Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldi életről tapasztalatok?

Külföldi életről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok mechatronikai mérnöki végzettséggel és 1 év munkatapasztalattal. Angolul jól beszélek, németül alapfokon, de nagy a nyelvtanulási hajlandóságom. A tervem, hogy még megcsinálom az MSC-t (2 év), és dolgozom mellette. Utána irány a határon túlra.


A kérdésem csakis a külföldre telepedettekhez szól. Érdekelne, ti konkrétan hol éltek, az adott ország erősségei, gyengeségei, lehetőségei és kockázatai a Ti szemszögetekből. Minél részletesebb választ írsz, annál hálásabb leszek.


Köszönöm szépen előre is :)



2022. júl. 21. 08:54
 1/9 anonim válasza:
83%

Szia! Igaz, én nem életvitelszerűen élek kint, de minden évben fél évet itt kint töltök ausztriában. Az emberek sokkal kedvesebbek és nyitottabbak, mindenki mosolyog, segítőkészek. Rengeteg olyan dolgot tudsz megvásárolni, ami magyarországra talán csak 5 év múlva kerül a polcokra. Az ügyintézés katasztrófa, lassú és bonyodalmas. Mindenhova időpont kell. Magyarországon elmész a kormányablakba, ott mindent elintézel, itt viszont 100 helyre kell futkoznod. Az árak nem a legolcsóbbak, itt tényleg az tud megélni színvonalasan akinek legalább 2500-3000 euró fizetése van. Az osztrák ételek borzalmasak(szerintem), én nem szeretem. Itt akár kint hagyhatsz bármit, nyitva hagyhatod az autódat, akkor se nyúl hozzá senki. Összefoglalva, jó itt kint az élet, viszont itt sincs kolbászból a kerítés. Ha valaki kiszeretne ide költözni, ne olyan munkával költözzön ki mint én.(takarítás).

Viszont ahogy olvasom, a te munkád azért jóval színvonalasabb és megélhető fizetést kínálna. Szerintem ne habozz bárhova is mész!! Sok sikert neked! :)

21/L Salzburg környéke

2022. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Ez mondjuk annyira szubjektív, hogy a sok értelme nincs így a kérdésednek. Mi az, ami neked fontos? Mi érdekel? Hiába írom le, hogy pl én Hollandiában élek és az egészségügy az ami erősség és gyengeség is számomra, ha téged mondjuk a szakteruleteden való elhelyezkedes érdekel igazán.
2022. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es,

Köszönöm szépen a részletes választ, Ausztria is a látóteremben. Az emberek nyitottsága szerinted valós, vagy csak a gyakran hallható „műmosoly”? (szerintem a még a műmosoly is százszor jobb, mint az itthoni anyázás).


Kedves 2-es,

Leírtam: ami a Te szemszögedből erősség, gyengeség, stb… Bármi, ami Neked eszedbe jut az ottani életről. Amivel Te találkozol nap, mint nap. Ami neked szemetszúrt, hogy különbség az ittenihez képest.

Engem nem (csak) a szakmámmal való elhelyezkedés érdekel, azt csak azért írtam le, hogy megelőzzem a „mosogatóból van elég pakisztáni itt, ne gyere” kommenteket. Nem mintha őket le kellene nézni.

Az 1-es hozzászóló például nagyon szépen kiemelte, hogy az ország melyik részén lakik, és, hogy ő miket tapasztal a közvetlen környezetében..

2022. júl. 21. 09:31
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
11%
Én meg csak Magyarokat lenéző, paraszt osztrákokat ismerek, igaz nem kint élek, de a munkahelyemből kifolyólag ismerek néhányat. De biztos van normális is, mint ahogy magyar ember is.
2022. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ok, de megegyszer, ez egyéni és kb innen biztos vagyok benne, hogy egy másik ausztriai vagy hollandiai valaszado teljesen ellentétes véleményt ír.

Egeszsegugy: háziorvos az alap, ő dönti el, kell e neked szakorvos és ha ő úgy dönt, hogy nem, nehéz lesz mégis bekerulni. Nincs maganorvos, vagyis csak az van, ami ugye ellentmondásos. Nincs olyan, hogy te felhivsz valakit, hogy mennél hozzá, csak orvosi beutalo van, de az egészségügyi biztosításod fizeti ezt, tehát nem ingyenes. Ez bonyolult rendszer, kifejtett akkor érdemes, ha Hollandia a cél.

Nekem az emberekkel csak pozitív tapasztalataim vannak az első perctol, semmi negatívat nem tudok írni, pedig már 10 éve itt élek. Angolul mindenki beszel, de nagyra értékelik ha hollandul próbálkozik az ember, akkor is, ha az nem megy tökéletesen.

Itt is időpont rendszer van mindenütt, de az ügyek 99,9%-a online elintezheto, szinte sehova nem kell a személyes jelenlét.

A bérekből meg lehet élni, az árak nem veszesek -szerintem. A minőség jó, az eladók, szolgáltatók, internetes vásárlási oldalak ugyfelszolgalatai kiemelkedően jók.

Tomegkozlekedes alapjaraton jó, hirtelen komolyabb időjárási változás tud gondokat okozni.

Az élelmiszerek minősége jok, én szeretem az ételeket is, de az ittelo magyarok ezeket állandóan lehúzzak, a magyarnak nincs jobb felkiáltással.

Kis faluban élek Amszterdamhoz közel, ez kimondottan biztonságos hely.

2022. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2,5-ös,


Igen, kb. megerősítetted, amit tudtam Hollandiáról. Elég közeli rokonom él kint 13 éve. Néhány holland embert is ismerek a révén, nekem is nagyon pozitívak a tapasztalataim.


A válaszod nagyon hasznos volt, mivel egyrészt sajnos azonban nagyon ritkán beszélünk egymással, másrészt pedig a sok vélemény csiszolja reálisra a képet. Köszönöm szépen.

2022. júl. 21. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Na persze.

Salzburg drága hely,nyilván egyetem mellett ott árulod magad.

Most egy egész országot leírtál,mert egy qrva drága helyre mentél?

Intelligencia meg a plaktonoknak van csak.

2022. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ausztriában élek életvitelszerűen, hülyeség H baromi lassú minden... Ha van Handysignaturod, akkor Pl az erkölcsi 5 percen belül az emaileden landol. +Nem kell mindenhová időpont, mindenhol azonnal segítenek, valaszolnak és kedvesek.

Én nagyon szeretek itt élni és nincs az a pénz, amiért visszakoltoznek Magyarországra.

2022. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
15 milliót ért a lakásunk, most adtuk el, mert házat építettünk. 28 évesen valóban ennyire futotta nekünk, kár hogy neked ez sosem fog összejönni :D
2022. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!