Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeged szebb/jobb/élhetőbb...

Szeged szebb/jobb/élhetőbb (stb.) város, mint Debrecen? Több kiírásnál is inkább Szegedet preferálják meglehetősen sokan, ha e kettő szóba kerül.

Figyelt kérdés

Miért lehet ez?


Írj kérlek néhány sort - vagy esetleg szavazz a lenti lehetőségekre!


Minden hozzászólónak, vagy szavazatot leadónak előre köszönöm fáradozását!



2022. máj. 17. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Leírom részletesen lent kérdező észrevételeimet, mivel teljesen más szempontok is vannak a dologban, amiket a szavazási lehetőségek között nem írtál.
Munkalehetőség hasonló arányú lehet, mivel mégiscsak 170 ezer lakos és (nem sokkal több) 200 ezer fő van mindkét "oldalon". Debrecen talán fejlettebb.
Netalán városkép/hangulat miatt voksolnak ilyen sokan Szegedre? Szebb lenne, mint a cívis város?
Élhetőbb lehet esetleg Szeged? (Igaz ez olyan tág fogalom, hogy nem tudom mi mindent lehet ebbe konkrétan beleérteni.)
Biztonságosabb lenne a város valamivel? Kevesebb az atrocitás, kevesebb a betörés (pl. városszéli házakba ugyanúgy alig, mint belvárosi lakásokba)?
Több programlehetőség található Szegeden, illetve jobbak a kikapcsolódási és a kirándulási lehetőségek?
Szeged könyékén (20-50 km) érdekesebb látnivalók vannak, vagy hangulatosabb, "jobb" kisvároskák?
A közeli vajdasági és erdélyi kirándulási lehetőségek, városok nagyobb számban bővelkednek, mint a Debrecen közeli kárpátaljai, partiumi célállomások?
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Debrecenbe több a bunkó, az emberek egy része nagyon kultúrátlan. Szerintem Debrecen is szép és Szeged is, de kettő közül inkább Debrecent választanám. (Egyéni preferencia, Szegeden szerintem jobb az élet)

Bár én Székesfehérvári vagyok, szóval nem tudom annyira mi van arrafelé.

2022. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

1-es, Székesfehérváriként miből jött le az neked, hogy Debrecenben több a bunkó? Végképp nem értem, hogy ennek ellenére mégis inkább Debrecen mellett voksolsz. Magyarországon vagyunk, szerintem mindenütt sok a bunkó, nem hiszem, hogy Debrecenben arányaiban több lenne mint Szegeden vagy Székesfehérváron.

A kérdezőnek, a szavazás amit kitettél totál agymenés és értelmezhetetlen. De azért válaszolnék a kérdésre is. Én Debreceniként azt gondolom, hogy Szeged jobb hely. Kevesebb ember lakja, így kevesbé zsúfolt mint Debrecen. Szeged belvárosa sokkal szebb és nagyobb kiterjedésű mint a Debrecené, ezért Szegednek városiasabb hangulata van. Szeged a Tisza mentén helyezkedik el, ami egy csomó sportolási, kiránduási, kikapcsolódási lehetőséget nyújt, amellett, hogy szép is. Ezzel szemben Debrecenben és környékén semmi természeti szépség vagy kirándulási lehetőség nincs, vagy ami kevés van az is teljesen elhanyagolt. Szegedről hamarabb eljutsz Budapestre, vagy az ország többi pontjára mint Debrecenből. A határközeli elhelyezkedés előnye mindkét városban megvan, Debrecenből Erdélybe lehet 1 órás autóuttal utazni, tehát ebből a szempontból nincs Szegednek sem előnye. A szegedi egyetem magasabb színvonalú mint a debreceni. Debrecen csak a fide$zes hátszél miatt van gazdasági előnyben Szegeddel szemben, de ettől még nem lesz élhetőbb vagy bármiben is vonzóbb város mint Szeged. Sőt Debrecenben a fene nagy hájpolás miatt iszonyatosan elszáltak az ingatlanárak és egyre nagyobbak a dugók a városban. A leirtakkal nem azt szeretném kifejezni, hogy mennyire sz@r hely Debrecen, csupán azt, hogy mi az amiben szerintem Szeged jobb. Ennek ellenére Debrecen is még bőven az élhető városok közé tartozik, és van akinek Debrecen tetszik jobban (Budapesthez képest még Debrecen is felfoghatatlanul tiszta és rendezett város). Tehát ha dönteni akarsz a két város közül akkor mindenképp menj el mindkettőbe egy-két napra és azután ítéld meg, hogy neked melyik tetszik jobban.

2022. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó barátom ott lakik azért Debrecen mellett állok.
2022. máj. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!