra megy a füstje (nem illegális, de normális ember nem gyújt rá tömegben). Kocsmában nem lehet 2012 óta, kocsma előtt szintén óvatosan, mert ne menjen rá a füst arra, aki csak sétál az utcán, vagy szellőztetne az elsőn... Munkahelyen betiltották a dohányzószobákat, annyira kell lemenni egy szabad és üres helyszínre, hogy kétszer is meggondolom, hogy ráérek-e 10-15 percre. Szóval én úgy érzem, hogy sokkal inkább alkalmazkodom én, mint a szomszédom. De amúgy a szomszédom jó fej, átjött, szólt, hogy zavarja, amit meg is értek (nálam is 0-24-ben nyitva az ablak), azt találtuk ki, hogy ha kimegyek rágyújtani, megkocogtatom az erkélykorlátját a partvisnyéllel, várok 2 percet, és csak útána szívom el a cigit, hogy legyen ideje becsukni az ablakot, mikor végeztem, újra megkocogtatom a korlátot, hogy nyithatja. Szóval én ezt javasolnám első körben, menj, és beszélj velük, próbáljatok meg kompromisszumra jutni, ha valaki elmondaná nekem, hogy leszokott dohányos, és megkívánja a cigit a füst miatt, én biztos mindent megtennék, hogy a kedvében járjak, és ne menjen be a lakásába, és ne triggereljem - ettől még ugyanúgy rá fogok gyújtani, mint ahogy az egyik válaszoló írta, mert kb. sehol se lehet már bagózni az erkélyemen kívül, meg hát én is hallgatom a szomszédaim szexuális életét, a vacsora közben átszűrődő "méééér a gyúúúcsány jobb vóót?!" típusú vitákat, meg a csecsemősírást, mind olyan, amiért nem illik, vagy nem lehet szólni (mert szexelni kell, meg a baba sírni fog, nem lehet vele mit tenni), akkor legalább hadd szívjak el egy cigit én is.
2022. máj. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, megbeszélem vele, hogy adjon valami jelet, mielőtt rágyújt, hogy becsukhassam az ablakot.

Remélem, hajlandó lesz rá.

2022. máj. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Mi anno egy ventilátort tettünk az ablak elé, és azt járattuk ha megéreztük a beszűrődő szagot. Egy ideig azt gondoltuk jóü megoldás, de igazából akkor kezdtünk rájönni, hogy nem az, amikor hazaérve valahonnan bagószag volt a lakásban. A füst mindenhova beszivárog. Nyilván a mi orrunk is hozzászokott idővel, de azért csak zavaró volt. Sajnos nincs jó megoldás.
2022. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2022. máj. 9. 15:52
 18/36 anonim ***** válasza:
Klíma
2022. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Van klimánk, de azért 0-24ben nem akarjuk használni csukott ablaknál.

Mindenesetre az történt, hogy kértük, hogy a másik oldal felé fújja és azóta nem nagyon érződik. Normális emberek ők is. Megértették.

2022. jún. 2. 04:35
 20/36 anonim válasza:
29%

Sziasztok!

Hasonló a problémánk nekünk is.

10 éve lakunk egy 10 emeletes panelban, erkély nincs, az alattunk lakó hölgy bent cigizik a lakásában. Soha nem szóltunk, idegesített, de elviseltük.

A jelenlegi helyzet az, hogy 6 hónapos terhes vagyok, alig bírok megmaradni a saját lakásomba és nem értem, hogy más élvezete miatt, nekem miért kell a saját illetve a babám egészségét kitenni az ő szenvedélye miatt. Ha már ennyire igénytelen, hogy a saját lakását tele füstöli hát legyen, de a miénket kihagyhatná. Zárja magára a lakás ablakát, és szívja duplán a füstöt.

Augusztus végén születik a babának, tényleg ki kell tennem egy csecsemőt ennek?? Nincs rá megoldás?

2022. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!