Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerettek Budapesten,Pest...

Szerettek Budapesten,Pest megyében élni?

Figyelt kérdés

Most még tanulok,2 évem van hátra.Utána dolgozni fogok,és ha lesz annyi pénzem,(plusz van egy kis hátterem),akkor lehetséges ,hogy Pestre vagy akár Pest közelébe költöznék.

Egy ideje gondolkozok Szigetszentmiklóson,sok rokonom ott él szeretik.

Itt annyira unalmas az élet Hajdú - Bihar megyében,kevés a lehetőség,nincs semmi izgalmas.

Attól félek,ha Budapest központjába költöznék azt megbánnám.Tényleg zajos,büdös és koszos.



2022. okt. 5. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is tervezek Pestre költözni, de csakis a belvárosba

Aztán ha nem tetszik később kijjebb megyek :)

2022. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Én Budapesten élek, a 3as metró vonalától 10 perc sétára, egy zöldes lakótelepen.

Ez így tök jó amúgy a fiatal évekre. Minden IS közel van, de kevés az előttünk lévő átmenő forgalom, szóval maga akörnyék csendes. Persze van néhány bolond, de ez Budapest, ezt meg kell szokni:D

De pl a nyitott ablaknál való alvást nem bírom. Kb 1 km-re van az Üllői út és a Határ út, de ez nem túl nag ytávolság ahhoz, hogy halljam az ott lévő forgalmat. Eleve érzékeny vagoyk hangokra, csak a teljes csöndet szeretem alváshoz, szóval ez pl számomra eg ynag hátrány.

Meghátugye nincs kert. Tervben van a gyerek és családot már mindneképpen kertes házban szeretnénk. De mondom, a fiatal évekre bőven jó ez. Persze van akinek nincs igénye kertre, szóval egy elég nag ylakás jó családokra is.


A belvárost viszont nem ajánlom. Eleve mocskosul drága, másrészt pl a Nagykörúton belül (ahol a 4-6 villamos jár) éjszaka nonstop partyznak az emberek. A helyiek gyakran írnak petíciókat meg ilyesmi, dehát na, oda mennek a turisták, tele van kocsmával, szórakozóhellyel, képtelenség ott csöndet csinálni. És ugye a forgalom miatt is zajos. Egyébként az átlag életkor a belvárosban kimutathatóan alacsonyabb mint a város kiljebb lévő területein, egyszerűen annyira rossz a levegő.


Szóval én azt ajánlom, hogy ne feltétlen belvárosban gondolkodjatok, elég ha valamelyik (bármelyik) metróvonal gyalogtávolságon van. Azzal ott vagy 20-30 percen belül a város bármely pontján.


Ja, és kocsit ne hozzatok!:D Van itt épp elég.. De roller vagy bicikli jöhet, azoknak egyre nagyobb tere van.

2022. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2022. okt. 5. 12:07
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként-kora huszonévesként a belváros a kánaán. Hosszabb távon egy külsőbb kerület, ahol nyugi van, de jó a közelkedés befelé a tuti.

A legkisebb gyerek bölcsis korában kiköltöztünk az aggloba, ez már személyiség kérdése, a gyerek néha nyavalyog, hogy messze van az ÉLET :))) de ha tudsz a közelben dolgozni, vagy vállalható a ingázás, akkor ez is egy jó megoldás, mi szeretünk itt lakni. Tényleg nyugi van, iskola-óvoda-orvos-fontos ügyintézés a szánkban, de 40 perc buszozással elérem a Nagykörút szélét is.

2022. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagyobb faluban nőttem fel, majd az egyetem miatt 3 évre Budapestre költöztem. Nagyon szerettem ott élni és a mai napig hiányzik néha.
2022. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, sajnos csak itt van munka normális fizetésért. Zsúfolt, zajos, nyüzsis, minden drága stb.

Kollégám épp nemrég mondott fel hogy visszaköltözzön hajdú megyébe, szóval valószínűleg neki is jobban bejött ott.

2022. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben Budapesten laktam, most is itt lakom, egyetemre járok. Nem pont a belvárosban lakom, de viszonylag közel hozzá.

Én is inkább azt ajánlom, hogy ne pont a belvárosba akarj menni. Volt időszak, amikor minden egyes nap a Körútnál kellett elmennem (4-6-os vonala), azon gondolkodtam, hogy akik ott laknak, hogy bírják ki és hogy semmiképp nem laknék ott. Nagyon zajos, zsúfolt, koszos, mocskos, tele van hajléktalanokkal, fura alakokkal.

Nagyon jó Budapestben, hogy minden közel van, van minden, sokkal több a lehetőség, de tény, hogy elég koszos, zsúfolt, bár ez attól is függ, hol vagy.

2022. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah, én a #6 vagyok és BP-n dolgozok, Pest megyében élek. Én úgy általánosságban értettem hogy zsúfolt és zajos. Az agglomeráció is, nem csak a belváros.
2022. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a szigetet hanyagold, pláne Miklóst, hacsak nem a szigeten dolgoznál is és van pénzed a kifejezetten jó környékre
2022. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Fiatalon tényleg jó, mert sokminden történik. Viszont ha már dolgozol es nincs időd bulikázni meg a társaságod 99%a gyereket nevel és nincs KIVEL bulizni akkor csak azt látod hogy bkv járatonként van egy őrült akit szélnek eresztettek mert bezárt az elmegyógyintézet, hogy sarkonként fekszik egy hajlektalan, hogy 5 percenként odajön valaki tarhálni, hogy koszos húgyos minden.
2022. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!