Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha egy lakóházban a szomszéd...

Ha egy lakóházban a szomszéd naponta többször füvezik az legális? Rettentő zavaró, hogy pillanatok alatt beszökik a lakásomba a fű szaga, naponta többször.

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 22:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A levegőt nem tudom megelőzni, ha megérzem a szagát már úgy rohanok oda mint akit ágyúból lőnek ki! Dühítő, hogy valamelyik szomszédom naponta többször az "orrunk alá nyomja", nem tudom hogy a mellettünk lévő vagy felettünk, de van hogy éjszaka 3-kor engedtem be levegőt mert fájt a fejem és nehezen aludtam, erre egy idő múlva érzem, hogy ömlik be a fű szaga.

Lehet ez ellen tenni valamit normális módon?

Bárkinek tapasztalat?

2022. máj. 4. 22:40
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem!

Nemcsak a szaga szökik be hozzád, hanem maga a kábítószeres füst. Súlyosan károsítja az egészségedet.

Sürgősen szólítsd fel, hogy fejezze be!

Akár fel is jelentheted egészségügyi veszélyeztetés miatt.

2022. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy nagyon nehéz kérdés. A marihuána termesztése, árusítása, vásárlása, birtoklása és felhasználása is törvény által tiltva van. Tehát a kérdésedre a válasz, hogy legális-e, nem, nem az.

2 lehetőség van. Egy békés, és egy kevésbé békés. A békés, hogy kideríted, ki termeszt és használ fel marihuánát naponta, és udvariasan megkéred, hogy valami más alternaívát találjon ezen élvezeti cikk elfogyasztására, mert élhetetlenné teszi vele a környéket.

A másik opció, hogy kideríted, kitől jön a szag, feljelented a rendőrségen, egy nagy razzia keretében kijönnek, elviszik a fószert és nagy valószínűsággel letöltendő börtönbüntetést kap.

2022. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
92%
Ha füvezik, az alapból nem legális. Próbáld meg kideríteni, hogy melyik az, és beszélni vele, hogy legyen szíves az udvaron "dohányozni", vagy oldja meg zárt ablak mellett. Másrészről az ő lakása, amihez (gondolom) erkély is tartozik, így ott igazából azt csinál, amit akar.
2022. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy tényleg szólhatnál neki, mert lehet nem tudja, hogy ennyire érződik kint és valaki tényleg felnyomja majd. Ezzel mind a ketten jól jártok.
2022. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ne szólj neki, mert ha elkapják, rajtad áll bosszút.

A lakásában, erkélyén sem csinálhat bárki, amivel veszélyezteti a szomszédok egészségét.

Márpedig akaratodon kívül te is szívod a kábítószert.

Névtelen bejelentést is tehetsz a rendőrségen, hogy Csajágarecsegőn lakótelepen, a 20 emeletes házból valakitől rendszeresen dől kifele a mariska füst. A nyomozók tudni fogják a dolgukat, és te sem keveredsz bele.

2022. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem se szólj neki, mert úgyse tudod kinek kell szólni, így nincs értelme körbekopogni.


Névtelenül jelentsd be a dolgot a rendőrségen. Megoldják, többet nem kell szívnod.

2022. máj. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

#6 csak érted azért, mert valaki füvezik ráereszteni a rendőrséget, amikor durván szigorú itthon a szabályozás, nem túl klassz dolog.


Szerintem azt a megoldást kell választani, ami a legtöbb jót és a legkevesebb kárt okozza mindenkinek.(ha a rendőrség erre cseszi el az idejét az kb mindnekinek rossz)


És ez az, hogy szólni a csávónak, hogy haver tudd már, hogy az egész ház érzi és csukd be az ablakot amikor szívsz.

2022. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

#6

Ha az illető csak otthon csinálja és kijönnek a rendőrök, akkor elég egyértelmű hogy a szomszéd nyomta fel. Nem kell ehhez sherlocknak lenni hogy rájöjjön. A fogyasztókból amúgy is megpróbálják kiszedni hogy honnan szerezte aztán hazaengedik - rokonságban volt érintett, onnan tudom.



Kérdező, amúgy honnan tudod hogy minek a szagát érzed? :D

Viccen kívül, szólj neki hogy zavar. Ha kicsit is normális akkor megoldja utána másképp, nem hiszem hogy hobbiból kockáztatná hogy rárúgják az ajtót, szerintem most azt hiszi hogy nem megy máshoz a füst.

2022. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 HoneyBunny ***** válasza:
41%
Fhu nalunk is Pesten a hazban amiben lakunk rendszeresen olyan fuszag van, hogy harapni lehet. Gyulolom es van, amikor nyaranta az utcarol is szall be az ablakon, mert kiallnak a kapualjba szivni. Ha tudnam melyik csinalja, biztosan ra hivnam a rendorseget. A lepcsohazban egyenesen fullaszto a fuszag.
2022. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!