Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Összejártok a szomszédokkal,...

Összejártok a szomszédokkal, kis társasházban, lakóközösségben pl. rendeztek grillpartit, ünnepi összejövetelt vagy inkább mindenki éli a saját kis életét és nem bratyiztok?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 17:29
A kérdező szavazást indított:
Nem járunk össze, nincs rá igény, legfeljebb köszönük egymásnak a közvetlen szomszédokkal
Kevés szomszéddal vagyunk beszélőviszonyban, többségüket nem ismerem
Egyáltalán nem ismerem a szomszédaimat
Néhány szomszéddal szoktunk beszélgetni, de nem járunk össze
Néhány szomszéddal olykor összejárunk csevegni kicsit
Mi összetartó közösség vagyunk, rendszeresen összejárunk
Hatalmas haveri társaságunk van, nagy partikat tartunk
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
59 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

mi régen együtt jártunk a dunára, szalonnát sütöttünk, bográcsoztunk, meg hasonlók :) együtt ünnepeltük a szilvesztert is, de mára már semmi :( köszönünk, és ennyi

vidéki panellakásról van szó, de Bp közeli

2023. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Az kéne még!
2023. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem járok össze, de van két család, amely összejár lent a lépcsőház előtt. A gyerekek játszanak, a szülők beszélgetnek, vagy a kiskertet rendezik. Van, hogy csatlakozik hozzájuk még egy család.

Szimpatikus társaság, de úgy látom, hogy csak "gyerekeseket" fogadnak be.

2023. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

2000 körül ez volt a divat, milyen jó életünk volt akkor :D

Most mindenki neten él...

2023. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkoromban ez volt a természetes nálunk, gond nélkül átmehettünk a szomszédba, ők is jöhettek hozzánk, mindig megmaradtunk a határokon belül.


Ezért, amikor elköltöztem, én is haverkodni kezdtem két szomszédommal. Első ránézésre szimpatikusnak tűntek és baj nem volt velük, de minden este jöttek, akkor is, ha egy nehéz nap után csak szerettem volna csendben ellenni itthon és hiába szóltam, hogy most ne, beügyeskedték magukat.


Utána a saját lakásomban bújkáltam előlük ha nem akartam, hogy jöjjenek, mert épp benne voltam egy munkában vagy csak le akartam feküdni korábban aludni, mert onnantól kezdve, hogy ajtót nyitottam, nem volt arra lehetőségem, hogy elküldjem őket.


Belefáradtam ebbe a barátságba, ezért jött a finoman leépítés, nem nyitottam nekik ajtót, ha összefutottunk a folyosón vagy az utcán mindig "sietnem kellett", ha a liftben, akkor szűkszavú válaszokat adtam. Sértődés lett belőle, de egyben normalizálódott is a helyzet. Most már egészséges a viszonyunk, ha összefutunk váltunk 1-2 szót aztán mindenki megy a dolgára.

2023. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Brrr, csak az hiányozna. Ha összefutunk a lépcsőházban vagy a kertben, köszönünk, ennyi bőven elég.
2023. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon függ attól, hol, milyen közösségben laksz.


Laktam viszonylag jó helyen ahol azért ismerte egymást a szomszédság. Most meg simán csak proli környéken lakom, eddig azért találkoztam csak a szomszédokkal, mert belakták a közös folyosót és folyamatosan az én lakásom előtt bagóztak.


Aztán elküldtem őket először szép majd nem szép szavakkal azóta nem beszélünk, de legalább nem is látom őket.

2023. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk van ilyen társaság, de én nem vagyok a részese (más élethelyzet, érdeklődési kör), ennek ellenére szerintem tök jó, hogy van. Viszont alapvetően jó a viszony mindenkivel, simán átcsenget a szomszéd, hogy kellene egy tojás, de nincs otthon, vagy, hogy okés-e, ha gyerekzsúr lesz szerda délután. Ugyanígy én is átcsengethetek, hogy elutazom egy hétre és áthoznám a virágaimat locsolásra, meg sry kifogyott a budipapír és elmúlt 8 (kijárási tilalom alatt), vagy, hogy szeretnék egy minimál házibulit tartani a születésnapomon. Ha konfliktus van, akkor is azonnal szólnak egymásnak, hogy ez, meg az zavar, és nem a passzív agresszív őrlődés megy, hanem nyíltan le van kommunikálva és meg van oldva a probléma.
2023. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Havonta 2.3 alkalommal igen. 43N
2023. febr. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédaim összejárnak egymással. Viszont én nem bírom őket, tipikus prolik. Mondjuk udvariasan köszönök nekik, meg néha váltunk pár szót, de annyi. Az a bosszantó, hogy ők nyomulnak, mindenáron grilleznének meg barátkoznának, de nem veszik a jeleket, hogy én nem. Van köztük nagyon idegesítő bunkó is, akit látni se nagyon bírok, na az is tolakodna.

Van, hogy az udvaron éjfélig hangoskodnak meg dohányoznak, havonta egyszer meg valamelyik olyan hangos bulizást csap, hogy több háznyira elhallatszik.

2023. okt. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!