Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Élhető hely Debrecen (és...

Élhető hely Debrecen (és környéke, pl. Szoboszló, Böszörmény, Pércs) vagyis javasolt, vagy erősen kerülendő letelepedés céljából? Több oldalon, még itt is rettentően ellentétes véleményeket olvasok az utóbbi napokban. Drágának (gondolom) drága, de...

Figyelt kérdés

...de iskolák (egyenlőre még csak általános-, illetve egyik gyermekünknek középiskolák) és ezek színvonalának tekintetében.


-Páromnak irodai munkalehetőségek, nekem pedig festő és hidegburkoló munkák megrendelései lehetőségeinek tekintetében.


-A környék levegőjének minőségében.


-Zöldfelületek, parkok számának fényében (a Nagyerdő után természetesen).


-Az emberek/szomszédok újonnan letelepedőkhöz való viszonyában (igaz ez erősen emberfüggő, specifikus kérdés).


-Illetve a városban és a környéken uralkodó hangulat milyenségében.


-Közbiztonságra sem tudok egyértelmű választ, mert míg a statisztikák szerint nyugodtan lehet sétálgatni a városban, környező kisvárosokban, kevés még a betöréses lopás is, addig néhány véleményező ír olyan dolgokat (éppen pont a fent említett Nagyerdő kapcsán, vagy akár a vasútállomás esetén), ami nem vet túl jó fényt egy esetleges lepelepedésre. Plusz a keresőóriás térképén vannak bőségesen olyan családi házas területek, ahol (nem tudom precízebben megfogalmazni) viszonylag "távol van minden", pl. a legközelebbi szomszéd is, stb. Ilyen kicsit kies területekre (jó közbiztonság ide, vagy oda) nem sokkal "szívesebben" törnek be bűnbandák? (Akik ráadásul, ha elég sokan vannak alig öt-hat perc esetén teljesen kifosztanak családi házakat.)


Ezek csupán kérdések, érdeklődöm ezen szempontok után.


Sokszor hallani a városból nyugatra költözőkről is, hogy ott jobban érzik magukat a Debrecenből/környékéről messzire költözők.


Ugyanakkor viszont kárpátaljai, partiumi és erdélyi magyarok mégis szívesen költöznek Debrecenbe, de akár Nyíregyházára is (vagy ezek környékére). Nekik tökéletesen megfelel a város.


Elsősorban egyáltalán nem a látványosságok, és a régi/hangulatos épületekkel tarkított utcácskák érdekelnek, ezek csupán másod-, vagy harmadlagosak a kiírás tekintetében. Jó, ha vannak ilyenek, de nem ezek megléte a prioritás. (Ahol most élünk szép hely, de sajnálatosan nem annyira élhető bizonyos szempontok alapján. Így talán érthető miért kérdezek rá családom tekintetében ezen elvárásokra.)


Ui.:


Netalán tudtok más weboldalakat/fórumokat, ahol jóval(!) több debreceni (vagy környékbeli) ember véleményét olvashatom - jót, semlegeset, rosszat egyaránt?



2022. aug. 10. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Debrecenben nőttem fel, a szüleim mai napig laknak ott (nagyerdő környéke). Az elmúlt 12 évben (fidesz alatt) öntötték a pénzt a városba. Nagyon sok minden megújult, egy nagyon élhető városról van szó, ahol van munkalehetőség, szórakozási lehetőség, jó az egészségügyi ellátó rendszer stb. A közbiztonság is jó, de Debrecennek is vannak kevésbé jó részei, mint minden nagyobb városnak. Én Pesten lakom, nem költöznék vissza vidékre, de akinek megfelel egy nagyobb vidéki város annak tudom ajánlani.
2022. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell próbálni, majd dönteni.

Van aki az alföldről Borsodba költözött és van ennek a fordított változata is,mind a két esetben jól érzik magukat az új helyen.

2022. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Debrecen szerintem élhető ha szereted a vidéki városi hangulatot, igaz a fizetések nem az igaziak.

Szoboszló sem rossz.

Igazából egy idő után meg lehet unni mindent, ha csak nem vagy a helyben valamilyen formán szerelmes.

2022. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Debrecenben irodai munkát találni baromi nehéz.
2022. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Debrecen immáron a legdrágább vidéki város, nemcsak a lakásárak, de a szolgáltatások és a vendéglátás tekintetében is. A fizetések viszont országos viszonylatban kifejezetten alacsonyak. Egyedül nem lehet kigazdálkodni egy lakást, csak ha apuci, anyuci megtámogat, vagy egy életre eladósodsz. A város környezete totál ingerszegény, lapos sivár, egyhangú táj, unalmas, kisszerű belvárossal, panel lakótelepekkel szegélyezve. A levegő minősége csapnivaló, folyamatosan por van mindenütt, nyáron és ősz elején a környező földek trágyázása miatt konkrétan tömény sz@rszag van az egész városban. Télen pedig mivel nemcsak a csórók, de még az újgazdag milliomosok is fával fűtenek ezért akkora a szmog, hogy az ablakot nem lehet kinyitni főleg a kertes házas városrészekben. A belvárosban ez nyáron is igaz az egyre több és több autó miatt. Nincs egy értelmezhető kirándulóhely sehol a környéken, a környező tavak mind kiszáradtak. Az utóbbi évtizedekben elözönlötték a várost a környező halmozottan hátrányos helyzetű településekről beköltöző primitív falusi népek, akik ma már teljes többségben vannak a városban. Kultúrát, művészeteket ezek hírből se ismerik. A közlekedés egy merő katasztrófa, folyamatosak a dugók, iszonyatosan parasztok és agresszivak az autósok, az utak pedig totál romosak. A tömegközlekedés a másfél villamosvonalon kívül értelmezhetetlen. Az utóbbi időben már olyan mértékű buszsofőrhiány van az alacsony fiztések miatt, hogy folyamatosan csökkentett járatszámmal járnak a buszok, bár azelőtt se jártak se pontosan se sűrűn. A biztonságról annyit, hogy a dzsipók rendszeresen és folyamatosan bejárnak a városba a környező pusztulat településekről és lesik, hogy kit miért és hogyan támadjanak meg. A rendőrök, meg valahogy nem velük vannak elfoglalva, hanem azzal, hogy miként lehet minél több bírságot beszedni az autósoktól vagy a bringásoktól. Ja és egyre több a hajléktalan is akik egyre undorítóbbak és egyre agresszívabban kéregetnek. 10 évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy annyira nem rossz hely Debrecen bár unalmas, meg sivár, de legalább nyugis, nem túl drága és élhető. De ma már akkora a forgalom, a tömeg, a zaj, meg a szennyezés, meg olyan drágaság lett a városban, hogy egyáltalán nem mondanám, hogy egy kellemes élhető város. Persze most mindjárt jönnek és leugatnak az elvakult Debrecen hívő, bigott félbites fidesz birkák, hogy milyen f@sza hely Debrecen, meg hogy mennyit fejlődött az utóbbi években, csak épp ez a fene nagy fejlődés nem az életszínvonalat emelte, hanem a fidesz maffia helyi helytartóinak Kósának, meg a padavanjának Papplacinak a bankszámláját, az ingatlanárakat, a tömeget, a piszkot meg a zajt, a térkővezett területet a belvárosban, meg a lebetonozott termőföldek mértékét a város körül, ahol majd lehet gyárisorgép mellett több műszakban éhbérért gályázni, hogy kifizesd a lakbéred.
2022. aug. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
5-ös, én ha nem is teljesen, de egyetértek veled. Debrecenben nagyon kevés a normális munka és nagyon alacsonyak a fizetések, tanult ember nem igazán tud elhelyezkedni.
2022. aug. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz minden hülye, félművelt kiscsíra szövegével mint az 5-ös, mert ez egy lelki traumával "megáldott" kis falusi nyomoronc, szerintem kitiltották Debrecenből, ezért aztán 0-24-ben itt veri a nyálát! Ja és a Fidesz gyűlöletétől megvakult a szerencsétlen!

Van egy nagyon hiteles és részletes elemzés egy pasitól, szerintem az egyik legérdekesebb és legalaposabb kérdés itt a Gyk-n, olvasd el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2022. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Az 5-ös vagyok több generáció óta Debrecenben él a családunk, a dédszüleim b@szták el, de nagyon amikor ide költöztek. Nekik pont Nagyvárad volt a másik alternatíva, de lehet még azzal is jobban jártunk volna. Ami biztos, Nagyvárad sokkal szebb város még így is, hogy elrománosították. A környezeti fekvése pedig összehasonlíthatatlanul ezerszer jobb mint Debrecené. Amit le írtam csak a valóság és nyilván ez nem egyezik a ti bigott fideszes hitvallásotokkal. Se Kósa, se Papp polgármesterek nem debreceni születésűek, hanem az előző posztomban leírtak szerinti környékről betelepült suttyók. Pont telibelesz@rják, hogy valójában mi van ezzel a várossal, egy érdek vezérli őket, hogy menjen a fideszmaffia szekere és ennek rendelik alá Debrecen fejlesztését is. Amúgy meg mindenki azt csinál amit akar, én ha most költöznék az országba tutira nem Kelet-Magyarországot választanám, ennél fogva Debrecen is élből kiesne. Ha csak és kizárólag Kelet-Magyarország jöhetne szóba akkor pedig Szegedet választanám, mert ezerszer szebb fekvésű és annak ellenére is jól fejlődő város, hogy ellenzéki. Ja és ennek semmi köze a fidesz gyűlöletemhez, mivel minden politikai szervezetet gyűlölök, mivel mind bűnözőkből áll.
2022. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugye megmondtam!

7-es voltam.

2022. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!