Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetne kezelni a konflik...

Hogy lehetne kezelni a konfliktust a szomszéddal?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz..

Egy éve költöztünk be ebbe a 3 szintes régi társasházba és sajnos nem igazán indult zökkenőmentesesena szomszédokkal való viszony. Ennek oka hogy a főberlő neki állt fel újítani a lakást mielőtt jöttünk volna, mivel régi ismerős ezért mi is segítettünk amiben tudtunk, lényeg h full felújítás történt, falak kerültek lebontásra és húztak fel újakat szóval zajos és koszos meló volt, amilyen egy felújítás lehet. Az alattunk lakó hölgy kb 70 körüli nyugdíjas, rendszeresen fel járt és mindennap kérdezte hogy mikor lesz kész a lakás mert ő már nem bírja a zajt.. Mindig be volt tartva hogy mettől meddig lehet zajongani, volt ki téve papír is, én meg volt h mindennap fel sepertem fel mostam a lépcsőházat hogy ne rinyáljon senki a kosz miatt. Na miután vége lett, úgy tűnt Szent a béke, ment a jopofizás és hónapig nem volt semmi. Majd szintén az alsó szomszéd el kezdett mindenféle mondvacsinált ürüggyel fle jönni, beszélgettünk és mindig szóba került az előző lakó aki egy demens néni volt, a tulaj rokona, és hogy ő milyen zajos volt meg rámolt, jött ment stb, mintegy célzásként hogy mi ne legyünk ilyenek.. Meg h meddig tervezünk maradni, amit mindig mondtam h egy darabig biztos. Aztán volt hogy este 10kpr is fel jött hogy ő zajokat hall és nem tud aludni, meg jegyzem csendben filmezünk a szobában, de már majdnem aludtunk.. Itt már kezdett nyílni a bicska.. És ezután rendszeresen panaszkodott a többi szomszédnak hogy néha zajokat hall fentről és ő nem tud aludni. Hálisten azért sokan a pártunkat fogták és próbálták csititani. De volt hogy egy teljesen átlagos szombat délben is fle jött mikor kloffoltam a húst / direkt konyha ruhát rakok a deszka alá../ vagy volt hogy itt volt párom édesanyja aki külföldről jött haza és még 10 után is beszélgettünk, teljesen átlagos hangon nem üvöltve és akkor is fel jött..

Volt hogy be dobta a mi posta ládánkba a házi rendet..

Nem akarok magyarázkodni, de tényleg nem vagyunk hangosak, a székek lábán ilyen kis puha matrica van, papucsban járkálunk, legtöbb helységben szőnyeg van, csak nappal mosok, porszívózok, semmil olyan tevékenységet nem végzünk ami panaszra adna okot, nem dugunk úgy mint az oroszlánok már elnézést a közönséges kifejezésért és még csak gyerek sincs nem is lesz.

Engem teljesen hidegen hagy ha nem köszönünk egymásnak a lépcsőházban, de nem fogok egy megkeseredetr unatkozó vénasszony miatt megtanulni lebegni meg mindig azon stresszelni hogy ne legyünk hangosak mert már jön föl.. A közös képviselő nem csinál semmit, a mi főberlőnket szintén hidegen hagyja. Mi a legrosszabb, ami történhet? Egyszer ahogy húzom ki a széket, ránk hívja a rendőrséget?


2023. febr. 3. 20:04
 1/9 anonim válasza:
23%
Ezt ne feledd: az erôszak a megoldás mindenre!
2023. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell foglalkozni vele. Ha rosszul alszik, vegyen altatót / füldugót, igyon meg egy sört, keresse fel az orvosát.
2023. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már így is azt mondja hogy fül dugóval alszik.. De egy orvos azért lehet rá férne :D
2023. febr. 3. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ignorálni kell. Ha jön, ne nyissatok neki ajtót.

Ha ez nem válik be, akkor csináljatok azt amit ő. Kezdjetek el bekopogni hozzá, hogy mikyen hangos, stb.

2023. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezek az idősek mindenhol ilyenek,itt nálunk a házban is van pár f@sz öreg megértelek. Én nem nyitom ki az ajtót,#4 jól mondja. Sőt ha nagyon felb@sznak még fel is tekerem az 200w mélyládát tövig.
2023. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyiss ajtót! Kösd ki a csengőt. Ha meglátod az ajtóban, csapd rá az ajtót, mielőtt kinyitja a száját. Ha kihívója a rendőröket, mondd el nekik mindezt. Fenyenyegesd meg, hogy feljelented zaklatásért.
2023. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak beszélni kellett róla, ma délelőtt megint csengetett, bár megfogadtam a tanácsokat és nem nyitottam ajtót, szinte biztos hogy ő volt..
2023. febr. 5. 00:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg fogja unni.
2023. febr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kukucskáló vagy kamerás csengő. Látod, hogy ő az, nem nyitod ki. Majd megunja.
2023. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!