Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest VIII. ker. "nyócker"...

Budapest VIII. ker. "nyócker" jelenleg mennyire biztonságos / költözhető?

Figyelt kérdés
Vidékről költöznék Pestre, de a legtöbb megfizethető albérlet amit találok, mind a 8. kerületben van, és nem tudom mennyire érdemes / biztonságos oda költözni. Főleg az Orczy és a II. János Pál pápa tér környékén találtam. Jelenleg mi a helyzet a "gettós" részekkel. Van olyan utca / ami környékére semmiképp nem ajánlatos költözni?

2022. aug. 22. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát az orczy tér nem a legjobb rész..... Talán nem is a legrosszabb, de a nyóckerben az igazán lakható terület az a palotanegyed. A krt-on belüli rész.
2022. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Szigony utcába pl. ne :D Alapvetően van 8 kerbe is biztonságos rész, csak éjszaka ne akarj hazamenni úgy, hogy átvágsz bizonyos részeken mert kellemes meglepetések várnak a tetyóktól :D


Ha sokat mászkálsz gyalog meg éjszaka akkor kerülendő , főleg ha szeretsz bulizni járni és ittas állapotban is bandukolsz, arra szagot fognak az orkok éjszaka

2022. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
A Népszínház utca mellékutcái is elég gázosak.... Na meg ott van nem messze a Diószegi utca, kb. a CCC drogelosztóközpontja...
2022. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
A II. János Pál elmegy, csak ne a Népszínház legyen.
2022. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Egész jó. Ha 10x mész át rajta este, abból csak 1x késelnek meg.. :P
2022. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Haaaaaaat......... Nekem volt ott lakásom, inkább eladtam 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2022. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Mostanában nagyon megy a duma, hogy rehabilitáció meg stb, de egy szó nem igaz belőle.
2022. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom, nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy a 8. kerbe költözzek. Javaslom a döntés meghozatala előtt, hogy ülj fel a 72-es trolira, kimerítő lesz a látkép.
2022. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha találsz jobb ajánlatot, akkor ajánlott nem a VIII. kerületbe költözni, mert bár be vannak kamerázva a frekventáltabb területeken az utcák, semmi garancia nincs arra, hogy nézegeti is valaki az általuk közvetítetteket, felvetteket. Csúnyán nézned sem kell ahhoz senkire, hogy egy óvatlan pillanatban belenézzél egy sallerba vagy beleessél véletlenül egy szúrós tárgyba. "Városnézésre" a 28-as, 36-os, 37-es villamost, a 83-as trolit vagy a 9-es buszt tudom ajánlani. De oda is szkafanderben érdemes felszállni, - annak ellenére is, hogy ez sem garancia arra, hogy ne zsebeljenek ki. Ez egy olyan hely, ahol a lakóhelyének viszonylatában tágabb körzetben is ismer mindenki mindenkit - ha másból nem, hát látásból. Ezzel csak azt akartam tudatni veled, hogy az arra tévedt idegent azonnal "kiszagolják" és sajátos módszerekkel kezdenek el a személye iránt érdeklődést mutatni. Sokat fejlődött az elmúlt évtizedben a kerület - építészetileg, - de az ott élő emberek életfelfogására ez kevés hatást gyakorolt. Mátyás tér, Orczy tér, Kálvária tér a "Pofonok Völgyének" sorszámozott megfelelői. A Kálvária tér közelében úgy kaptam egy sallert, hogy rá sem néztem az adójára azt megelőzően, - a mai napig nem tudom, hogy mi volt (a bőröm színén) kívül a problémája velem a "helyi seriffnek"! Az üzlet nélkülözhetetlenül utcai részét beljebb tolták a Nyugati környékére, de találkozhatsz olyannal is, hogy magas földszinti ablakból invitálnak egy kis lé csorgatásra... Kapualjak többsége elvileg zárható és zárt is manapság, de nem ajánlott a fal tövében közlekedni gyalogosan. Éjjel a legjobban abból jössz ki, ha az út közepén gyalogolsz...
2022. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9: a 99-es buszt kihagytad! :))) Az a legdurvább. Még ellenőr sincs ott soha.
2022. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!