Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság az egyetemisták nagy...

Manapság az egyetemisták nagy része miből él meg?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam, már akkor nehéz volt, de most, amikor minden háromszor annyiba kerül, támogatás nélkül szerintem lehetetlen. Nincs emiatt kevesebb egyetemista?
2023. febr. 1. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
A kollégium a mi városunkban 10 éve is 10 ezer forint volt és most is 10 ezer forint.
2023. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Osztondij, reszmunkaidoallas, szulei penzelnek
2023. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
A szerencsések megnyerik a lottót.
2023. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
A lányok prostik a fiúk meg dílerek
2023. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki nagyon minimalistán akar élni, akkor 10-20 ezer forint a kollégium 10 ezer forint az utazás, 50-70 ezer a kaja. Diákmunkázni heti 1-2 napokra is el lehet menni és nyáron végig, a szülők jó esetben legalább havi pár tízezer forinttal azért tudják támogatni a gyereket a legtöbb esetben.
2023. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Most ránéztem a MISZISZ honlapjára, 1.500 Forinttól indulnak az órabérek. Ami szakmai az 2.000 felett van. Tulajdonképpen heti pár napból vagy nyári aktívabb munkából már meg lehet élni.


"A lányok prostik a fiúk meg dílerek"

Ez most poénosan hangzik, de mindkettőre tudtam példát amikor egyetemista voltam.


Most megnéztem, a BME kollégiumai még mindig havi 10-12 ezer között vannak, ami valahol megmosolyogtató, mert 10+ éve is ennyi volt, csak akkor még 60-70 ezerért volt komplett albérlet, 20-30 ezerért meg szobát lehetett bérelni.


Van szociális támogatás, ami mondjuk elég érdekesen volt osztva régen. Illetve van ösztöndíj is. Ami egy BME Építészkaron valami maximálisan 37.000 Forint, de nyilván a többség nem kap ennyit. Nem túl motiváló összeg, valljuk be.


Más egyetemeken, főiskolákon ismerőseim már 10+ éve is ilyen 70-80 ezres ösztöndíjakat kaptak, akkoriban anyám keresett ennyit havonta.


Az tény, hogy minden 3x annyiba kerül, de én emlékszem diákmunkásként még valaki 500 Forintokért dolgoztam...

2023. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
anyuci-apuci pénztárcájából, mert ugye ebben az életben semmi nem fontos, csak hogy a gyerek diplomát produkáljon... vakon szórják a pénzt akkor is, ha őértelmisége csak a sggét növeszti éveken át. gyereket meg nem érdekli, mért érdekelné.
2023. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Még egy-két dolog:


Egyetemistaként elmehetsz gyakornoknak is. Jobb helyeken fizetnek is érte valamennyit és lesz szakmai tapasztalatod is. Sokan korrepetálnak. Idegen nyelv, tantárgyakból korrepetálás. Ami szintén nem rossz kapcsolatépítési szempontból sem. De például építész karon sokan vállalnak diplomához, tervekhez modellezést, látványterv készítést.

2023. febr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

A 4-eshez annyit, hogy sok fiú is prosti,főleg vén pasikhoz járnak.Nyolcról tudok, de többszöröse lehet:)

Ne mindig a lányokat bántsuk..

2023. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom abból, mint 5-10 éve, amikor én voltam egyetemista:

- Szülői támogatás.

- Szociális ösztöndíj, ha van.

- Tanulmányi ösztöndíj, ha sikerül.

- Ha van lehetőséged alkalmi munkákat végezni, akkor az is segít.

- Ha már van annyi időd egyetem mellett és valami használható tudásod is, akkor dolgozhatsz gyakornokként a szakmádban.


Ezen felül ami még segít:

- Ha kapsz kollégiumi férőhelyet és 10-20 ezerből le van tudva a lakhatásod és nem kell 60-70 ezreket úgy kiperkálni egy szobára, hogy akár még szobatársad is van mellette.

- Ha a szüleid csomagolnak neked egy kis "hazait", amikor hazalátogatsz. Azért sokat lehet azzal spórolni, ha havi pár napnyi kajálásod ingyen van.


De egyébként a mai helyzetben tuti bajban lennék. Amikor elkezdtem az egyetemet, akkor még nem indult el ez az őrült ingatlanár robbanás a fővárosban és simán lehetett kollégiumi férőhelyet kapni. Nem a legjobb helyen meg nem a legjobb minőségű koliban, de valami mindig volt. Na, a tanulmányaim végére, nagycsaládosként, átlagosnál rosszabb szülői keresettel, 200+ km-es lakóhellyel, kifejezetten jó tanulmányi eredményekkel ÉPPEN kaptam kollégiumi helyet, valami vígasz ágon. Most már valószínűleg még rosszabb a helyzet, öcsémnek pl. már le kellett mondania erről.

A szociális ösztöndíjak is olyanok voltak, hogy 3 gyerekes, egyedülálló tanár szülő gyereke sem kapta meg. Kb. csalni kellett hozzá és meghamisítani a papírokat. Akkori fejjel nem mertem, meg hát becsületes akartam lenni, de nap mint nap ahogy olvasom, hogy vezető politikusok milyen arcátlan módon tudnak csalni (pl. most éppen Völner) már bánom, hogy ilyen hülye voltam. Nekem az a 10-20 ezres ösztöndíj akkor sokat jelentett volna, ezek meg fapovával tesznek zsebre milliós borítékokat a semmiért.

2023. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!