Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ebben a csapda...

Mit tegyek ebben a csapda helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves srác vagyok. Az álmom mindig is az volt, hogy egyetem után Budapestre költözzek, ott alapítsak családot. Jelenleg vidéken élek az egyik megyeszékhelyen anyámmal, itt is van a munkahelyem, nem túl messze Budapesttől.

Itt az ideje, hogy leváljak édesanyámról, no meg apámról is. Anyám vett egy lakást aranyáron, ahová a tervek szerint hamarosan elköltözöm. Óriási segítséget nyújtott ezzel. Én is beleadtam a vételárba, de tudom, magamtól sose lett volna pénzem a lakásra.

Mindezek ellenére, el vagyok keseredve, mert mind a munkahelyem, mind a megvásárolt lakás röghöz köt ide vidékre.

Itt vidéken nem érzem jól magam. Minden olyan provinciális, depresszív, nyugger stílusú. Fiatal lévén elvágyódom innen. Barátaim nincsenek, de úgy érzem, Pesten tudnék kapcsolatokat létesíteni, ott több a lehetőség mindenre.

Csapdában érzem magam. A munkahelyem itt stabil, van lakás, ahova beköltözhetek önálló életre, viszont magányos vagyok, boldogtalan. Az ismerkedés itt nem megy, pedig hosszú ideje próbálkozom az interneten. A munkahelyről ráadásul nem rég ment el Pestre egy kolléganőm, akibe szerelmes vagyok. Sose mertem neki elmondani. Lehetett volna köztünk valami, mert tetszettem neki, de nem mertem lépni. Ha összeköltözhettem volna vele, el tudnám viselni, hogy itt kell élnem.

Felmondanék szívesen, de anyám megmondta, nem adja ki a lakást, hogy abból tudjak finanszírozni egy esetleges pesti albérletet, ha ott vállalnék munkát, illetve a lakás eladásába sem menne bele, ha Pesten akarnék lakást venni a jövőben a barátnőmmel, aki adott esetben majd velem elköltözne a fővárosba. Mondta, hogy akkor fizessem a magas albérleti díjat magam, ő nem segít.

A hosszú távú ingázás sem megoldás. Csináltam évekig, de belefáradtam. Elveszi egy csomó szabadidőmet, ugyebár az ismerkedésre nyitva álló időt is. Albérletet önállóan nem tudnék kifizetni, nettó 215000 Ft-ot keresek. Olyan szakmám van, amellyel magasabb fizetés elérhetetlen jó pár évig, ha váltanék, csak rosszabbul fizető állást kapnék.

Nagyon ki vagyok borulva. Hogyan tovább, hogy boldog legyek?



2023. febr. 18. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha jó a munkahely, akkor maradnék a jelenlegi helyzetben. 215 ezer forintbol itt Pesten semmire sem mennél, meg akkor sem, ha albérletet nem kéne fizess, csak rezsit.


Próbálnek olyan munkát találni otthon, ami jobban fizet. És felvennem a kapcsolatot azzal a lánnyal, aki Pestre költözött... Ki tudja mi sül ki belőle. Főleg hogy neki se voltál közömbös.

2023. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pasija van, akivel összeköltözött. Nincs remény.
2023. febr. 18. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:
30%

Akkor a rokonom épp nem megy semmire, Budapesten élve, tök egyedül egy lakást bérelve. :D Hagyjuk már ezeket a nagyzolásokat.

Kérdező, azért azt tartsd észben, hogy hajlamosak ám rendesen túlmisztifikálni ezt a budapesti életet. Simán elélnek itt szerényebb keresetűek is. Különben üres lenne a város. :D Ha ez az álmod, akkor érdemes kipróbálni.

2023. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jó, de nem 215-ből él, gondolom.
2023. febr. 18. 18:34
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Cimbora. Szerinted egy férfi tanár mégis mennyit keres itt? :D Vagy azt állítod, hogy nem lakik férfi tanár egész Budapesten? :D

Amúgy azt meg nem értem, hogy miért nem szóltál anyádnak, hogy a drága vidéki lakás helyett, inkább a pesti lakhatásodat segítse elő, ha egyszer erre vágysz igazán?

Vagy ez csak egy érzelmi zsarolás a részéről, amivel még inkább odaláncol magához, miközben bűntudatot kelt?

2023. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de ha nem tudsz ismerkedni, még barátság szintjén sem, azt nem a lakhelyre kell fogni (max ha valami istenháta mögötti zsákfaluban élsz, de azok nem nagyon vannak Bp közelében és a lakások sem iszonyú drágák). Pesten is ugyanolyan emberek élnek, mint 30 km-re a város vége táblától. Csak igen drága a megélhetés is és egy vidéki lakást esélyesen nem lehet annyiért kiadni, hogy fedezzen egy fővárosi albérletet.

Anyukád bármennyire is drágán vette a lakást, esélyes, hogy Pesten abból a pénzből semmit vagy sokkal rosszabb kaliberűt tudott volna vásárolni. Borzasztó magasak az ingatlanárak évek óta, én sem adnék 25-30 milliót egy 28-30 nm-es lyukért.

Egyébként bocs, de ha a kolléganőd épp a párjával költözött el, akkor soha nem érdekelted komolyan, tehát felesleges olyanok miatt nyígni, amire eleve nem volt esély (összeköltözés).

Te most jó dolgodban nem tudsz mit kezdeni magaddal. Ha annyira Bp lenne a vágyad, akkor keresnél ott munkát, addig pedig kezdetnek kivehetnél egy szobát is. Na persze nem a legjobb helyeken lesz megfizethető, az is lehet, hogy közeli agglomerációs városban találnál, de el kell kezdeni valahol. Vagy ingázol átmenetileg, de neked az sem jó. Hát a célok eléréséért tenni kell, bár csak mondom, Bp-n is ugyanolyan büdöset kakálnak, nem kell ennyire isteníteni.

2023. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Más világ Budapest, de "kicsit" sokat látsz bele. Olyan dolgokat fogsz a városra és a helyre ahol élsz, amiknek sok értelme nincs. Szerinted más hogyan ismerkedik vidéken? Hogy létezik az, hogy mások kapcsolatban tudnak lenni és találnak párt? Vagy mindenkinek Pestre kéne menni, mert anélkül esélytelen? Remélem belátod mekkora hülyeség amit mondasz.


Azt megértem hogy a nyüzsgés, a "világváros"-érzés, vagy a rengeteg ember vonz benne, de jó pár vidéki város van ahol megkaphatod ezt és még nem is néz ki úgy, mintha leokádták volna részegen.


A csalódottságod most a kolléganődhöz kötődik és ahhoz, hogy úgy érzed nem tudsz leválni az anyukádtól. Lehet úgy gondolod nem tudsz elszakadni tőle, nem tudsz önálló lenni. Azért miután kaptál egy ingatlant, megbecsülhetnéd jobban milyen helyzetben vagy.


Megteheted például azt, hogy kiadod a lakást és máris van plusz bevételed, nem is kevés összeg. Abból pedig olyan helyet nézel amit ki tudsz venni, fenn tudsz tartani és belefér a büdzsédbe is, magadtól.


A lakást nem eladod, ettől még a tiéd marad, ha úgy döntesz hogy később visszamész vagy te akarod használni, akkor meglesz a lehetőséged.

2023. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%

"Felmondanék szívesen, de anyám megmondta, nem adja ki a lakást, hogy abból tudjak finanszírozni egy esetleges pesti albérletet, ha ott vállalnék munkát, illetve a lakás eladásába sem menne bele"


Még az előzőhöz. Most akkor neked vette vagy nem? A te neveden lesz vagy nem? Ha nem, be se költözz, mert értelmetlen. Bármikor kibszhat ha úgy tartja kedve, olyan szinten kontrollálna vele, amiből nem csoda ha menekülni akarsz. De nem is értem miért lenne így megvéve.


Ha a neveden lesz, a tiéd, akkor azt csinálsz vele amit akarsz, nem ő fogja megmondani kiadod-e.

2023. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező:

Ott abban a városban nincsenek rendezvények, fesztiválok, művelődési ház, bármi? Helyi Facebook csoportokat is nézd meg alaposan, konkrétan téged érdeklő témákról-rendezvényekről, bármiről.

Opció lehet majd az is (a későbbiekben), hogy például gyűjtesz pénzt, azt a lakást kiadod és elköltözöl oda ahova akarsz.

Ha most pár évig gyűjtesz, az nem opció?

2023. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

- nem az én nevemen van a lakás, hanem anyukámén. Nem tudom eladni, kiadni, ergo nem tudom megtenni, hogy eladom, vagy kiadom, aztán lelépek Pestre. És ahogy írtam, teljesen elzárkózik az elől, hogy eladja, kiadja, és abból támogassa a Pestre költözésem. Kontrollál, úgy ahogy mondod.


- visszahúzódó vagyok, nekem sajnos nehezen megy az emberi kapcsolatok kialakítása, és minél több ember van körülöttem (Pest), a nagy számok törvénye alapján könnyebben belebotlom olyan nyomikba, mint én


- kolléganőm jelenlegi párja később jött a képbe, kb. fél éves ismertségünk után, a párjával távkapcsolatban éltek mostanáig


- rendezvények falunapszerűek, elmondom, kik vannak rajta: nyugdíjasok, kisgyerekes családok, gimnazisták, lezüllött alkoholisták


- a munkahelyem nagyon nívós, nehéz volt bekerülni. Azért ide vidékre jelentkeztem, mert itt vidéken esélyem volt, hogy felvegyenek a lakóhelyemhez közel. Áthelyeztethetném magam Pestre, de ahhoz alaposan meg kell indokolni, miért váltanék (pl. lakhely, párkapcsolat). De ha nincs ott se kutyám, se macskám, esélytelen.


Miért lakjak Pesten, ha nincs ott a munkahelyem, miért legyen ott a munkahelyem, ha nincs ott a lakóhelyem? (Mint ahogy a pályakezdőnek nincs tapasztalata, azért nem veszik fel, de azért nincs tapasztalata, mert nem veszik fel)

2023. febr. 18. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!