Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Máshol is ennyire nincsenek...

Máshol is ennyire nincsenek tekintettel a szomszédok senkire?

Figyelt kérdés

Ez az egész nyár egy borzalom, na nem csak a hőség és szárazság miatt, hanem mert egyszerűen ilyenkor mindenki megbolondul. Sikítozó gyerekek egész nap a medencében, persze a szüleik sehol, hangosan beszélő ordibalo szomszédok éjjel, mikor mindenki nyitott ablaknál alszik, mert csak ilyenkor van elviselheto levegő, hangos zene hallgatás és még sorolhatnám. Persze mi még arra is figyelünk parommal,hogy ne csapjunk zajt és villanyt se kapcsoljuk kint , ha este érünk haza valahonnan, nehogy zavarja a szomszédokat. Ma mondtam neki, hogy mostmar lassan kezdem letojni őket, és én is elkezdem hallgatni max hangerőn a zenémet az udvaron, ha ahhoz lesz kedvem és meghívok egy csomó főt este szalonnát sütni, hagy kiabaljanak...

Nem értem, hogy nem jut eszükbe, hogy másokat zavarhatnak esetleg..



2022. aug. 5. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ez van, itt se különb, egész nyáron nem lehet éjjel nyitott ablaknál aludni, mert még hajnal 3-kor is vagy lagzi van valahol, vagy valami részeg banda jön hazafelé ordítva, vagy hülyegyerekek azt hiszik a versenypályán vannak és a robogóikat meg szaros ladáikat zúgatják az utcán... Ha esetleg ezek közül véletlenül épp egyik se, akkor meg a kutyák ugatnak folyamatosan.
2022. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, a kutyákat kihagytam, az egyik szomszédnak 5 kutyája van, csodás, mikor egyszerre ugat mind.
2022. aug. 5. 22:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédom zenész, akinek semmi hangja nincsen, de nyomja a mulatos slagereket, gyakorol 😂 mikrofon minden gondolhatod 😂 amúgy producer is, és utána meg orakig mixeliaz ariana grandet meg a mainstreameket 😂😂azt jobban szeretjük 😂 itt nálunk mindenki hangosan hallgatja a zenét az utcába + a gyerekek gondolhatod😂 de mikor a producernek elege lesz és pont dalokat készít beiinditja a bose tobbszáz ezres technikáját,/ milliost és az szól a leghangosabban 😂


Reggel meg éjszaka mustangaljonnes a garazs közel van a. Szoba hoz amikor azb5.0;-t beinditja akk meg azért nem tudok aludni. Szarj le mindenkit téged isnelszarnak

2022. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

En mar kezdek megorulni..

Jobbrol balrol egesz nap hallgatoznak, se a hazban se az udvaron nem lehet normalisan beszelgetni mert jobbrol balrol lesnek es hallgatoznak.

Mindket mellettunk lako ejjel nappal zenet hallgat az udvaron, (nem ertem miert nem a hazban, feltunesi problemak), egesz nap visitozo gyerekek, es ami a legdurvabb arra kelek hogy zorognek es ordibalnak masnak a kolykei,nem tudok toluk aludni

Amelyik szomszed kozelebb van a hazunkhoz, van 6 gyerek es a 1 eves gyerek este 11 kor az udvaron sir, a nagyobb fiu ki jon es be inditja a motort az ablakom alatt hajnali 1 -2 orakor vagy a masik szitu hogy az ablakom alatt bonyolitja le a messenger beszelgeteseit orakig

Az "szuleik" mindent az udvaron beszelnek meg, egesz nap kint vannak nem is ertem minek nekik a haz

Minden furdesem ugy telik hogy oket kell hallgatnom

Minden estem ugy tellik hogy felek mikor ilyedek meg a motor hangra

Es van olyan is hogy ki mennek az udvarra hajnali 2kor beinditjak a kocsit es elkezdenek zenet hallgatni aztan be mennek

Kezd elegem lenni ebbol az egeszbol de nem tudunk mit tenni. Nem szolhatunk nekik hogy hallkabban mert a sajat udvaruk és még jobban hangoskodna mindketto direkt

Gondolkoztam hogy nevtelenul bejelentem oket de nem tudom hogy ez csendhaborgatsnak szamit e, es egyaltalan vissza vennenek e magukbol

2022. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Atya ég, akkor én még nem is szólok semmit. 3as és 4ed,en ezt nem bírnám. A hangos zene eleve nagyon idegesit, oké ez a munkája dehat akkor is.

4es hát gyönyörű család nem mondom. Na meg ez, hogy miért hajnalban indítja a motort, amúgy őszintén a család odabent, gondolom aludni bent alszanak, nem hallják ezt? Nem zavarja őket? És mit keres kint az 1 éves éjjel az udvaron?

Az a baj, ennek is csak igazán a rossz idő és hűvös fog véget vetni..

2022. aug. 6. 01:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívül én a panelba járok haza pihenni.


Régen sem volt csendes vidéken, főleg kutyaugatás volt meg a hétköznapi zajok. Viszont egy jó 5-10 éve kiköltöztek a fiatal városiak, hát azóta őrület van. Mindig buli meg zene bömböl valahol. Egyik szomszédnak ez a lételeme, reggel bekapcsolja a tüc-tüc-öt kinyitja az ablakokat és kint tevékenykedik. Egész nap.


Mondjuk Kőbányán a panelokban is pont ugyanez a suttyó vidéki viselkedés van meg, megfejelve azzal, hogy mindenki dohányzik és főz valami rohadt büdöset. Itt is ugyanúgy megvannak a motor bőgetősök akinek a panel parkolóban is padlógázzal kell menni, a zene hallgatósok, meg az összes suttyó.

2022. aug. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez erősen intelligencia kérdése, egy irodalomtanár, ügyvéd, műfordító, szakápoló, mérnök, stb....fix, hogy nem abban leli az örömét, hogy mást idegesítsen.

Amúgy ez valamifajta perverzió a kisembereknek, úgy vettem észre, aki büntetlenül zajong, érezhet egy kis hatalmat.

Én is erősen konfliktuskerülő vagyok, bárhova költözök, ami csendes környék, elkezdenek rajtam "uralkodni" a zajkeltők.

Többször észrevettem már, hogy ilyenkor vigyorogva integetnek, élvezik, hogy provokálnak, mert bosszant.

2022. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egész évben este 9 után kezd az egyik zörögni, csörögni, hupogni órákon át...
2022. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lehet egyszerű a kertes ház sem. Mi panelban lakunk, ez csendes, szomszédok is normálisak. Viszont a lakás egyik fele a főútra néz és itt éjszaka rendszerint rodeóznak kocsival meg fiatalok ordibálását kell hallgatni. Ha meg iskola van akkor a tizenévesek zaját meg a kúltúrálatlan viselkedés zaja jön fel.
2022. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Itt is ez van. Kicsit megnyugodtam, hogy ezek szerint nemcsak én utáltam meg a nyarat. Itt is meg a garázssornál a tuc-tuc, az éjszakai viháncolás, nyerítés, részegen ordítás, káromkodás. Egy baráti társaság konkrétan a garázsban, illetve az az előtti úttestrészen éli az életét; szinte majálist rendeznek egész nyárra szólóan. Szerencsére zene csak kb. havonta egyszer megy, amikor szülinapoznak, de májustól októberig kint tanyáznak. Ebédlőasztalt vittek ki az úttestre (ritkán lakott zsákutcás lakótelepről van szó, de kicsi forgalom akkor is van, így miattuk kell lehúzódni az autóknak), ami szánalmas és egyben nevetséges látványt nyújt. Kimennek hétvégén reggel, hétköznap meg munka után, és fel se állnak onnan este 10-11-ig.

Természetesen jól leisszák magukat minden nap, anélkül nem élet az élet. Közülük többeknek van kicsi gyereke, felesége, de haza se mennek éjjelig, még Szenteste is kint voltak, ami erősen megdöbbentett.


Az egyik férfi egy CSOK-os család feje, akiknek láthatóan púp a hátán a két gyerek. Na, ezek a gyerekek pokollá teszik a mindennapokat: az egyiknek olyan cipőt vettek, ami minden lépéskor sípol egyet, a másikat szándékosan biztatják, hogy sikítson, kiabáljon, trappolva szaladjon az utcán. Miattuk visszhangzik a lakótelep, így nem tudok tanulni sem, csak ha becsukom az ablakot és fehérzajt teszek be fejhallgatón. Nem a gyerekekre haragszom, hanem a szülőkre, ugyanis képtelenek őket normálisan nevelni, minden hülyeségért a kezükre ütnek, verik őket, így persze, hogy 10 percenként keservesen sírnak. Ez az, ami az én idegrendszeremet már kikészítette.


Ami engem megmentett, a viaszos füldugó: ha jól van berakva, konkrétan semmit sem hallok. Nekem azért van szerencsém, mert ugye hétköznap 10 körül bemennek, így füldugó nélkül el tudok aludni, így nyilván hallom az ébresztőórát is, hétvégén meg ha zajonganak is, nekem sem szól az ébresztőóra, így nem számít, hogy nem hallok semmit.


Nagy fájdalom, hogy pont azt nem tudom élvezni, amiért a szüleim olyan sokat dolgoztak, hogy megadasson nekünk: a természetközeliség és csend. (Megjegyzem, amíg a CSOK-osok ide nem jöttek, minden napszakban síri csend volt.)


Mindenkinek kitartást, aki hasonlón meg keresztül!

2022. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!