Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedül hogyan jutottatok ki...

Egyedül hogyan jutottatok ki Angliába (család, barátok segítsége nélkül)?

Figyelt kérdés

Mi a menete? Állásközvetítő? Vagy itthonról keresek állást és kiutazok? Vagy kimegyek egy kis kezdőpénzzel és ott kezdek? És mi van a Brexittel?

Barista+Pincér végzettséggel és társalgási, folyékony angollal van esélyem vendéglátásban? 22 éves lány vagyok. Itthon hónapról, hónapra élek.


2022. szept. 10. 17:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
+még az au pair programon gondolkoztam, de szerintem abból sem gazdagodnék meg, maximum jobban beszélném a nyelvet a végére és így sokkal több esélyem lenne munkát szerezni nívósabb helyeken vendéglátósként.
2022. szept. 10. 17:35
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Repülőgéppel!
2022. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Angliai magyarok fb csoportban érdeklődj. De szerintem előbb munkát keress pl közvetítőn keresztül és ha van munkád akkor utána tudsz szállást is. /szintén vendéglátós/
2022. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy olyasmitől parázok, hogy vendéglátósként majd nem értek egy akcentust, vagy hadaró angolt. Olyankor megkérhetem, hogy beszéljen lassabban?

Oké, hogy a magyar akcentust megértem, meg én is folyékonyan beszélek, de sokaktól hallottam, hogy kimentek C1 nyelvvizsgával és nem értettek semmit.

2022. szept. 10. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor kell jöban lenni a kollégákkal, és lepasszolni nekik a vendéget. 😅 Évekig volt ez a túlélési stratégiám.
2022. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is német tudással mentem Németországba, de semmit nem értettem. Mire rájöttem, hogy az ej az áj (ein), az ich az is (ich), a ig az is (zwanzig)...Egyszerűen máshogy ejtik. Utána ment, mint a karikacsapás :D


Mielőtt kimész, nézz előtte sok-sok angol filmet, sorozatot, bármit, ami az élő nyelvet "imitálja". Esetleg angol felirattal, angol hanggal. C1 nem véletlenül van meg, tehát rövid idő alatt átáll majd az agyad és menni fog :))))) Hajrá, ügyesen!

2022. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, most nézem, hogy nem neked van C1, hanem folyékonyan beszéled. Erre is vonatkozik amit írtam. 6-os voltam.
2022. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

B2 van meg, amit még a gimiben csináltam. De azóta folyamatosan nézem az angol interjúkat, filmeket, youtubereket. :D


Az a cél, hogy 1 éven belül kijussak. De remélem, hogy én is hamar belejövök. :D

2022. szept. 10. 18:20
 9/13 A kérdező kommentje:

+bocsi a zaklatásért, de igaz, hogy vendéglátásban sok az indiai és közel-keleti, akik érthetetlenül beszélnek?

Pl nyáron voltam Tunéziában és sokan nem értették amit mondok, pedig hót ziher, hogy helyesen használtam a nyelvet. (Jó, az Afrika)

2022. szept. 10. 18:22
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
8: akkor rendben leszel :D Munkakeresés: esetleg távolról is el tudsz kezdeni CVket küldözgetni, hátha bejön valamelyik. Interjúra már ki tudsz repülni akár 1-2 napra is :)
2022. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!