Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha kár keletkezik a dolgaimban...

Ha kár keletkezik a dolgaimban az albérletben akkor ennek rendezése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kiveszek egy albérletet ami teljesen üres és én viszek bele mindent. Ha a felső szomszédnál csőtörés keletkezik és átázik az egész, tönkreteszi az éppen adott helyiségben lévő elektronikai eszközeimet akkor akitől bérlem az köteles nekem megtéríteni a keletkezett kárt? Olyan lehetséges, hogy bejelenti a kárigényt (az én dolgaimmal együtt) meg is kapja de nekem azt mondja, hogy csak a 30%-át állja a biztosító miközben mondjuk a 70%-át? (Konkrétan sajnos nem tudom, hogyan működik ez de a lényege az, hogy át tud verni? Le tud húzni ezzel?)

Biztosítást gondolom alapból kell kötnie. Ezt a biztosítást pedig gondolom neki kell fizetnie nem pedig a bérlőnek. Nem terhelheti rá vagy mégis?

És még egy dolog. Ha a konnektorok nagyon nagyon régiek, szikráznak amikor bedugok vagy kihúzok belőlük valamit akkor kérhetem ezek cseréjét mert életveszélyesek? Ha megtagadja a tulaj akkor ez miatt bonthatok szerződést és visszakapom a kauciómat? Lényegében ez ilyen rejtett hiba lenne, amikor megnézed az albérletet nem fogsz úgysem beledugni semmit a konnektorba, hogy hogyan működik és attól, hogy régi vagy annak néz ki attól még nem így kellene működnie. (Egyik ismerősömnél van ez az utóbbi szitu)

Tudom elég kukacoskodónak néz ki ez az egész de minden dolog teljesen új lenne amit vinnék és van még 1-2 nagyobb értékű tárgyam amik pótlását nem tudnám egyhamar megtenni.



2023. márc. 27. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A biztosításról megállapodtok, ha neked nem elég, ahogy a tulaj biztosít, akkor köss másikat. Nyilván ha ő biztosít, ő kapja meg a kártérítést, akkor átvághat, ha akar
2023. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta foglalkozom lakáskiadással. Anno nem bútorozott lakásnál csak a lakásra kötöttem biztosítást, a bútorokra nem. Az a bérlőé, ha akarja, biztosítsa ő, az ő dolgaihoz nincs közöm. Most bútorozott lakást adok ki, itt a teljes bútorzatra kötöttem biztosítást. Ezt természetesen én fizetem. Kár esetén az én károm. A tulaj csak azon dolgok miatt tartozik felelősséggel, amire a szerződés szól. A te bútorod nem tartozik ebbe a körbe.
2023. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Teljesen igaz.

#2

De ezt előre szokták mondani a bérlőnek, hogy ja figyelj én csak a lakásra kötök biztosítást a többit pedig intézd magadnak, ha akarod? Vagy csak jól van az úgy nem kell tudnia erről alapon megy ez? De ha van biztosítás a lakásban lévő dolgokra is akkor lehet kötni még egyet ugyan arra a lakásra csak másik személynek? Itt meg külön tételesen sorolod fel te is és az bérlő is, hogy éppen mire köt biztosítást? Mert ez elég érdekes így, fizetek a külön biztosításért de mivel a tulajnak is van (amiben ki tudja mit jelentett be) így ha nekem tegyük fel tönkremegy a 400e ft.-os akármim akkor ő is megigényelheti mert neki is benne van a biztosításában ugyan az a tétel? Persze ha ugyanannál a biztosítónál van akkor 2x nem lehet ugyanazt bejátszani de, ha másiknál akkor simán leadhatja gondolom ő is. Ez meg így eléggé nem fer dolognak néz ki. :D

2023. márc. 27. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Köthetsz 10 biztosítást egy lakásra, de ugyanazért az eseményért csak egy fog fizetni, ezt jó, ha tudod. Minden benne van a szerződésben. Nekem az ügyvédem szokta csinálni, de van rajta közjegyzői megállapodás is. Adózok utána, az esetleges javítási költségeket, új beruházások költségeit pedig leírom az adómból. Tavaly pl. kazáncsere miatt a teljes adót visszatérítették. Szóval szigorúan szerződéssel bérelj lakást, az véd mindkettőtöket.
2023. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tulaj csak a saját tulajdonára köt biztosítást, ami jelen esetben az ingatlan. Ha az ott található ingóságok a te tulajdonodat képezik, arra neked kell biztosítást kötni. a biztosító csak arra, és annak fog fizetni, akivel és amire szerződése van. Ha beázik fentről a fal, akkor a tulajnak állni fogja a biztosító a festés, helyreállítás költségét, de a te tv-d árát például nem. arra neked kell benyújtanod a kárigényedet, pláne ilyenkor számlával is kell igazolni az értéket. Tehát alaptalan a félelmed, hogy majd a bérbeadó lenyúlja a biztosítási pénzedet. Mint ahogy mindenki a saját autójára köt biztosítást, ez is olyan. Mindenki a saját értékeiért felel.
2023. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mostmár tiszta. :)

Esetleg a kérdés második felében lévőre valaki tudna válaszolni?:D

2023. márc. 27. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:
A lakás rossz állapotára vonatkozóan? Ha szikrázik a konnektor, az baleset, és életveszélyes. A tulajdonos dolga, hogy a normális életvitelhez a feltételeket biztosítsa. Tehát igen, ha nem cserélteti, nem csináltatja meg, erre való hivatkozással elállhatsz a szerződéstől, és természetesen a kaució is visszajár neked, hiszen a bérbeadó nem teljesítette a kötelezettségeit.
2023. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont ezt mindenképpen írásos formában közöld vele, tehát ajánlott levélben, vagy közjegyző által. Ne tudja letagadni, hogy szóltál.
2023. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2023. márc. 27. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!