Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt olyan, aki Franciaorsz...

Van itt olyan, aki Franciaországban lakik/lakott egy nem túl előkelő városnegyedben? Mennyire biztonságos ott az élet?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
teljesen. A közbiztonság jónak mondható. A rendőri jelenlét erős minden rossz környéken. Én éjszaka is simán mehetek bárhova, de a nyugdíjasok is.
2022. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
A híresztelések ellenére az ott élő ismerőseim azt mondják, hogy jó.
2022. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A rendőrök ott nem túl barátságosak, ha necces helyzet van. Meg lehet nézni mi történik egy tüntetésen. A fegyveres katonák járőrözéséről nem is beszélve. Szóval nem nagyon érdemes rosszalkodni. Ha valakit elkapnak, akinek nincsenek rendben a papírjai, az nagyon gyorsan a régi lakhelyén találja magát. Így nagyjából mindenki igyekszik viselni magát.
2022. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 franciasrac ***** válasza:
72%

Igen, Párizs XII. kerületében születtem, 5 évesen visszaköltöztek a szüleim a vidékre (Vosges megye) és most 1 éve Nancy-ban (közép méretű város) lakom mert ott van az egyetemem, tehát minden lehető helyzetben voltam már.

Szóval, megy Párizs, elég biztonságos kivéve a szuper turistás helyeken meg a 93-as megye mellett. A külvárost pedig nagyon nem ajánlom, a 92-es megye az ország leggazdagabba, pedig a többiek nagyon veszélyesek és bűnösek, ott sok a szegény és külföldi ember (főleg Észak-Afrikából) és hát szerintem hallottad mi (megint) történt tegnapelőtt Saint-Denis-ben...

Nancy már sokkal biztonságosabb, ott gyakran látni lányokat az utcán éjjel (bár nem csoda hogy félhetnek egyesek), csak a szegény negyedekhez (pont úgy mint Párizzsal) nem közelednék.

És hát a vidék nagyon nagyon csendes, nincs olyan, hogy 500 méter hosszú épület ami tele van drogosokkal, tehát itt százszázalékosan biztonságos.

2022. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Párizs Seine-Saint-Denis-be én sem mennék be nappal, pedig a Cathédrale de Saint-Denis gyönyörű. Összességében szerintem viszont sokkal élhetőbb mint London
2022. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!