Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyi fiatal költözik jelenle...

Mennyi fiatal költözik jelenleg külföldre? És ez az arány nőni fog? Leginkább melyik réteg hagyja el az országot? Az értelmiségiek, vagy mondjuk a szakmunkások is?

Figyelt kérdés
2022. szept. 25. 17:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
33%
Én nem vagyok fiatal, de biztosan nem költöznék ki.
2022. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom pontosan. De amint megvan a burkoló suli egyből lepek innen.
2022. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalos statisztikát nem ismerek. Szerencsét próbálni szerintem sokan jönnek mindenféle háttérrel, egy részük hamar vissza is költözik Magyarországra (sok ilyet ismerek). A saját tapasztalataim alapján hosszú távon inkább azok maradnak kint, akik nyelvtudással és piacképes szakmával rendelkeznek.
2022. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

#3

Ismerős 10 éve kint van szállodai takarítóként.


Épp most nézem az M1-et, tüntetés a megnövekedett árak miatt. Lassan én is arra fogok kenyszerülni, hogy kimenjek, pedig nem akarok. Mert az egyszerű emberek (8 általános, érettségi, szakmunkás), akik nem tanultak nem tudnak annyit hazavinni, hogy meg tudjanak élni belőle.

2022. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%

Na a sok lúzer jött lepontozni.

De mégis mi a bánatért kéne külföldre menni, ahol egy lenézett bevándorló lennék, ha itt többet keresek?

Aki itt képtelen elérni bármit, külföldön majd biztos kaszálni fog...

2022. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
vállalkozók is vannak, nem csak szerencsétlen alkalmazottak...
2022. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatal vagyok. Korábban itthon képzeltem el az életem, de itthon nincs az az MSc, ami engem érdekel. Ezért ki fogok költözni, és tovább is maradok, mert a párom később fog végezni. Aztán lehet, hogy megszeretem az ottlétet és maradok.


Sokan kimennek erasmussal, találnak kint párt, stb. De az oktatás is más kint.


Munka szempontból tökmindegy, homeoffice is van a világon, egy egyutcás magyar faluban élve is tudnék nyugaton pl New Yorkban dolgozni. (Tudnék, már volt ilyen lehetőségem.)


Sokkal fontosabb hogy milyen az oktatás, mennyire élhető pl milyen a közlekedés (bicikliút?), egészségügy, hogy meg tudom-e találni a helyem. A nyelv pl nem akadály, sok nyelven beszélek, hajlandó vagyok még többet megtanulni.


Nem tudom, én főleg egyetemistákat/diplomásokat ismerek.

2022. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal tobb mint gondolnad.

Mi is kulfoldon vagyunk, az itteni magyar face csoportba 300-an regisztraltak egyetlen nap a fidesz gyozelme utan. Azota sincs megallas.

Azonkivul, parhuzamos tapasztalat, mivel Erdelyi vagyok, de itt 1 millio roman probalt letelepedni csak Angliaban. Korabbi munkahelyemen tobb ezer embernek segitettem covid oltasban es igazolasban, rengetegen Anglia, Olaszorszag, Nemetorszag, Spanyolok, Franciak, szerencsesebbek Amerika vagy Kanadaban vannak. Es boven volt a doktortol elkezdve a semmilyen nyelvet se beszelo takaritoig.

Mielott lepontoztok es beszoltok hogy de az Romania, nem ugy latom hogy Magyarorszagon olyan sokkal fenyesebb lenne a helyzet, szoval lehet batran feltetelezni hogy ott is tomegekrol van szo.

2022. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Párom és én a választások után tűztük ki, hogy a következő pár évünk arról fog szólni, hogy felkészüljünk a kimenetelre. Jelenleg az angolunkat húzzuk fel felsőfokra középfokról, én jövőre végzek az egyetemen, mellette dolgozom gőzerővel, hogy legyen megfelelő tapasztalatom. Mindketten diplomás fejlesztőmérnökök vagyunk, kaptunk már korábban is megkereséseket Linkedinen, nem lesz nehéz élni is velük


A legtöbb diplomás ismerősöm nem akar maradni. Sokaknak konkrét, időhöz kötött tervük is van már a távozásra.


Aki azt hiszi, hogy más ország is olyan moslékul viselkedik a diplomás, európai, szakképzett, dolgozni és/vagy tanulni érkező bevándorlókkal, az vegye a fáradtságot és beszélgessen kinn élőkkel. A bevándorlóikkal különbek, mint idehaza a saját polgáraikkal. Nem minden nép ilyen undorító és intoleráns, van amelyik büszke arra, hogy az ő országukat választják értékes, értelmes emberek.

2022. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
És mely országokba mennek a legtöbben?
2022. szept. 25. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!