Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon bosszantó szomszéd.Te...

Nagyon bosszantó szomszéd.Te mit tennél? (Hosszú történet,és nehéz helyzet.)

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Megpróbálom annyira le rövídíteni amennyire csak lehet.Egy faluban élek apámmal,aki súlyosan mozgás sérült.Van egy szomszéd meg a nője,akik nem a nap sugaraitól barnúltak le.A pasi amikor évekig egyedül élt,és csak aludni járt haza a házába,addig nyugi volt.Még beszélgetni is lehetett vele normálisan.12-éve kezdődött,azzal hogy egy részeges nővel össze állt.Akkor elkezdték hangosan hallgatni a zenét ami,még jó sem volt.Emberünk rá szokott,hogy alkalmankét feltekerte a hifit,plusz ilyen nagy hangszórókat kötött rá.12-éve ez az egyik kellemetlen hobbija,hogy alkalmanként feltekeri úgy,hogy mi a szomszédban nem csak halljuk,hanem idegesítően hangos! De ezt bármikor megcsinálja,kiszámíthatatlan módon.Másik rész a nők és kölykök...12-éve kezdte,4-évente le cseréli őket.Lecserélte az alkoholista nőt,aki vissza járt balhézni esténként,de nem simán,hanem éjfél,és hajnali egy közt...Nagyon,trágár mocskos szöveget nyomtak.Után volt egy kis nyugalom,újabb nő 3 gyerekkel.Ezek át jártak gyümölcsöt lopni,meg a mi udvarunkra csak úgy át jártak.Ezt amikor észre vettem,már késő volt.Négy kerítés közt letapostak.(nagy kertünk van) Folytatom,tudom,hogy már a végén a kérdést várnátok.Szóval azzal a másik nővel újabb négy év,és vége lett.Természetesen a bömböltessük a zenét az folytatták,mert meg tanúlták a pasitól,hogy ezt is lehet...De nem tudtam kihívni a rendőrséget,mert mire ki értek volna addigra vissza vették a hangot.Ez a nő is okozott galibákat,olyan hangosan beszélt,hogy 20-métere is hallani lehetett.Plusz a gyümölcs lopások amiket csináltak,és a kerítésen ezek is rontottak.És most jutottunk el a jelenbe.Megint új nője van 3-éve.A kutyát alkalmanként elengedik,ami akkora,mint egy bírka.Kiszámíthatatlan,hogy mikor van a kutya meg kötve.Nem merek a hátsó kertbe le menni,mert már volt olyan,hogy a mi udvarunkon volt,és majdnem meg harapott.De mivel ez is kiszámíthatatlan,hogy mikor van szabadon,és mikor van a mi udvarunkon így le videózni sem tudom.Úgy tudom,hogy a falu jegyzőhöz tartozik az ilyen eset,de amikor apám megkérdezte,a jegyő azt mondta neki,hogy szóljunk a rendőrségnek.Csak az a bibi,hogy az a mi kerítésünk,és sokba kerülne megcsinálni jól.A többi szomszédot is bosszantják,az alkalmanként feltekert zenebona,de nem tesznek semmit...Sőt az egyik szomszéd látta,hogy a mi udvarunkon van a kutya,de azt is mondta,hogy csak szóltam,sem rendőrségi ügyet nem akarok sem tanúskodni semmit...Ezek alíg mennek el a szomszédból...Volt,hogy el mentek 4-hónapra,na mondom végre nyugalom.Aztán vissza jöttek kutyástól.Maradtak 2-hónapot,aztán megint el mentek.És most megint a szomszédban vannak.Lassan délután négy óra,és akár az udvarunkon is lehet a kutya,de nem is...Lehet 10-perc múlva bömböltetik a zenebonát,de lehet,hogy este hétkor...De az is lehet,hogy beindítják az autót és csak bömböltetik a motorját...Már arra is gondoltam,hogy megmérgezem a kutyájukat.Igen jól olvastad.Csak hoznának egy másik kutyát helyette :-( Szóval ez nem megoldás... Az is lehet,hogy egy hét múlva eltünnek egy hónapra,vagy négyre...Ezekkel nem lehet beszélni...Nos,te mit tennél ha ilyen lenne a szomszédod ? Minden megoldás érdekel.Írhatsz itt is vagy privátban.Köszönöm szépen,hogy elolvastad a helyzetet.



2023. jan. 30. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Először is: javíttasd meg, erősítsd meg a kerítést. Tudom, ennek anyagi vonzata van, de drótkerítés helyett olyat, amit nem tud letaposni. Másrészt a lopásért szégyenítsd meg. Mondd el nyilvánosan, hogy adsz bárkinek szívesen gyümölcsöt a kertből, ha kér, de átjárkálni és lopni nincs rendben (még akkor is, ha nem akarsz adni, ez egy jó kommunikáció).

Egyébként meg fegyverkezz fel a kutyák ellen, menj el a legközelebbi városba, vagy a megyeszékhelyre, vagy akár Budapestre, oda, ahol van önvédelmi bolt, és kérj medve elleni sprét. Az képes ideiglenesen megbénítani a nagyobb kuvaszokat, még a kaukázusit is, hogy biztonságban kimehess.

A kerítést erősítsd meg gyors megoldásképp, és birtokvédelmet kérhetsz a jegyzőtől, illetve a legközelebbi állatvédő szolgálatot érdemes értesíteni arról, hogy nem tartják a kutyákat úgy, ahogy kellene. Meg nyugodtan ki lehet üvölteni nekik a saját területről (terasz, elülső udvar, akármi), hogy kussoljanak, vagy, ha mondjuk hajnal egyig bömböltetik a zenét, akkor kezdj el flexelni egy random vasdarabot hajnal hatkor, hogy felébredjenek, vagy, ha van járműved, túráztasd a motort ebben az időpontban a tivornya után, hogy zavarja a másnapos fejüket.

2023. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Az is kicsit költséges, de én felraknék egy kamerát, lehetőleg olyat, ami hangot is vesz fel és pár napig-néhány hétig venném vele a dolgokat, aztán bemennék a felvételekkel a rendőrségre és feljelentést tennék!
2023. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
78%
A jegyzőhöz ÍRÁSBAN add be a panaszodat, akkor hivatalból foglalkoznia kell vele.
2023. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!