Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Vagyok én, három gyerekét egyedül nevelő anya a fővárosban. Vannak barátaim helyben, vidéken a család és rokonaim, a gyerekek apja külföldön. Lényegében a mindennapokban nincs segítségem, van munkám sok házimunkám. Szerintem éretlen személyiség vagyok, igazi felnőtt identitás hát..nem minden kézségem olyan jó mint másoknak.

Egy két szobás lakásban élünk. Ez kicsi, zsúfolt. Vagy ezt kellene A: felújítanom, legalább a konyhát, mosogatógép stb.. és sok felesleges cucctól megválni, a lakásból a legtöbbet kihozni. Időnként takarítónő segítségét igénybe venni


B: Vagy a mi lakásunkat kiadni és bérelni egy nagyobbat. Sokáig ez utóbbit terveztem. De most ahogy nézem a mindennapjaimat egyszerűen nincs bennem annyi erő, hogy ezt fizikailag véghezvigyem. Úgy érzem nem tudom megoldani. Úgy értem sok sok tennivalóval jár a költözés a lakáskiadás és nekem a mindennapok is full-on vannak tennivalóval. Várom a tanácsaitokat. A- vagy B út, vagy valami jobb ötlet, vagy bármi más ami jó megoldás lehet.



2023. jan. 15. 10:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Logikus hogy az A megoldás a biztosabb és egyszerűbb út.
2023. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy nőnek a gyerekek, egyre kisebb lesz az a kétszobás lakás... Én eladnám és vennék egy nagyobbat, akár olcsóbb helyen.
2023. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Már most nem kicsik, éppen ez a gond. De egyben- azt is jelenti, hogy lehet hogy átmeneti az, hogy "kicsi a lakás" ha bármi máshová megy majd tanulni, élni akkor már elég lehet.

15, 17 és 19 évesek most. Most igencsak kicsi ez a lakás így.

A hirtelen energiaár emelkedés is óvatosságra intett még tél előtt.

Szívesen eladnám és vennék egy nagyobbat- de ha csak pár év akkor sok értelme nincs. Bármelyikünknél benne van a középiskolás évek után külföldre menés..

2023. jan. 15. 10:49
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme eladni és nagyobbat venni, túl nagyok a gyerekek, csak pár évre szólna, és nagy terhet vennél magadra. Annak lenne értelme hogy kicsit nagyobbat bérelj pár évig, kérdés hogy anyagilag van-e ennyi fölösleged 3 nagy gyerek mellett.

A legegyszerűbb ha azzal kezditek hogy kidobtok mindent ami nem kell. A gyerekeid elég nagyok hogy ebben segítsenek. Ha ez megvolt,már jobb lesz otthon lenni és talán ad erőt kicsit felújítgatni amit muszáj.

Azt nem értem,hogy ekkora gyerekek mellett miért csak a te feladatod a háztartás. Én egész pici koromtól dolgoztam otthon, 11 evesen már komplett nagytakarítást meg tudtam csinálni. Be kene vonnod a gyerekeidet, nem vagy a szolgájuk. Nem csoda, ha fáradt vagy.

2023. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igyekszem bevonni őket.. de valóban kissé lusták.. sokat kell pakolni utánuk.

Nem menzásak, főzni minden nap, minden után mosogatni.

Teregetés, szemét levitel, porszívózás, boltba menés -időnként ezekre tudom őket rávenni. A nagyobbik segít a legtöbbet. De ő sem valami sokat.

Az a gond, hogy középiskolásként nekik is sok kötött idejük van, iskola, tanulás. És persze közben nincs privát terük-amire igényük lenne.. de igazad van egyébként én is azt látnám első lépésnek, ha a felesleges dolgoktól megválnánk.. az kb a cuccaink 3/4-e. Épp az, hogy ezzel ennyire lassan haladunk világított rá arra, hogy ha ezt nem vagyunk képesek megcsinálni, akkor a lakásbérlés és ennek a kiadása egy óriási feladat lenne rajtam amit nem vagyok képes megcsinálni.

2023. jan. 15. 11:20
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
De miért nem menzásak. Sokkal olcsóbb mint otthon főzni, 3 gyerekkel egyedülálló szülőként igazán csak fillérekbe kerül. És Neked sokkal kevesebbet kéne jarni bevásárolni,nem kéne annyit cipekedned, főznöd. Ennyire nem működnek együtt a gyerekeid hogy legalább ezektől megkíméljenek? Komolyan mondom abszurd.
2023. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem te nem vagy felnőtt hanem a gyerekeid viselkednek óriascsecsemőkként és teljesen kihasználnak.
2023. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi idősek, én akkor már nem cserélném el a lakást nagyobbra.

Én 21 voltam mikor otthonról elköltöztem.

Kidobálnám a cuccokat amik már nem kellenek. Nem is értem az embereket miért halmoznak fel annyi mindent, amire már nincsen szükségük. Közösen lássatok neki, szortírozzátok ki ami nem kell, kuka, eladás, elajándékozás. Amit évek óta nem használtatok, az mehet. Ne legyen olyan hogy ez még jó lehet majd valamikor, valamire....

Ahhoz pedig már elég nagyok hogy egyedül képesek legyenek maguk után megcsinálni a házimunkát. Érdemes lenne velük leülni és beszélni erről, hogy ha egyedül csinálsz mindent akkor az téged már nagyon kimerít. Vállaljanak részt mindenből, lehet listát is készíteni mik a teendők, ez szerintem a kezdetekben segíthet, amíg maguktól nem tudják fejben tartani.

Tudom nem egyszerű, mert az én gyerekeim(10-14) sem veszik észre még maguktól ha valamit meg kell csinálni, meg én hétvégi apuka vagyok szóval talán még élvezem is hogy csinálhatom. De azért 15-19 éves korban simán lehet terhelni a gyerekeket. Mi is megcsináltunk gyerekként( 3-an vagyunk testvérek) mindent annak idején. Egy szó mint száz én jobban bevonnám őket a házimunkába, és rendszeresen. Meg fogják érteni, már nagyok.


Az oké hogy nincs privát tér, meg hogy kevés, de ez van ebből kell a legtöbbet kihozni, ezt gondolom ők is megértik.

2023. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 gyerek van, 19, 17,17. Évek óta sokat segítenek, mert eleve úgy neveltük őket. Évszakonként átnézetem velük a szekrényeiket és a kinőtt, már nem tetsző, nem használt ruhákat visszük a családsegítőbe. A saját szobáikat ők tartják rendben, így jobban oda is figyelnek a napi dolgaikra. Mindhárman középiskolások, sportolnak. Állj a sarkadra, még talán kisebb harcokkal menni fog. Az ő érdekük is, hogy önállósodjanak. Osszák be, egy-egy héten kinek mi a dolga a közösben, így követhető a munkájuk.
2023. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nincs saját szobájuk.

Igyekdzem termeszetesen minel jobban belevonni ravenninoket

2023. jan. 16. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!