Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kerül valaki gyerekintéz...

Miért kerül valaki gyerekintézetbe, ha még élnek a szülei?

Figyelt kérdés

#otthon #szülő #intézet #Gyerekintézet
2022. aug. 14. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A szülei nem alkalmasak arra, hogy neveljék.
2022. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem kell a szüleinek
2022. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

“Na ilyenkor sajnálom, hogy nem tudok még reportoltni.”


Én meg azt sajnálom, hogy ilyen primitív országban élek, ahol az emberek hobbit űznek abból, hogy beleugassanak a mások életébe ismeretlenül, amikor fogalmuk sincs semmiről. Engem megerőszakoltak, úgy fogant a gyerek. Már elnézést, ha nem vágytam rá, hogy megtartsam. Ha megölöm, azért vagyok szar alak, ha nem ölöm meg, akkor is.

2022. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Azt a komment már törölték, hogy nem ölheti meg, inkább menjen az intézetbe.

De milyen ember gondol arra, hogy megöli a gyerekét amikor még szóba sem jött ilyen dolog?


Plusz itt már megszületett gyerekről van szó, nem abortuszról.

2022. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Akkor kerül egy valaki gyermekotthonba, ha elveszik a családjától, mert például bántalmazzák a szülei.
2022. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Szóóóval a szülei például nem alkalmasak rá, nem tudják megteremteni a körülményeket, pl nincs hol lakniuk, nincs folyóvíz a lakásban, nem tudják etetni, eltartani, nem jár be suliba, esetleg a szülők erőszakosak, megverik, alkoholisták vagy drogoznak és ezt bejelentik mondjuk a szomszédok a gyámügy felé, millió oka lehet, és sokszor sajnos ez a jobb megoldás. És igne, van ilyen is hogy egy gyermek nemierőszakból születik, aohl azt gondolom hogy még az abortusz is (remélem) mindenki számára egy érthető döntés, de nyilván majd jön egy katólikus és megmagyarázza hogy nem, viszont ilyenkor jellemzően az ember bezárkózik magába hetekre, vagy hogy homokba dugja a fejét hátha attól elmúlik, és nem kerül sor időben az abortuszra, ilyenkor a gyermek megszületik, de ilyen traumával induló szülő gyerek kapcsolat ritkán alakul a felek számára jól, így az inkubátorban marad a gyermek. Van hogy aszülő cska időszakosan nem tud gondoskodni a gyerekről ilyenkor nevelőhöz kerül, és van láthatása is
2022. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Vagy a gyámhatóság emeli ki a családból, mert a szülők nem alkalmasak a nevelésre, vagy maguk a szülők adják állami gondozásba.
2022. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert senki sincs a környezetében, aki normális életet tudna biztosítani neki.
2022. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

"nincs folyóvíz a lakásban"


Ivóvíz, bazze, Ivóvíz! 😖

2022. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Off

Én tanyán nőttem fel. Nem volt bevezetve a víz. Kerti furott kút volt, fürdővízhez, meg ivóvíz volt egy másik kútból, a háztól pár lépésre. Volt kád, volt lavór, volt gáz+ tűzhely. Tökéletesen megoldottuk a napi tisztálkodást. Nyilván kényelmesebb megnyitni a melegvizes csapot, mint gáztűzhelyen melengetni, de emiatt nem hinném, hogy állami gondozásba kellett volna kerülnöm.

Amúgy nem szenvedtünk hiányt semmiben, a kamra is dugig volt kb mint egy vegyesbolt, csak nem volt fürdőszoba. Sokaknál így volt 70-es években.

2022. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!