Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan zavar, hogy a szomszéd...

Jogosan zavar, hogy a szomszédba milliárdosok költöztek és nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Régen egy átlagos 2 gyerekes, kedves család lakott a szomszédban, jóban voltunk, semmi gond nem volt. Aztán vidékre költöztek és megvette a házat egy milliárdos. Pontosabban a telek kellett neki mert a házat lebontotta. Az is elég zajjal járt, semmit se szólt nekünk, nem is köszön, vissza se köszön, hihetetlen bunkó munkásokkal is dolgoztatott végig. Pl a feleségemnek beszóltak, úgy hogy a gyerekekkel volt. A házépítés se volt kutya, az utcára is pakolták ki az építőanyagokat, nekik mindent lehet ugye. Volt, hogy este 8-kor is betonoztak. Nem szóltunk soha semmit, legyünk túl rajta hamar, aztán béke lesz. Mióta elkészült a ház, az utcán bömbölteti direkt a luxus sportautókat, mert több is van neki. Akár éjszaka is bömbölnek a lóerők. Bulik éjjel-nappal, röhögés, üvöltés, egy fesztivál is megirigyelné a hangtechnikát. A vendégeik szintén megjönnek a luxusautókkal és odaparkolják a mi kapunk elé. Ha szólok, udvariasan, mint akik nem hallanak, látnak engem. Sokszor nem tudunk elmenni otthonról autóval. Szerencsére most kevesebb buli van mint nyáron, de pl hétfőn nem tudtam elmenni dolgozni, a gyereket oviba vinni csak busszal, késéssel, mert odaállt a kapunk elé a nője terepjárójával telibe. Hiába szóltam, semmi reakció. Hívtam a rendőröket, mert már elég volt, nagynehezen kijöttek, mert ez nem az ő feladatuk hanem a köztereseké. Mert hogy az autó közterületen áll. Annyit csináltak, hogy felhívták a rendszám tulajdonosát megkérve, hogy álljon el. Persze vidéken van, majd este tud. Hívtam a köztereseket, hogy vigyék el innen akkor az autót, de ők szomszédi vitába nem akarnak belefolyni, stb de azért kijönnek majd. Nem jöttek, azóta se! Az autó este került el onnan csak.

Durván idegesít, hogy tiszteletlenek a családommal, az ember orrá dörgölik a pénzüket ebben a nehéz helyzetben, aztán még keresztbe is tesznek, lenézik az embert. Nem vagyok irigy, de ez már nagyon zavar! Ismerőseim szerint el akarnak üldözni minket mert szebb lenne a kilátásuk, ha a mi házunk nem lenne ott. Mi tényleg megpróbáltunk velük udvariasak lenni, de ők különbnek érzik magukat. Van az utcában egy kedves bácsi, aki sétálgat és mindenkinek köszön, beszélget. A fülem hallatára mondta az ember a bácsi köszönésére, hogy “vén hülye”. Sajnos nem bűnöző ez az ember, így abban sem reménykedhetünk, hogy elviszik majd egyszer. Csak tudnám, hogy viheti ennyire egy ilyen ember …


Mit lehet kezdeni egy ilyen szomszéddal? Most tényleg mi költözzünk még el 15 év után? Az ilyen bárkit “kitehet” a házából? Szerencsére még csak átvitt értelemben.


2022. nov. 9. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Jogosan.
2022. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát igen, én inkább elköltöznék, mint hogy megöljem és egy ilyen miatt börtönbe kerüljek.
2022. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt hívsz.

Beállsz kocsival úgy, hogy ne tudjanak majd kiállni.

Költözés

2022. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szedd le a rendszámot a kocsiról.
2022. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is voltak ilyen idióta szomszédaim, ugyanezt a harcot folytattam le mint te. Nekem is a kapubejáró elé parkoltak, mert 3 autójuk volt és az utca végén volt egy parkoló, de az 30 méterre volt a házuktól mit képzelek én hogy annyit fognak sétálni. Én is felhívtam a köztereseket, ők nem szállítják el, rendőrség dettó, csak felhívták őket rendszám alapján. Muszáj lerendezned őket verbális vagy nem verbális agresszióval mert különben te mész tönkre az idegességtől. Én is elkövettem ezt a hibát hogy sokáig csak tűrtem, az elején lépnem kellett volna. Azt hogy miket tettem nem írom le ide. Azóta megoldódott minden, nem köszönnek, de legalább betartják társadalmi normákat.
2022. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5, pedig pont az lett volna a lényeg, hogy mit csináltál.
2022. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
90%
Ha asszertívan nem megy elmagyarázva, hogy neked ez nem jó, akkor fenyegesd meg őket, hogy feljelented őket csendháborításért, vagy pedig magánterület sértésért.
2022. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!