Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha kizárólagos gondnokság...

Ha kizárólagos gondnokság alatt vagyok, és anya a gondnokom, hogyan tudok elköltözni az engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy.
2023. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez eléggé necces. Gondolom azért vagy gondnokság alatt mert beteg vagy és nem tudsz magadról gondoskodni. Az én anyukám is gondnokság alatt van de ő otthonban lakik. Te is ezt szeretnéd? Vagy hová mennél, és ki gondoskodna rólad?
2023. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha kizárólagos gondnokság alatt állsz, akkor gondolom nem tudsz önállóan élni így elköltözni sem tudnál.

Nem szoktak csak úgy gondnokság alá vetetni olyat, aki egyébként önálló tud lenni.

2023. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Sehogy! Ne is jusson eszedbe!


Ha elégedetlen vagy vele, akkor jelezd ezt a gyámhivatalnál!

2023. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Hogy elköltözhet-e, az attól függ, hogy korlátozva van-e abban az ügycsoportban, amely a tartózkodási hely szabad megválasztását engedélyezi. Ha például csak a bizonyos értéket meghaladó készpénz és vagyontárgyak felett való szabad rendelkezés ügycsoportjában van korlátozva, el tud költözni otthonról, eddigi válaszolók.
2023. márc. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kései Sirató ***** válasza:
0%
#5-ös 18 év alatt senki nem költözhet el otthonról. Ha 18 év alatti gyereked lelép és ezt jelented a rendőrségen, ha tudják, hogy hol van, haza hozzák. 18 fölött mindenki oda költözik, ahová akar.
2023. márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

6. Pont ez az, hogy 18 év fölött egy kizárólagos gondnokság alatt álló személy nem költözhet csak úgy el, erről szól a kérdés...

Hiába akar, ha képtelen önálló életet élni, nem költözhet el!

2023. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
6-os, a kizárólagos felügyelet alatt álló személy NEM költözhet el, sőt, gyakorlatilag semmit nem intézhet egyedül.
2023. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
De ki mondta, hogy nem múlt el 18?
2023. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
19 vagyok, és átgondoltam. Egyenlőre tanulok, és munkát vállalok. Majd késöbb gondolkodok költözésen, engedéllyel, ha lesz hova, és meglesz az éretségim. Köszönöm a válaszokat.
2023. ápr. 12. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!