Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem bírtad/bírod a társashá...

Ha nem bírtad/bírod a társasházban lakást, mi az oka?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve élek Bp-en, és az utóbbi 3-4 évben jutottam el oda, hogy nem vagyok kompatibilis a társasházi léttel. Sok helyen laktam már és valahogy minden házban volt legalább egy problémás társaság, akik gondoskodtak róla, hogy ne legyen nyugalmad az otthonodban. Nem is igazán éreztem otthon magam soha, inkább mindig az volt az érzésem, hogy valaki mellett/alatt/fölött kell lennem. A mindennapi élet nyilván zajjal jár, nekem sose ezzel volt gondom, hanem a szó szerint problémás, mások kárára zajongó szomszédokkal. Tényleg érdekel, hogy akik hasonlóan utálnak társasházban lakni hasonló tapasztalatok miatt, hogyan vészelik át ezt az időszakot, illetve hogyan képzelik a jövőjüket? Vidéki gyerek vagyok és ott érzem igazán jól magam ma is. A munkám sajnos Bp-hez köt, de nem szeretek itt lenni, a nyugalom itt nem opció. A mostani helyzetet is úgy fogom fel, hogy átmeneti jelleggel vagyok ebben a lakásban, addig legalább tudok félretenni, aztán majd hátha sikerül kijutnom a városon kívülre. Mindenesetre jó érzés lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel.

2022. máj. 1. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
vidék is zajos , hangfala , kipufogója egyre több menő embernek van
2022. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Magát a panel lakásomat imádtam. Nekem is a szomszédok zajongásával volt bajom. Fölöttem futbalozó gyerekek, lift ajtó csapkodás izomból, ablakom alatt éjszaka heavy-metál koncertet/diszkót tartó autós fiatalok ordibálása, vasárnap reggel ütvefúrózás 5 órán keresztül, stb. Azt volt a pont az i-re, amikor a fölső szomszéd légkalapáccsal kezdte kibontani az egyik falat, mert ahhoz támadt kedve. Komolyan olyan volt, mintha összegyűjtötték volna a világ legzajosabb embereit, és mindet betették volna egy 10 emeletes házba.
2022. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most kinn ülök a kertben, egyszerre zsivalyoznak a saját gyerekeim, a madarak, 3 házzal arrébb benzines fűnyíró, messzebb valami fostalicska motor ment el, távolabb kutya ugat régebb óta. Most csak ez van. Máskor más. Itt sincs csend. Közben a tücskök próbálnak mindent túlharsogni.
2022. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

Kabócád nincs?

Próbáld ki, verhetetlen. Semmi mást nem fogsz hallani.

2022. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2 Hasonló tapasztalataim vannak nekem is. :D És bárhova mentem, mindenütt volt legalább egy idegőrlő szomszéd. Illetve jelenleg is megvan a kötelező egy.


#3 A vidéki zajokat is jól ismerem, de azok soha nem zavartak. Se a gyerekzsivaj, se a fűnyíró, se kakaskukorékolás, se az ugatás. A madarak meg főleg nem. Asszem bele kell törődnöm, hogy nem mindenkinek való a társasház, még ha szükségszerű is jobb lehetőség híján. Sajnos nehéz összhangba hozni az itteni munkát a vidéki környezet iránti vággyal. De hátha nem lesz lehetetlen.

2022. máj. 1. 16:55
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Vékony falak. Lépcsőházból úgy bejön a beszéd, mintha bent lennének.

Ez nekem nagyon nem okés, nem vagyok képes otthon érezni magam.

Utcáról okés a hang, az az utca, de a lépcsőház meg a falakon túl, az már nem.


Plusz ott van, ha a szomszéd pl. délután dolgozik, én meg hajnalba, így korán kell feküdni. Ő zajong este, én meg aludnék.


Valaki mindig hupog, erősen b@szkodja az ajtókat, túl hangosan beszél a fal mellett stb.

És ezt veheted meg 30-50 millióért, hát köszi.


Normál esetbe, ha becsukom az ablakokat, főleg ha este van én a saját lakásomban/házamban nem akarok senkit hallani aki nem a lakásban tartózkodik.

Ha idegen hangot hallok rohadtul kényelmetlenül érzem magam, meg frusztrál, és képtelen vagyok élvezni a pihenést, kikapcsolódást így.


Tanulópénznek jó ez az élet így albiban, hogy a büdös életben ne akarjak eladósodni fél életre egy rohadt lakásért, inkább akkor kicsit gyűjtök és eladósodok egy házért. Ott legalább a falakon belül meg van a nyugalom (jobb esetben).

Persze nem Pestről beszélek, ezért csak ház jöhet szóba nálam.

2022. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hangosak voltak a szomszédok.

2 sor panel között volt egy játszótér. Pont arra nézett az ablakom. Esténként oda jártak dugni a tinik és a cigányok. Az ablakom alatt volt valami pince lejáró, ha kinéztem mindig láttam egy kis akciót.

2022. máj. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Normál esetbe, ha becsukom az ablakokat, főleg ha este van én a saját lakásomban/házamban nem akarok senkit hallani aki nem a lakásban tartózkodik.


Ha idegen hangot hallok rohadtul kényelmetlenül érzem magam, meg frusztrál, és képtelen vagyok élvezni a pihenést, kikapcsolódást így."


Pontosan ugyanezt érzem. Zseniálisan megfogalmaztad.

2022. máj. 2. 18:00
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem az emberekkel van bajom, illetve zajos emberek kertesházas övezetben is vannak.


Nekem az a bajom, hogy otthon, saját területen csak zárt helyen tudok lenni. Hiányzik a kert, a szabadban lét, a kiülés, a kertészkedés. Van egy pici, nagyon meleg és nagyon zajos erkély (hatsávos útra néz sréhen).

2022. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is megkeserítik a felettünk levő külföldi egyetemista albérlők az életünket...folyamatosan dübögnek, hangosan beszélnek, az egyik éjfélkor edz, ugrál stb. Van, hogy hajnalig megy a hangos beszéd...a tulajjal már számtalanszor beszéltünk, illetve velük is párszor, rendőrt is hívtunk már rájuk...pár napig változik a helyzet, aztán kezdődik elölről...nagyon érik egy csendes helyen lévő, szomszédmentes, hegyi falusi ház gondolata :) csak arra még gyűjteni kell.
2022. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!