Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt figyeljétek! Sopronnak...

Ezt figyeljétek! Sopronnak vége, Debrecen porfészek, Szeged mindentől távol, Eger kapcsolatok nélkül felejtős, Miskolc/Nyíregyháza valamiért-nem-írhatjuk-le-kiktől teli, Pécs elveszett, stb. VAN Magyarországon még ajánlható város??? :) Vagy Erdély...

Figyelt kérdés

Vagy Erdély/Partium már sokkal "élhetőbb", mint a hazai városok akármelyike?! :)


M@rhajó...


Mindegyik fenti hazai városról (vagy épp az azokat környező községekről) elképesztően lehangoló, bárminemű költözéstől még az ember életkedvét is elvevő infókat írtak (még itt is), hogy már azt gondolhatnánk, hogy megcsonkított országunktól még az elszakított Erdély is sokkal, de sokkal jobb választássá avanzsálódott az elmúlt években (ha nem lennének ott magyargyűlölő nacionalisták, de lehet ez sem mindenhol van így - remélhetőleg) úgy körülbelül minden szempontból!


Ezeket a fenti (kiragadott) félmondatokat, jelzőket (mindegyik városról találtam ám még jóval több negatív megjegyzést!) csupán az elmúlt napokban olvastam. És valami hihetetlenül (okkal - vagy épp ok nélkül?) sok a feltűnően rossz vélemény ezen, vagyis az összes településről.


Kérdem én, hirtelen felindulásból és nem kevés letörtségből, hogy van még egyáltalán olyan város/városka hazánkban Budapesten kívül, mely élhető egy esetleges odaköltözés tekintetében? (És nem rosszabb keleti - állítólag erősen felzárkózó - szomszédunkhoz viszonyítva?)


(Vagy már mindegyik vagy poros, vagy túlzsúfolt, vagy büdös-szmogos, vagy betörésektől hemzsegő, vagy alpári/beképzelt új jövevényekkel tarkított, vagy hangulattalan utcaképű, vagy panel-dzsungel, vagy dugóktól hemzsegő, vagy kutyasz@ros, vagy idegbeteg, vagy jövőtlen, vagy politikus-maffia által irányított, vagy teljesen kizsigerelt?)



2023. márc. 23. 22:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Vannak szép városok, csak munkahely nincs. Ha nem home officce tolod, akkor Győr, Székesfehérvár, esetleg az osztrák határ..
2023. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Amig valakinek valahol szar es nem tud bolodolgulni, addig mas ugyanott vigan elvan..
2023. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Top5 - ben benne van.


[link]

2023. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Költözz az űrbe!
2023. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, feltétlen muszáj volt a trollt játszani próbálnod. Gondolom este van, vagy hasonló baromság.


Kommented előremozdító - egészen a világegyetemig.

2023. márc. 23. 23:30
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Te most olyan települést keresel amit egyetlen negatív kritika sem ér?

Segítek, ilyet nem fogsz találni, nemogy Magyarországon, de az egész bolygón sem.

2023. márc. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Úgy féltek Miskolctól,mint a tűztől.Nem esznek meg a cigányok.Itt is van pénz,szép helyek,színház,stb...
2023. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha sürgősen munka kell, én oda mennék, ahol van. Én például Budapestet nagyon nem szeretem, konkrétan akármelyik városba szívesebben költöznék, mint oda, de sajnos ott van a legtöbb munkalehetőség és Fejér megyeiként közel is van. Még interjún is voltam többször is. Rosszul voltam a sok embertől, de ez van.


Minden városnak van zsúfolt, büdös, rossz környéke, még legszebb Nyugat-Európa-i városoknak is. Én Szegeden jártam egyetemre, és csak azért költöztem el, mert végeztem a sulival, nem találtam egyből munkát, és szüleimnél ingyen lakhatok, így egyértelmű volt, hogy eljövök, de egyébként szívesen maradtam volna ott. Az mondjuk relatív, hogy mitől van távol. Én Fejér megyei vagyok, vagyis három óra a buszút, de tetszett az egyetem, felvettek, ezért oda mentem. Ugyanez van a munkakeresésnél is.


Ha egyik sem tetszik, akkor menj ki nyugodtan külföldre, de szólok, hogy ilyen hozzáállással ott sem fog tetszeni semmi, mert mindenben találsz valami rosszat. Ne azt nézd, hogy más mit gondol egy városról, hanem hogy neked szimpatikus-e és jól érzed magad ott.

2023. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Azért van ennyi rossz vélemény mert az emberek nincsenek megelégedve a városukkal, ez pedig azért van, mert a korrupt fideszmaffia ami egyébként a legtöbb megyeszékhelyen uralkodik szétlopja, kizsigereli és hagyja lerohadni az egész országot. Kivéve Felcsútot, a Balaton környékét meg a Budai várat, ezeken a helyeken vannak a fideszes politikusoknak és oligarcháknak házaik, villáik, kastélyaik. Ettől függetlenül a legjobban még mindig valami Dunántúli fejlődő városba éri meg költözni, Székesfehérvár, Veszprém, Győr. Kelet-Magyarországon a bérek sehol sincsenek, sok a brazil és a környezet is jóval sivárabb mint a Dunántúlon.
2023. márc. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a "hanyatló" nyugat felé érdekes módon jobb minden..
2023. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!