Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Illik nekicsapni az ajtót más...

Illik nekicsapni az ajtót más autójának?

Figyelt kérdés
Lakóhelyemen teljesen természetes, mindenki nekinyitja az ajtót a szomszéd kocsinak még akkor is mikor messze áll tőle és éppen hozzáér az ajtó mikor teljesen kinyitja. Az én autóm is tele van ajtó nyomokkal. 10 évet éltem Hollandiában ott ez egyáltalán nem szokás, sőt ott azonnal kihívják a rendőröket. Itt meg úgy tűnik ez a világ legtermészetesebb dolga.
2022. nov. 24. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nemrég parkoltam egy bolt előtt, aminek egész nagy parkolója van, és az én autómon kívül 2 másik parkolt csak. Nyilván mindhárman tök messze egymástól. Bevásároltam, majd beültem a kocsiba, pakolásztam még, mikor mellém parkolt nagyon közel egy másik autó. Ránéztem a sofőrre, ő is benézett az ablakon, egymást bámultuk, ő meg közben kiszállt és nekibaszta az ajtót a kocsimnak. Hirtelen nem is tudtam hova tenni a dolgot, ő meg gyorsan beszaladt a boltba.
2022. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Illik köszönni, illik kinyitni az ajtót ha valaki nagy csomaggal jön stb...a kocsi ajtó rányitása a másik kocsira nem illik vagy nem illik kérdése hanem rongálás kérdése, amit elvileg a másiknak meg kellene fizetnie ha be tudod bizonyítani hogy ő tette esetleg bevallja. Mivel nem tudod többnyire ezért úgy vannak vele hogy nem érdekli őket.

Én mindig vigyázok, semmi kedvem ahhoz hogy valaki fél órát ordítozzon ott velem mert neki toltam az ajtót mert mondjuk pont látta. Nekem ehhez nincs idegzetem. Inkább vigyázok. Külföldön élve ott ahol nem volt ilyesmi, de ott is vigyáztam mert amúgy is mindenhol van kamera a parkolókban. Ha egy drága kocsi tulajdonosa kihívja a rendőrséget úgyis látni fogják hogy ki vplt. Itthon nem tudom mennyire vannak a parkolók bekamerázva.

2022. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Hans Pötterman ***** válasza:
Nem hogy illik, egyenesen muszáj is.
2022. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Oda kell tenni a kezed, s azzal nyitod neki a szomszédénak, ha nagyon közel van.

Tehát az ujjad lesz ott, így nem sérül meg semmi sem.

Ha nincs nekivágva, akkor az ujj sem.

2022. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik, de csinálják. Azt bírom amikor valami kis ropi testalkatú hülyegyerek vágja ki az ajtót. 10x elfér a két kocsi között. Utána csak les miért vágom én is ajtót direkt a kocsijának. Neki lehet, másnak nem.
2022. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!