Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közös udvaron, kizárólag...

Közös udvaron, kizárólag saját használatra telepíthet nyársalót a szomszéd?

Figyelt kérdés
Közgyűlésen felvetette 2 szomszéd, hogy a tarsasházunk közös udvarára telepítenének nyársalót. Csak és kizárólag a hozzájárulást kérték, belefizetni nem kell, de nem is engedik, mivel csak saját maguknak akarják a nyársalót. Én, mint ott lakó nem használhatom. A többség sajnos megszavazta, mivel nem laknak itt, nem is akarnak sütögetni. Ez így mennyire szabályos, hogy kisajátítják maguknak?

2023. márc. 2. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vesd fel, hogy hozzájárulsz anyagilag, mert szeretnéd használni.
2023. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felvetettem, nem engedik.
2023. márc. 2. 10:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Te is telepíts egy saját nyársalót.
2023. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha a közös udvarra beállnak a kocsijukkal, az sem lesz a tied.
2023. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem az ilyen embereket. Nekik mi bajuk származna abból, ha a lakók közösen összedobnák a pénzt a nyársalóra és szépen mindenki használhatná? Csinálni kellene mellé egy nyilvántartást, ahol le lehet foglalni, hogy mi mikor tart rá igényt és még csak kavarodás sem lenne.
2023. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon picike az udvar. 1 nyársaló telepítése se lenne szabályos, nem hogy 2. Hivatalosan 20 méter távolságra kell elhelyezni a nyársalót a háztól. Itt 10 méter az egész udvar hossza. Katasztrófavédelem nem hagyná jóvá az tuti.

Én a békesség híve vagyok. Nem szeretnék velük hadakozni. De hülye azért nem vagyok. Ez egy közös terület. Én is szeretnék a gyerekeimmel nyáron sütögetni.

2023. márc. 2. 11:13
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

"Én a békesség híve vagyok. Nem szeretnék velük hadakozni. De hülye azért nem vagyok."


Ezek mind erősen vitatható mondatok.


Eddig sem sütögettél az udvarban, most mi változott? Sütögess máshol.

2023. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A közös udvarra nem állhat be az autójával. Erre a célra mindenkinek saját parkolóhelye van, amit mindenki egyénileg vásárolt meg. Ne keverjük szezont a fazonnal! 😀

Itt most egy közös tulajdonú pici felosztatlan területről van szó. Amit nincs joga kisajátítani.

2023. márc. 2. 11:17
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es. A szomszéd ne sütögessen máshol? Ha meg tudod magyarázni, neki miért lehet használni és nekem miért nem a közös tulajdonú területet, akkor elfogadom a hozzászólásodat.
2023. márc. 2. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mert engedélyt kért a közösségtől és kapott is rá? Mert neked nem jutott hamarabb eszedbe?
2023. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!