Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Volt már gond falvakban...

Volt már gond falvakban városból odaköltözőkkel?

Figyelt kérdés
Vagy épp városokban odatelepült falusiakkal? Vannak sztorijaitok?

2023. febr. 12. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére még nem volt ilyen.


De pont pár napja láttam ezt a videót ezzel kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=JJPfFGCO41U&ab_channel=ATVMa..

2023. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a Heti naplós riport, ezért is kérdeztem. Nálunk már volt belőle vita, igaz csak facebook komment szinten.
2023. febr. 12. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt állandóan van. Volt egy klassz kis falusias közeg, cuki nénik, bácsik, házi tojás, házi tej, kakaskukorékolás, tragyázás tavasszal, szomszéddal együtt bütykölni, főzni. Azért persze üzletek, minden megvolt, megvan, nem voltunk elvágva a külvilágtól. A város is 10 perc.

Jött a CSOK, a bevezető részre kitelepültek a panelokból, és azóta már minden egyes normalis dolog baj. Ha ugat a kutya, ha kukorékol a kakas, felébreszti a gyereket, ha főzöl kint, megfulladunk a füsttől. Mit képzelsz, hogy házi, kissé tyúkxaros igazi tojást hirdetsz a facebookon, hogy vasárnap füvet nyírsz (mondjuk azt, hogy h-szo-ig dolgozom, hogy a csokos pichádnak jó legyen), a kisfogyasztású normál kocsikkal alig lehet elférni a 2-3 babavárós terepjárótól, amik az utcan parkolnak, mert beallni is lusták. Áh, könyvet tudnék írni. Lehet fogok is. Blogom már megvan. Szörnyűek ezek a bemerevedett szerepek. Hogy a városiak annyira szoronganak a tökéletesség, makulátlanság, fertőtlenítőszagú tisztaság miatt.

Tisztelet a kivételnek, nekem sajnos ez a közegem jelenleg.

2023. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Hol a blog linkje?
2023. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Pont azt akartam írni amit az első linkelt 😅
2023. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy zsákfaluból költöztem Budapestre.

Sokáig semmi nem volt, 2018-ban beköltözött egy házaspár a szüleim utcájába. Na, azóta apám folyamatban pereskedik velük. Apám őstermelő (így hívják szépen a parasztot manapság). Szóval megy a traktorral, meg az IFA-val fát termelni az erdejéből, azt felvágni, eladni, meg megművelni a település melletti szántót, és a termést eladni. Ebből él, mióta az eszemet tudom. A falu szélén laknak, az égvilágon soha senkinek nem volt problémája azzal, hogy tartanak egy nagytestű hobbikutyát (portán belül, de napi kétszer megsétáltatják), meg reggel és este nyolc között zúgnak időnként a munkagépek. Kivéve ennek a nőnek. Ő már feljelentette a NAV-nál, a rendőrségen csendháborításért (ahol kb. kiröhögték), meg állatkínzásért, mert be van zárva a kutya (a portára, ami amúgy törvénybe foglalt kötelessége egy állattartónak, szóval ott is kiröhögték).

A nő amúgy mindenkit feljelent, üdülőfalu, egy csomó szomszédjának csak hobbitelke van ott, ahová nyáron hétvégén lemegy nyársalni, és megy a feljelentés csendháborítás miatt, utóbbi nyáron feljelentette az egyik hazai nagynevű egyetem gólyatáborát, amit a településen tartanak már legalább 10 éve, mert ő nem tudott pihenni. Utálja mindenki, mint a szart, nem tud lemenni sétálni egyet a faluba, mert kb. leköpik, és nem érti, mi a probléma.

2023. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alapból olyan szempontból volt baj, hogy igazi vidéki falusi hangulatunk volt. Disznót meg állatokat tartott mindenki, a levél hulladékot elégettük, mindenhol füstölő kémények, ugató kutyák, stb.


Ehhez képest akik kiköltöztek sokkal inkább a csendes-nyugis kertvárosi idillt kedvelték.


Alapból már az életmód is eltérő volt. Mindenki korán feküdt, korán kelt. Bármit csináltunk azt délelőtt. Aztán meg jött az összetűzés, mert anyámék nem tudtak aludni, a szomszéd neki állt este 11-kor füvet nyírni. Ők meg másnap délelőtt 10-kor fát vágni.


Jött is a szomszéd. Mondjuk ahogy látom azóta talált mást, mert most legutóbb a távolabbi szomszédjához ment üvöltve, hogy már megint fűkaszál délután mikor ő pihenne... :D

2023. febr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Illetve ja... Autók.


Régen földutak voltak, 1 út volt "megcsinálva" ilyen zúzalékos szarral. Egész nap kint lehetett játszani, ültünk az út közepén, konkrétan órákig nem jött se autó se gyalogos. Aki jött az is a közelben lakott.


Most meg... Minden ház előtt 2-3 autó, nagy dögök, hobbi autók.2 percre nem lehet az útra kimenni. Ráadásul 30-as táblák vannak, de hát a minimum tempó az 50-60. Utca végén lakunk, mióta jó út van vagy 3x verték ki a villanyoszlopot az út végén.

2023. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik szomszédunk nagyon szeret zenét hallgatni. Tüc-tüc-bum-bum zenét. És ha kint vannak akkor feltekeri a házban a hangerőt és a nyitott ablakon üvölt ki a zene. Egész rohadt nap.


Plusz akárhányszor otthon vagyok, tuti este valaki tart valami házibulit ami szintén üvöltés meg zene.


Azt mondják a panel zajos, hát én menekülök vissza a hétvégékről.

2023. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12%
A békési, nyírségi, borsodi falvak tele vannak alkoholista közmunkásokkal, kb. 50 évvel vannak csak lemaradva a dunántúli, Budapest környéki falvaktól. Szóval ne tévesszen meg az olcsó ház és telekár. Az azért olcsó, mert oda csak az költözik, akinek végképp nincs semmi másra, pénze, lehetősége, meg aki nem normális.
2023. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!