Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem kolis, hanem albérletes...

Ha nem kolis, hanem albérletes leszek az egyetemen, úgy mennyire lehet bekapcsolódni a társasági életbe?

Figyelt kérdés

Olyan helyre megyek, ahol egy ismerősöm sem lesz. Totál egyedül vágok neki. Kolis két ok miatt sem leszek:

-Nem hiszem, hogy sok pontot kapnék a koliba, mert jól kereső szüleim vannak.

-Ha be is kerülnék, nagyon nehezen tolerálom a hangzavart tanulás közben. Azt is, ha van még valaki mellettem a szobában.


Szóval, valószínűleg szobát, vagy egy kis garzont fogok(fogunk) kivenni. Viszont, ha nem ismerek senkit az egyetemen, és nem leszek kolis, csak az órákra járok be, akkor milyen esélyeim vannak ismerkedni? Szeretnék barátokat, vagy legalább jó ismerősöket, hogy ne egyedül húzzak le 5 évet. Eléggé visszahúzódó vagyok, általában kisebb baráti körökben érzem jól magamat. Lehet olyat találni az egyetemen? Vagy oda inkább már csak bejárnak tanulni az emberek? Milyen ott a társasági élet?

Kizárólag az egyetem érdekel, meg az egyetemi programok. Nem a kolis élet. Köszi, ha válaszoltok!


2023. márc. 19. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Órák közt dumálsz szaktársakkal, abból simán lesznek barátságok. Meg elmész gólyatáborba, lehet szakon kívül is lesznek barátaid. Az albérlet mellesleg sokkal könnyebb eset, mint a bejárás. Nem kell azon sakkoznod, hogy kihagyd-e a programot a közlekedés miatt.
2023. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hiába voltam koliban, nem igazán tudtam ott nekem való társaságot találni. A legtöbb haverom, barátom kolin kívülről jött.
2023. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bírod hogy zavarnak tanulás közben, meg mások is vannak a szobában veled, vagy esetleg amikor aludnál, akkor mások hangoskodnak, vagy zörögnek, tényleg nem ajánlom a kolit. Tudom, itt mindenki azt szokta mondani, hogy először legyél kolis, mert társaság, meg beilleszkedés, de egyszerűen ha neked nyugalom kell, akkor nem fog működni. Tapasztalat :D ráadásul mi csak ketten voltunk a szobában. Plusz a leírás alapján sejtem, hogy nem is szeretnél az összes létező bulin ottlenni, meg mindenki haverja lenni, normális barátságokat/ ismeretségeket meg így is tök könnyen lehet kötni. Az én barátaim közül én voltam egyedül kolis, volt egy helyi, egy albis, és két olyan, aki egy településsel arrébbról járt be.

Én nem is próbálkoznék a kolival ha újrakezdeném, és lenne lehetőségem albérletbe menni, vagy legalább szobát bérelni.

2023. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Órákon is simán lehet ismerkedni, illetve én nagyon ajánlom a különböző diákszervezeteket/szakkolégiumokat, barátok terén is sokat segítenek, mg fejlődés terén is.


Én kollégista voltam, úgyhogy voltak ott barátaim, voltak külön HÖK-ös barátaim, külön diákszervezetis barátaim, illetve olyan barátaim akikkel csak órákon találkoztam :D


Szóval nagyon sok lehetőséged van barátokat találni, főleg ha gyakran látogatsz egyetemi programokat.

2023. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!