Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Várpalotán él az miért...

Aki Várpalotán él az miért nem költözik el onnan?

Figyelt kérdés

Én 1 honapja költöztem ide, 20 éves fiú vagyok, veszprémi. Itt volt olcsó albérlet, de egyszerűen BORZALOM. HOGY LEHET ITT ÉLNI? Nyáron biztos visszaköltözöm a városba.


- A város tulajdonképpen egy falu. Teli van bugris idióta emberrel, c*gányokkal. A zebrán csomószor előfordult az, hogy megyek át, de a kedves autós gyorsan begyorsít 90km/h-ra hogy biztos ő érjen át előttem. A távolságin kedves utazóközönség két ülést foglal el, egyet magának, egyet a táskának. Ilyet még Veszprém-Hajmáskér (ami egy C telep) buszokon se látni.

Az emberek nagyrésze bunkó, sok a cigi kéregetős vagy a sima kéregetős. Egyedül a vasútállomáson és a postán voltak arányban normálisak a pénztárosok/ügyintéző. Pénztárosok a boltban funkciónális analfabéták. Rettenesen lassan dolgoznak, ha ezt a folyamatot lehet munkának nevezni..


- A helyjárat egy vicc. Komolyan 2023-ban Ikarusok szelik a várost? Nem is az ikarussal van baj, szeretem őket, de mi az már, hogy 2-3 óránként jár tulajdonképpen egy?


- Veszprémből való bejárás is nevetséges. A buszok nagyrésze Veszprém-Öskü-Várpalota-Székesfehérvár útvonalon megy, Várpalotán csak a buszpályaudvaron állnak meg. Őszintén, miért nem állnak meg a Loncsosnál, hogy feltudjak gyalogolni a Tésire? Ha a Főtéren állna meg, az se lenne rossz.. Ezek a várpalotai agy vívmányai?


- Számtalan lámpaoszlopon fel van firkantva egy két horogkereszt, Nagy-Magyarországos vagy Árpád-sávos matrica, de olyat is láttam hogy volt egy EU térkép és átvolt húzva.. Ilyent még Ózdon se látni.


Pozítivumról talán csak annyit, hogy közel van Székesfehérvár és Veszprém, közelben vannak jó kis dombok/hegyek(utóbbiból csak egy Csór fele) Balaton is közel van, de mondjuk szerintem az átlag turista nem egy Balatonfűzfőre akar lemenni, hiszen buszok csak oda járnak Várpalotáról. Balatonfüredre csak egy-kettő.

Igen, vannak nagyon normális emberek is, de ebben a városban sajnos csak aljával találkozok. Veszprémbe járok dolgozni, rendőrségnél dolgozom adminisztratív munkakörben, így van egy két rálátásom a dolgokra. Legtöbb bűncselekmény megyében Hajmáskéren, Berhidán és Várpalotán történik..



2023. febr. 25. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Most már - 22 év kihagyás után - újra eljárok Hajmáskérre apukámhoz (sürgősségi műtétje volt a múltkor, azért is látogattam meg...)


Csak alig két napot voltam így nem nagyon tudok nyilatkozni. Viszont én nem láttam egyáltalán semmiféle bűnözési hajlamot senki emberfián. Elég nyugodtak, békések ott az emberek.

2023. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Én biztos írtam volna hogy ne költözz oda ha láttam volna mondjuk egy kérdést erről. Várpalota egyszerűen egy putri.
2023. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A statisztika alapján erősen csökken a lakosság várpalotán.


1990 = 26928 fő

2001 = 21858 fő

2011 = 20496 fő

2022 = 19308 fő

2023. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Ne haragudj, de mekkora egy hisztis kislány vagy. :D

Mondjuk az írásod stílusa alapján idegesítő lehetsz.

2023. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Én Veszprémi vagyok, és eléggé idegesítő vagy, ha tudnám ki vagy megvernélek fixen
2023. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sz*rpalotai lokálpatrióták megtaláltak Privátban
2023. febr. 25. 17:20
 7/15 A kérdező kommentje:
2-es békés, de Jókai LTP nemigen.
2023. febr. 25. 17:21
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

#4

A bemásolt statisztikában lakosságcsökkenés mértéke csak látszólag ilyen nagy, valójában ~5000 fő eltűnésének Pétfürdő 1997-es önállóvá válása az oka.

2023. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a Jókai lakótelepről írtam. (Mármint ott nem tapasztaltam semmiféle "harci" helyzetet...)


Alapvetően békességet tapasztaltam. De csak kicsivel több, mint fél napot voltam ott. 20.-dán este 20 óra körül értem oda, és másnap már a déli órákban eljöttem. Tehát inkább csak 16 óra hossza volt.


2-es válaszoló voltam.

2023. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez a kategória is kezd eléggé "szórakoztató" lenni.... :D
2023. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!