Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell éjjel száguldozni,...

Miért kell éjjel száguldozni, hangoskodni?

Figyelt kérdés

Nyár van. Rohadt meleg van. Panelben meg méginkább. Éjjel kinyitná az ember az ablakot, hátha hűlne egy kicsit a levegő, hátha tudna aludni, nem csak a saját izzadtságában forgolódni.

Erre ezek a vadbarmok jönnek a hangos motorokkal, autókkal és direkt a lehető leghangosabban húznak el az ablak alatt, és ezt csinálják hajnalig. Hétköznap is van erre idejük.

Az ember meg nem tud tőlük aludni, feljelenteni nem lehet őket, mert mire kiérnének a rendőrök, már sehol nincsenek. Végül be kell csukni az ablakot, rosszabb esetben bedugni a füldugót is, lenyugodni valahogy, aztán a maradék 2-3 órában próbálni aludni, mert reggel kelni kell, megy az ember dolgozni.


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért kell ezt csinálni. Száguldozzon felőlem, de ne a város közepén a panelházak között. Tisztában vannak ezek egyáltalán, hogy mennyi embernek keserítik meg az éjszakát? Hogy mennyi embernek okoznak ezzel problémát? Direkt csinálják?



2022. júl. 21. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Fszhosszabbító jelenség.

Mint minden BMW,minden motoros majdnem.

Majd egy insta videó kedvéért belehal egy 200km/órás sebességbe,csak várd ki.

H*lyeségre nincs gyógyszer!

2022. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak nem dunaújvárosi vagy? :D Itt ezt hallgatjuk folyamatosan, a helyi facebook csoportok is felháborodott kommentekkel vannak teli, mindennapos téma. A rendőrök nem tesznek semmit, mert állítólag a főkolompos BMW-s valakinek a valakije 🤷‍♀️
2022. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez most éppen Gyöngyös. Szerencsére nem itt élek, csak időnként vagyok itt, de éppen elég. Tegnap mondjuk éppen nem száguldoztak, de hajnal fél 2-kor arra keltem, hogy pont az én ablakom alatt 4 fiatal srác ordíttatja a zenét meg kiabál, tapsikol, csapkodja a kocsik ajtaját. Türelemmel vartam, de végül felhúztam magam, kiszóltam nekik, hogy máshol bohóckodjanak, mert nem lehet tőlük aludni. Még nekik állt feljebb. Ezután leöntöttem őket vízzel, és elmentek végre. De volt vagy fél 4, mire elmentek.


Most meg már hallom, hogy megjöttek a száguldozók, beszakad a dobhártyám lassan. Rendesen szorongok, hogy mi lesz itt éjjel, de alvás biztos nem.


Egyébként szerintem ez mindenhol jelenség sajnos. Múltkor Szegediek panaszkodtak egy Facebook poszt alatt erről. Ott sem lehet csinálni velük semmit.

2022. júl. 21. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekli más emberek sorsa az ilyeneket.

A rendőr meg nem fog energiát ölni abba, hogy összefogdossa és hülyére bírságolja az ilyen állatokat.

Esetleg ha megtalálod a kocsit/motort érhetik "bizonyos károsodások", - mondjuk szórványosan elhelyezett üzenetek néhány motorháztetőbe állított csákány nyelébe tetovált formátumban (Pl. "Önnek egy új üzenete érkezett!" vagy "Miért nem szakadt a fejed anyádba?" célzott tartalmú feliratokkal), vagy a műszaki állapotnak megfeleltetni szándékozó négy kerék téglákra cserélésével, - de ez pedig "önbíráskodás", míg mások pihenéshez való jogát szétbarmolni nem az!...

Másik módszer lehet, hogy amennyiben közvetlen szomszéd vagy, módszeresen szervezett időközönként locsolgatod klomofággal a céljárművet vagy "véletlenszerű" összehangoltsággal szurkálod ki mind a négy kerekét ugyanennek a járműnek, miközben a gépjármű bejáratának nyitószerkezetét módszeresen gletteled kutyaszarral, - úgyis találsz mindig ebből a rendkívül egyszerű és hatásos eszközből 100 m-es körzetben legalább egy kiadós adagot. Előfordulhat azonban az is, hogy mint villanyszerelő vállalkozó, rá-ráborítasz egy-egy alumínium létrát a gépjárműre vagy hasonló - és sűrű bocsánatkérések közepette kivered a még ép ablakok egyikét is a végével. Letörhet viharos időben az antenna és a visszapillantó tükör, de ha nem törik, akkor az utóbbi átalakulhat "összevisszapillantó" tükörré... A motorolaj pedig a szélvédők karbantartásakor lehet hasznos kiegészítő!

Három hónap alatt át tud lényegülni egy top állapotban lévő gépjármű is olyan valamivé, amely a roncsderbin induló kocsikat is alázza küllemét tekintve. Amikor már a haverok keresete sem elég ahhoz, hogy fenntartsa a gépjármű gazdája a műszakilag megfelelőként értékelhető állapotot, akkor talán újra fogja gondolni, hogy mely mulatságok érik meg számára a kiadásokat és melyek nem!

2022. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom kik száguldoznak, de nagyon szívesen beverném a szélvédőjüket egy nagy kővel, ha szembe jönnek.


Ha szólok a helyi rendőrségnek, vajon csinálnak valamit? Nem hiszem el, hogy nem hallják, mert egy fél utcányira vannak innen.

2022. júl. 21. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrök pont azért nem foglalkoznak ezekkel, mert tudják hogy zavarnak másokat. A rendőrök csak azokat buzerálják, akik a létező legapróbb mütyür szabálysértéseket csinálják, azt is nappal, mint hogy nem zebrán megy át meg hasonlók. Éjjel nem fognak ilyenekre vadászni, mikor az őrsön is lehet rejtvényt fejteni.

Amúgy meg tudom erősíteni hogy ez országos jelenség, település méretétől és helyétől függetlenül, ugyanúgy mint az ablak alatt óbégató barmok. Csak most míg a kérdést olvastam, elment az ablak előtt egy robogós meg egy tuctuct bömböltető kocsi. Éjszaka is dettó ez van, csak én kisváros kertvárosi részén lakok, így annyiban más hogy nappal hallgatom a láncfűrészt, éjjel meg a ladás meg motoros idiótákat, a kertipartizó részegeket, meg az ugató kutyákat. Idén szereltettünk be klímát, amúgy is ideje volt a hőség miatt, így este lehűtöm a szobát és alszok zárt ablaknál Amúgy is sokszor olyan meleg van kinn hogy hajnal 4-kor is még melegebb van mint odabent, értelme se lenne ablakot nyitni.

2022. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyeneket én sem fogom tudni megérteni, mert szerintem náluk sincs ilyenkor logika. Valószínűleg be vannak állva,, mint az atom, aztán menőznek a barátnőjük előtt, a barátaikról nem is beszélve, meg unatkoznak, meg "ez csak hobby". Meg megmutatják, hogy őnekik mennyi manijuk van.
2022. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

A tini tetveknek meg mééé kell hangosan üvöltetni a gagyi sz4r zenéjüket, mintha valami gangsta rapperek lennének a hoodból? Pipaszár lábú kis nyomik, akiket egy legyengült csöves is ketté tud törni..

Ráadásul olyan lassan mennek mint a tetvek. Hallgasson csak végig mindenki 2-3 számot is tőlük.

2022. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem mindenki nappal eli az eletet.
2022. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Az a tévképzetük, hogy ettől mások majd vagánynak, vonzónak látják őket.
2022. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!