Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Eger? Élhető?...

Milyen város Eger? Élhető? Pörgős? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom, hogy amúgy elég falusias jellegű, csak a főtér az ami feldobja. Ott élőket kérdezném inkább. Drága? Milyenek a munkalehetőségek? Közbiztonság?

2022. szept. 21. 21:34
1 2
 1/13 Miss Endzsi ***** válasza:
81%
Csak alja munkák vannak hirdetve, ahhoz, hogy normális irodai munkád legyen nem nettó 175-ért kell ismeretségi kör. Az egész város gusztustalan, főleg az emberek. Tele gusztustalan emberekkell a buszpályaudvar. Gondozatlan a város, nyáron ritka a fűnyírás. Kevés 23-40 év közötti van.
2022. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
A főtér meg a belváros egy merő kosz, össze van hányva, hugyozva az egész.
2022. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Gusztustalan emberek lakják. Munkalehetőség semmi, turistákra, meg 1552-re építenének, de ha egy kicsi lehetőség is akadna szórakozni, azt egyből kinyírják.

Egy Eger melletti faluban nőttem fel, Egerbe jártam iskolába, végig lenéznek, hogy én "falusi paraszt" vagyok, nyári munkát lehetetlen volt találni, nem képességek, hanem ismeretség alapján kerülsz be még a tetves mekibe is. A szüleim ott laknak még, ahol felnőttem, édesanyám most, 50 évesen sem érti, hogy nem vele, meg a végzettségeivel, meg a képességeivel és a tapasztalataival van probléma, hanem azzal, hogy "paraszt". Pár helyre elküldtem az önéletrajzát Budapesten, itt egyből behívták interjúra.

Ja, ha csak úgy átszállok ott, mint "turista", szinte látom csillogni a szemükben a dollárjeleket, mint a rajzfilmekben, hogy lehúzható bamba "pesti" nyomorultnak néznek.

Kicsi, nyomorult, koszos, tele van indokolatlan sznobbal meg alja gettós emberrel, akik a környező falvakból járnak be. Az elmúlt 2 évben már inkább autót béreltem, ha mentem a szüleimhez látogatóba, csak ne kelljen átszállnom abban a gyomorforgató városban.

2022. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, az eddigi válaszolók mit szívtak. Hogy lehet ennyire gyűlölni Magyarország egyik legszebb városát? Nézzetek szét akkor Salgótarjánban, Ózdon, Tatabányán, Miskolcon, és utána mondjátok, mit gondoltok Egerről. Egy nagyon szép, rendezett, nyugis, biztonságos város. Tény, hogy nincs annyi munkalehetőség, de gyönyörű környezetben fekszik, jó a buszközlekedés, sok a bicikliút, az utóbbi években sok épületet, teret felújítottak. Szóval szépül a város. Éjszaka is biztonságban sétálhatsz, talán a buszpályaudvar környéke az, ahol néha nem árt résen lenni. Van pláza, mindent be lehet szerezni. Jó a strandja, a környéken sok kirándulóhely. A munka miatt én sem lakok már Egerben, de mindig nagyon szívesen visszatérek oda.
2022. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat, Miskolcon is laktam. Szintén szép környezetben van, és sokkal jobban szerettem, mint Egert. Pár hónap alatt befogadtak - Egerben ezt öt év alatt nem tudtam elérni. Nem ismer Miskolcon mindenki mindenkit, ezért sokkal elfogadóbbak, sokkal kevésbé ítélkezőek - és én ott is biztonságban sétálgattam éjjel, ahogy Budapesten is biztonságban sétálgatok, a szar környékeken is (három évig éltem az egyik legrosszabb hírű utcában itt).

A "mindent be lehet szerezni" részen konkrétan felröhögtem. Meg azon is, hogy plázának nevezed azt az izét. Láttál már nagy bevásárlóközpontot mondjuk Budapesten? Vagy sétáltál itt párszor? Itt tényleg _mindent_ be lehet szerezni, és most nem a herbálra gondolok (mert azt Egerben is kapni :) ) hanem mondjuk egzotikus távol-keleti fűszerekre, vagy profi sportfelszerelésre. Láttad már a Tátra körvonalait a Hármashatárhegyről? Fürödtél a miskolctapolcai barlangfürdőben? Budapest, de még Miskolc is sokkal közelebb áll a nyugat-európai nagyvárosokhoz, sokkal élhetőbb, mint Eger. Ha Magyarországon kisvárosba akarnék költözni, inkább Gyöngyöst (hahó, a Mátra lába, kirándulóparadicsom), vagy Salgótarjánt a maga hegyeivel, Kazincbarcikát, Pécset, stb. választanám.

Eger egy nagy falu, amit nagyrészt nagyképű alakok laknak, akik a semmire hordják fenn az orrukat, kár ezt szépítgetni. Fiataloknak élhetetlen. Azóta már három városban éltem, egyikről sincs rossz véleményem - szerintem nem velem van a probléma.

Bár nem tudok egyetérteni, elfogadom, hogy te elfogult vagy Egerrel szemben, de attól még ez nem lesz egy élhető város a legtöbbünknek. Ha te ott jól érezted magad, akkor kívánom, hogy mielőbb legyen lehetőséged visszaköltözni. De attól még ebben nincs igazad. Szerintem sokat elmond, hogy 4/3 válasz szétkárhoztatta a helyet.

2022. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Láttam már bevásárlóközpontokat, Pesten már szinte az összes nagyobb plázában voltam, némelyikben többször is. Nyilván nagyobb Pesten a választék, de egy hétköznapi élethez Egerben is minden beszerezhető. Meg amúgy is, online is lehet venni már mindent, szóval ma már ki sem kell mozdulni a vásárláshoz.

Sajnálom ha rossz tapasztalataid voltak itt a városról, de nem jó ez alapján általánosítani, és minden egrit leírni. Jó, hát nem értünk egyet, van ilyen.

2022. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta, rendezett, biztonságos, viszont szörnyen unalmas és nyomasztó hely… aki a pörgést szereti, az itt depis lesz
2022. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 mitől nyomasztó? más kelet-magyarországi városok posztszovjet panelrengetegei szerintem sokkal nyomasztóbbak.
2022. nov. 19. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
A benne élőktől :D
2022. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Számomra minden itthoni kisváros nyomasztó… igen Eger legalább szép, tiszta, nincsen bűnözés, de számomra nagyon sivár és unalmas… sokat kellett ott élnem, nem volt jó
2022. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!