Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékiek! Ha lenne rá lehetősé...

Vidékiek! Ha lenne rá lehetőségetek, elköltöznétek Budapestre?

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 15:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
47 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Van rá lehetőségem, de nem szeretnék.
2023. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon úgy néz ki, hogy költözni is fogok, mert ott vannak normális munkahelyek.
2023. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Éltem ott egy évig, köszönöm, nekem elég volt. Jobb itt a nyugiban
2023. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
3 évet éltem ott, de azóta továbbmentem külföldre. Budapest az egyetlen része az országnak, ami néha napján szokott hiányozni.
2023. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk vidék alatt? Magyarországon vannak másik városok is, nemcsak Budapest. Számomra a "vidék" A) valamilyen falusias, tanyás rész B) az országnak a városomon kívüli része, leszámítva persze a komolyabb városokat. Tehát, ha innen nézzük, én pl. nem vagyok sem vidéki, sem budapesti.

Budapest lenne egyébként az utolsó helye az országnak, ahová költöznék, pedig havonta több alkalommal is ellátogatok oda, egyébként home office-ból dolgozok.

Több okból sem, egyrészt ez számomra visszalépés lenne (már éltem Budapesten pár évet), másrészt azok a környékek, ahol el tudnám képzelni az életemet, megfizethetetlenek, tehát semmi értelme nem lenne 2x annyi pénzt kidobni lakhatásra, mint most, egy kb hasonló, homeoffice-os, nyugodt, kulturált környéken lakós életmód kedvéért. Szerintem a HO a nyerő, de nagyra értékelem Budapest jobb részeit és nagyon csípem az ottaniakat is. Nekik jó ott. Ha egyszer újra úgy hozza a sors, ismerem a járást, de számomra most vannak jobb lehetőségek.

2023. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nekem anyagilag visszalépés lenne. Jó helyet találtam vidéken, a fővárosban sem fizetnének többet, cserébe a kiadásaim emelkednének, miközben vélhetően kevésbé jó környéken laknék. Ez a szitu, ha a lehetőséget a realitás talaján nézem. Ami előny lenne, az a rengeteg programlehetőség, színesebb élet, habár emiatt mégkevesebb pénzt tudnék spórolni. Persze, ha hirtelen nyernék a lottón, és mehetnék a budai luxushelyekre, akkor más lenne a helyzet.
2023. márc. 8. 20:02
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Ja, aztán a budai "luxushelyről" az 1-es villamoson zötykölődve a Budapest Parkba vagy a MÜPÁ-ba lehet hogy meg is unnád a hatalmas programkavalkádot, kb. egy hónap után :) Budán ugyanaz a jó és a rossz is, mint mondjuk Veszprémben. Élhető környezet, korlátozott "éjszakai" élet. (Este nyolckor a Groby is bezár :)))
2023. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, sosem laktam Budapesten:)
2023. márc. 8. 20:44
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Hiába szeretek itt élni nincs munka, inkább mennek más városba.
2023. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőségem rá, tervezem is, vagy pedig külföldre megyek. Én egyszerűen nem szeretem a nyugis vidéket, mindig is a nagyvárosi élet vonzott.
2023. márc. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!