Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alsó szomszéd (Husbolt)...

Alsó szomszéd (Husbolt) zajongása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják azt, hogy a felső szomszéddal vannak gondok, azonban mióta panelba költöztem, folyamatosan azt tapasztalom, hogy pont az alsó szomszédok a legzajosabbak.


Latszolag minden jo, a belvarosban lakom, minden kozel van, mindenkivel teljesen jol kijovok, es csendesek es rendesek a tuladonostarsaim.


Azonban ott a bibi hogy egy husbolt az also szomszedom, akik irdatlan nagy zajt csinalnak. Reggel 4-tol keso estig dongetik az asztalt, hust trancsiroznak, hust csomagolnak, hatalmas doboz-alaku teherautok jonnek, mennek, jaratjak a motorjaikat. Es csaknem megallas nelkul megy a rakodas, a tolatas, a sipolas, az ajtocsapkodas. Leramoljak a bejovo hust. Ujra es ujra ajtocsapkodas. Mar var a masodik teherauto. Ismet betolat egy teherauuto. Ismet jon a sipolas. Meg az ajtocsapkodas. Felramoljak a kimeno husarut.


Rengeteg a csusztatasi zaj. Rongaljak a jardankat meg a kuszobjeinket. Rahajtanak a kuszobjeinkre, es ujra es ujra osszetorik azokat, azonban karteritest nekunk soha se fizettek.


Tovabba, szabalytalanul a jardan furikaznak, le es fel, naponta vagy 100-szor. Tovabba, errefele nagy problema a parkolas. Azonban van nekik vagy 4 tragacsuk, amikkel napi 16 orakat parkolnak, teljesen illegalisan, ug hogy megkaparintanak teljesen jo parkolohelyeket, reggel 4-kor, amikert egy fillert se fizetnek. Raadasul mar hajnali 4-kor elkezdik a zajcsinalast, es megallas nelkul dongetik az asztaljaikat, a mazsas bardjaikkal, ami ide teljesen felhallatszik. Apritjak a sok hust, es EZ megy reggel 4.00-tol este 18.30-ig.


Raadasul nem is tulajdonosok ok, hanem csak boltberlok. Tovabba, nem is a mi Tarsashazunke a boltjuk, hanem a Varose, akiket csak az erdekel, hogy ki legyen fizetve a bolthelyiseg havi berleti dija.


Elszegenyedett, elfasult, agyondolgoztatott, de nem becsuletes, es nem tisztesseges 3 vagy 4 kozepkoru melosrol van szo, akikkel, annak ellenere, hogy mindig is nagy tisztelettel beszeltem veluk, sajnos nem lehet veluk kommunikalni. Szegeny, buszke, de erzekeny emberekrol van szo, akik meg sajat magukat se kepesek kontrollalni. Tanulatlan, muveletlen, bunko emberekrol van itt szo, akik meg kommunikaciohoz se ertenek. Semmihez se ertenek, csak a husdarabolashoz. Van egy irdatlan regi Mercedes mikrobuszuk, meg egy nagy es nagyon zajos hutoszekrenyuk, de, annak ellenere hogy mind a negyen napi 16 orat meloznak, ez minden a ceguknek az osszes vagyona.


Ott az alapveto baj, hogy egyre jobban no az a zaj amit ok csinalnak. Legujabban mar azt is csinaljak, hogy pl. orakig folyatjak a vizet, raadasul egy olyan csapon keresztul, aminek rossz a tomitese, azaz orakig brekegtetik azt a csapot. Azaz folyamatosan berezonalva tartjak azt a csapot meg az egesz hidegviz vezeteket. Es csaknem kizarolagosan en vagyok az akit zavar a nagy zajuk, mivel en vagyok az aki pont felettuk lakik.


Raadasul bosszuálloak azok az emberek. En mar vagy 12 eve soha se kritizaltam oket. Es meg a hatuk mogott se kritizaltam oket. Azonan, annek ellenere, es az erosen megnovekedett uj zajoknak a hatasara, ma lementem, es beszeltem a fonokukkel, akirol csak most derult ki hogy egy nagyon erzekeny es bosszuallo ember. 12 ev utan eloszor, es persze nagyon gyengeden es udvariasan megkerdeztem tole, hogy tovabb fog-e brekegni az a vizcsap? Es, most derult ki, hogy kirugtak a regi fonokot, azaz akivel beszeltem az volt az uj fonok, aki meg arra se volt kepes hogy kommunikaljon. Ez az ember meg a sajat arcat se tudta kontrollalni, mivel egybol elkezdett rangatozni a hapinak az arca, meg ide-oda ugralt a szeme, plusz egyfolytaban tagadta a hapi hogy toluk jon a zaj. Plusz probalta a zajt valaki masra kenni. Hogy, szerinte az felulrol jon, es nem alulrol, es nem toluk. Mondtam neki, hogy annak en mar utananeztem. Hogy en mar vagy 10-szer megbizonyosodtam, hogy felulrol nem jon, mivel, ujra es ujra, azt mar tobbszor is leellenoriztem, hogy felul mindenki nagyon csendes. Erre tovabb tagadta. Raadasul, azt is kijelentette, hogy neki "nincs ideje" arra, hogy megbeszelje ezt velem, vagy barki massal, mivel szerinte, neki "megallas nelkul" kell dolgoznia. Erre, minden odaszolas nelkul, es bekesen, es a fejemet csovalva, lassan kisetaltam abbol a boltbol.


Es kepzeljetek mi tortent kesobb, azaz meg aznap este? Vagy ez csak egy koincidencia lett volna? Vagy egy időzítő kapcsolót hasznalt az a hapi? Ilyen meg nem volt! Az tortent, hogy meg aznap este egy fulsuketito zajgenerator lett bekapcsolva, lent, a bolt WC-jeben, aznap esete, azaz ma pentek este, pontosan 20.00 orakor. Es ment az a zajgenerator pontosan 23.00 oraig, amikor abbol a boltol 18.30-kor hazament mindenki. Azonban, technikailag nagon is lehetseges ez. Nem kell hogy ebbol a celbol barki is szemelyesen ott legyen, pontosan este 8-kor, es pontosan este 11-kor. Csak annyi kell, hogy legyen nekik egy időzítő kapcsolójuk, es utana, azaz utolag, ismet azt tudja allitani az a hapi, hogy azt a zajt is valaki mas okozta. Es hogy az nem lehetseges, mert ok mar addigra mar hazamentek, penteken 18.30-kor


Mert ott volt a bibi, hogy ment, es ment, es ment az a zajgenerator, zengett az egesz lakasom. Egy oruletbe kergeto 80 dB-es erossegu nagyon eros bugo hang volt kulonosen a WC-mben es a nappali szobam kellos kozepen, ma este, penteken. Remegett es rezonalt az egesz, mintha egy ZAJOS villanymotor vagy zajos transzformator ment volna, pontosan 20.00 ora es 23.00 ora kozott. Se elotte, es se utana ilyen meg nem volt. De, mit tud az ember ilyenkor csinalni? Latszolag sotet volt ott bent, azaz latszolag senki se volt az uzletben, azaz latszolag mar regen hazament mindenki. Azonban csak annyit kell ehhez, hogy legyen annak a hapinak egy időzítő kapcsolója. Raadasul, vekonyak itt a falak, es o is vsz. nagyon jol tudja es tudta, hogy a legvekonyabb a fal, pont a WC-kben van.


Osszefoglalaskeppen, kora reggeltol keso estig azt kell hallgatnom,

hogy akkora nagy zajt csinalnak, amit akarnak. Komolyan mondom, én tobbgyerekes családban nőttem fel, és vagy 19 even keresztul meg 3 nagyszülővel is egyutt laktunk, de soha az életben senki se hangoskodott ennyit, mint ezek. Szóval, mit csinalsz egy ilyen primitív bandaval?


Igazából nem tudom, hogy mit lehet tenni veluk, vagy ellenük.

Nem bizom es soha se biztam a pereskedesben. Azonban csinalni kellene valamit. Vagy ki kellene ebrudalni oket. Vagy ki kellene utalni oket. Vagy ra kellene oket venni, hogy koltozzenek ki valami ipari kornyekre, mint pl. a Vagohid kornyekere, ahol majd annyit zajonghatnak amennyit akarnak. Mert maguktól sajnos nincs annyi eszük, hogy feltűnjön nekik, hogy körülöttük mások is élnek, és hogy vekonyak ezek a falak.


Arra is kíváncsi lennek, hogy vannak-e itt még rajtam kívül olyanok akik szintén az alsó szomszéd hülyesége miatt szívnak. Jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül!!!:)



2022. dec. 3. 05:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Rég volt már a húsboltos. :)

Egyébként, ha ennyi ideje nincs változás, akkor el kell költözni, mert felesleges szélmalomharc minden további erőtlen lépés.

2022. dec. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem már ne aggódj, hamarosan csődbe mennek és bezárnak.
2022. dec. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

"Arra is kíváncsi lennek, hogy vannak-e itt még rajtam kívül olyanok akik szintén az alsó szomszéd hülyesége miatt szívnak. Jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül!!!:)"


Persze, hogy van. A negyedikről halljuk, ahogy a 2. emeleten lakó pulyásék kölykei rohangálnak.

2022. dec. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

"Nem bizom es soha se biztam a pereskedesben"


Pedig ez másképp nem fog menni. Először az önkormányzatnál tudsz lépéseket tenni. Érdemes megnézni a helyi rendeleteket is.

2022. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Az illegalisan parkolo autokrol a jardan rendszammal csinalj fotokat es kuldd el a kozteruletfelugyeletnrk minden nal. Reggel 4-kor is meg nspkozben fizetos parkoloidoben is legyen ek fotok!


A kerjleti kozteruletfelugyeletnrk kuldd be a fotokat es a jardakarokat kuszobkarokaf is!! Meg fogjak buntetni oket penzzel!!


Ha a foldon huzzak a hust,csinalj fotojat es kuldd el a nebihnek merg foldre elelmiszert nem tehetnek.

2022. dec. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk mi lenne, ha tennél egy extra hangszigetelést a padlódra? Azt nem várhatod, hogy néma csendben darabolják a húst. Ha meg téged még az is zavar, hogy furgonok mennek az utcán, meg úristen! megállnak, meg tolatnak, akkor vagy magasabbra kéne költöznöd, vagy egy tanyára.
2022. dec. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Már megint itt vagy?
2022. dec. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

2-es, Kitunoen jo es hasznos a valaszod.


3-as, Szivesen olvasom a valaszodat.


4-es, Errefele sajnos nem illegalis a csendhaboritas; azonban birtokhaboritas felkialtassal pert lehet inditani a Varoshaza jegyzojenel.


5-os, Kitunoen jo es hasznos a valaszod.


6-os, Koltozni mindenki tud. Ha annyit koltoztel volna mint amennyit en, akkor neked is eleged lenne a koltozesbol.

2022. dec. 3. 07:54
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
Mért költöztél oda???
2022. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Hát kérdező, ami kiderült az mérföld hosszú panaszkodásodból, hogy alapból lenézed az embereket, sértődött vagy amiért mások dolgoznak amikor te nem, és fogalmad sincsen arról mit és miért is csinálnak a hentesek.

Igen, ahol bolt van ott mozgás is van.

Igen, a hentesnél csapkodják az asztalaikat a nagy késeikkel - ezt hívják hentespultnak, bárdnak és munkának.

Igen, hajnalban kezdik, mert ha a bolt nyit reggel 6 után, hogy annak is legyen kajája akinek tőlük viszik az ebédhez a húst, akkor el kell kezdeniük feldarabolni már sokkal korábban.

Nem, én sem szeretnék ilyen zajban élni.

Felesleges a mérföld hosszú panasz, a magyarázkodás, hogy mennyire lenézed ezeket az ott dolgozókat - elég lett volna annyi, hogy zaj van, túl korán, hangosak, dolgoznak, üzlet - és mit tehetnél ebben az esetben.

Amúgy nem nagyon értem mit is akartál elérni amikor megpróbáltál velük "kommunikálni"? Hogy lábujjhegyen darabolják a húst? Vagy halkabban csapják a bárdot, lassabb fordulattal menjen a fűrészük? Kevesebbszer nyissák-csukják az ajtókat amikor ki-be pakolják a kocsikat?

Mit tehetnél?

Ha a költözés kiesik - nyilván nem akarod, akkor marad a hangszigetelés.

Lehet már egész jó áron beszerezni felületre hangszigetelő anyagokat és ezzel a falakat, padlót hangszigetelheted - a nyílászáróknál más megoldás kell ha szükséges. Nagyon jól le lehet csökkenteni a bejövő zaj mértékét, de költsége van.

Nagyon sokféle megoldás van a hangszigetelésre, csak meg kell keresned azt amelyik megfelel és ki is tudod fizetni. Teljes joggal várod el, hogy a lakásodban nyugalmad lehessen, de sajnos ez az az eset amikor ezért csak te tudsz tenni és sajnos neked fog pénzedbe kerülni. A hangszigetelés azonban egyben hőszigetelést is jelent, tehát amit beleteszel pénzt az vissza fog jönni neked a fűtésszámládból idővel.

Ez scak egy a lehetőségek közül, csak hoyg mutassam mikről beszélek:

[link]

2022. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!