Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nehéz beilleszkedni egy sváb...

Nehéz beilleszkedni egy sváb településen? Azt hallottam hogy pl romák egyáltalán nincsennek valamiért.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 06:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt rosszul hallottad. Nézz körül Nagybörzsönyben, vagy Nagymaroson.
2023. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dilók sajnos már mindenhol vannak..
2023. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Mifelénk a sváb falvakban elvétve vannak csak cigányok, mert drágák az ingatlanok, nem tudják megfizetni és nincsenek elhagyott házak, amikbe be tudnának költözni, azokat a házakat is többé-kevésbé karbantartják, amikből kihaltak a lakók. Ebből a szempontból tehát jók a sváb falvak, viszont kívülről, "gyöttmentként" sosem fogsz beilleszkedni. A svábok lenézik a kívülállókat, te ott életed végéig idegen leszel és éreztetni is fogják veled. Ha a házastársad odavalósi, akkor a gyerekeid még gyöttmentek lesznek, az unokáid már nem. De ha nem a faluba házasodsz be, akkor időtlen időkig idegen marad a családod.
2023. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Én olyan sváb településen élek, ahol nincsenek, de ez kicsi település. Itt amúgy tényleg nem tűrték meg őket, mikor egyszer voltak. Annyi panasz érkezett rájuk, hogy végül inkább továbbálltak.


Amúgy a legtöbb ilyen településen már vegyes a lakosság, nem csak sváb. Ha be akarsz illeszkedni, legyen rendezett a környezeted, legyél tekintettel a szomszédokra pl. ne szombat reggel 7-kor állj neki flexelni, meg úgy alapvetően viselkedj értelmes rendszerető ember módjára és akkor nem lesz nehéz dolgod :D

2023. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
#3 ez igaz, mi itt leginkább a Pestről kiköltözötteket nem szeretjük, mert sznobok.
2023. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Ok. Gyüttment leszel. És? Ki akar a svábokkal haverkodni? Vagy beilleszkedni közéjük? Ez a nemfogadnak be, a primitív, természetesen vidéki, ostoba, buta emberek szállóigéje😂.

Mit tudnak csinálni? Nem köszönnek? Nem szolgálnak ki a boltban? Vagy mit? Nem szeretnek majd? Én se szeretek senkit, a családomon kívül.

Mindenki ott vesz házat, ahol a pénze engedi és szeretne. Nehogy már a svábok döntsék el, hogy Magyarországon ki, hol vehet ingatlant, ez nonszensz.

Várom a válaszokat, hogy mit csinálnak, ha gyüttment érkezik a faluba😂.

2023. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Svábok is közt van ilyen és olyan is. De összességében a szorgalom még ma is jellemző, meg a rend és tisztaság. A romák még nem a rend és tisztaságról híresek.

A beilleszkedésről még annyit, hogy adott település "őslakosai" között is vannak olyan ellentétek, klikkesedések, csak azért is megmutatjuk, hogy mi vagyunk a szebbek jobbak szituációk, hogy néhány gyüttment már nem oszt, nem szoroz. Sőt néha még kapóra is jön, ha egy-egy akármilyen társaságot erősíteni kell. Legyen az helyi kézműves klub, vagy énekkar, netán tánzkar, bármi.

Meg manapság a svábok is költöznek el, halnak is ki ám nagy számban (tipikusan nem a svábok azok akik gyártják a gyerekeket a csok meg babaváró meg naccsaládos segélyekért!!!) , szóval nincs már meg az, hogy na ez egy sváb falu, blabla... Egyáltalán nem furcsál már az idegenek betelepülése.


Nem szól már ezért senki, nem is tehetné.

Azért az látszik egy sváb faluban, ha végigmész, hogy hol élnek betelepültek:

Ott, ahol a ház előtti fákat kivágják, ahol a járda és út közötti füves vagy korábban virágos részt parkolónak használják, vagy ahol hagyják elgazosodni, vagy ahol a járda sem járható már a gaztól, vagy ahol puccba vágják ugyan az utcafronti, de felszedik a járdát, követ szórnak le és szintén parkírozónak használják, mert ugye egy városból betelepült nehogymár a kaput nyitogassa és az udvaron parkoljon, meg nehogymár biztonságosan közlekedhessen egy gyalogos...) Szóval nem nincs már ilyen, hogy beilleszkedés, tojik mindenki a másikra. Csak szimplán látszik, hol hol ki él....

2023. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

#6

Csak a svábok esetében általában nem ők a primitívek, hanem a “gyüttmentek”. Pont azért olyan szépek, rendezettek, élhetőek a sváb falvak, mert svábok lakják. A magyar településekre nem épp a rendezettség és igényesség jellemző..

2023. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as, értem én amit mondasz, de az én portám, meg a haverjaimé is gyönyörű, meg rendezett😃, pedig nem vagyunk svábok.

Ez az egész kérdéskör egy nonszensz, ezen tényleg csak röhögni lehet.

Pl veszek egy házat, mondjuk Kismaroson, vagy Leányváron, kibeszélnek, vagy nem köszönnek? Ez csak róluk állít ki szegénységi bizonyítványt, az ő problémájuk, nem a miénk. Továbbra sem értem, hogy hol, hová, miként kellene beilleszkedni egy sváb faluban, ismétlem, a házunk most, pesten is rendezett, nyilván igényünk van erre és bárhová költöznénk ott is olyan lenne. Igazából ez a nem fogadnak be téma csak azoknak probléma, akik foglalkoznak vele, én valószínűleg észre se venném, hogy nem vagyok befogadva, mivel nem igen szeretek szóba állni senkivel, kocsmába se járok, se a kultúrba😂

Tehát mit csinálnak a svábok a gyüttmentekkel? Tehát mi történik, amikor nem vagy befogadva? Ez a kérdés!

6#

2023. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

3-as nem tudom miért lett lepontozva. A mai napig is igazán sváb települések (nem történelmi sváb települések, amik már 5000+-osak és felhígultak) teljesen ilyenek.


Ragaszkodnak a szokásaikhoz, a saját illemrendszerükhöz, igényesek a házukra és a portájukra, a nem svábokkal kedvesek, de a beköltöző idegenekkel lenézőek, távolságtartóak, cigányok meg nem véletlenül nincsenek: nem lett befogadva, amíg csaj lehetett vasvillával lettek elzavarva.

2023. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!