Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakóhelyeteken észrevettétek...

A lakóhelyeteken észrevettétek, hogy a régi lakosság eltűnése magával hozta a faluközösség szétesését is?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok, gyerekkoromból emlékszem a falumra, amikor még éltek a régi öregek, mindenki ismert mindenkit a 2200 fős faluban. Átjártak egymáshoz az emberek, nagyrészt helyben dolgoztak.

Ha valakihez szenet hoztak, az utcabeliek futottak lapátokkal, és segítettek behordani.

A kocsma mindig tele volt az ismerős emberekkel.

Úgymond a közösség "senkit sem hagyott az út szélén".

Azóta minden megváltozott, az öregek kihaltak, a beköltözők már nem köszönnek, és nem haverkodnak. Kocsma bezárt, az emberek bezárkóztak.

Ti merre éltek, nálatok is észrevehető a folyamat?



2023. jan. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ez általános. Sokkal individualistábbak lettünk.
2023. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
21. Század van haver
2023. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez mindenhol így van. Sajnos.
2023. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Én azt se tudom ki lakik felettem.


Felgyorsult az élet. A hírek már az interneten vannak, nem Mari néni lócáján. Hogy ez jó vagy rossz az már egyéni vélemény.


30 éves vagyok. Annyit tudok mondani, hogy más volt. Mi voltunk az a generáció akik a technikával nőttek fel. Akik elsőként használtak gyerekként internetet. Erre sem mondanám, hogy rossz.

2023. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztosan nem a kocsmában élem az életemet.
2023. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak országszerte mesterségesen "összetartott" falvak.


Az általam jobban ismertek: Ágfalva, Zalakomár, Nemeskér, Fertőrákos, Domaháza, Szentkirályszabadja.

2023. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy "összetartott" falvak? :)
2023. márc. 22. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy semmi értelme ott lakni. Sok haldokló falu van országszerte, ám az általam felhozottak közül egyik sem kifejezetten az.

Ennél a hatnál az a fő probléma, hogy eszméletlen mennyiségű pénzt öltek a fejlesztésükbe, amelyből vagy elloptak közben, vagy szakszerűtlenül oldották meg a folyamatot és rontottak inkább a helyzeten.

Ágfalva esetén egy független képviselő nyerte meg a legutóbbi polgármesteri választást. Ez szinte szükségszerű volt, mert egymást nyomták fel volna a különböző pártba tartozó lakosok anyagi haszonért, koholt vádak alapján, sokszor családokon belül is.

Zalakomár egy bukott cigányfelzárkoztató-projekt, most folynak ott a jogi elszámolások -őrületesen pénznyelő módon, Nemeskéren is felhoztak olyan múltbéli dolgokat, amelyekből hatalmas balhé van, elvonva a környező falvaktól a tőkét. Átjáróház lett a kis falu, kb. egy sakktábla, ahol a bábuk a környékbeli településekről ütik egymást -nem fizikailag.

Fertőrákos kettészakad, a turizmus, amely sokat dob a hely értékén, alapjaiban fog összedőlni a nagy Fertő-projekt (semmi gond sincs vele) ellenére.


Írhatnék még, kifaggathatnám a cimbiket, de most nem...

2023. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!