Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyiek! Miért ne költözhetn...

Erdélyiek! Miért ne költözhetne vki az anyaországból Erdélybe, v. a Partiumba hozzátok? (Ennyire nem ajánljátok mint ami néhány kiírás alatt ezen az oldalon olvasható?) Egyik tábor olyasmiket ír, h. már megközelítette Magyarországot, másik szerint...

Figyelt kérdés

Másik csapatba tartozók szerint dehogy közelítette meg az oláh nyelvet beszélő ország az anyaországot, hisz még mindig elképesztő a kivándorlás Itáliába, meg Németországba!


Utóbbiak szerint nem egészen igaz az, hogy kezdenek egyforma bérek lenni, és állítólag a házak árai is durván sokkal magasabbak a standard fizetésekhez képest.

Sőt, ha magyarul beszélsz, és ezt ők (előbb-utóbb, de inkább előbb) megtudják, talán még jól le is néznek! Remek... Nincs egy közömbös oláh sem a szomszédunkban?


Mi a tényleges helyzet most 2023-ban?



2023. ápr. 17. 22:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nyilván, az államnyelvet idővel meg kell tanulni. Ez vitán felül áll.
2023. ápr. 17. 22:40
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Alig kezdtem el az első osztályt, mikor elhatároztam, hogy kiköltözök Magyarországra. Ez gondolom sokmindent elmond. Az óta se változott a tervem.


"Nyilván, az államnyelvet idővel meg kell tanulni. Ez vitán felül áll."

Előbb tanulok meg japánul, mint románul, olyan szintű undor van bennem a nyelv iránt.



Ha te élvezed azt, hogy megvetnek, utálnak, s szeretnél egy gettós országban élni, gyerek csak nyugodtan.

2023. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
65%
Hát, szerintem a románokkal nincs olyan nagy baj, legalább is olyanok pont mint a magyarok. Van pár takony akit megfolytanék,de van pár tényleg nagyon rendes ember. Emberségileg nézve, szerintem a románok megtanultak páran köztünk élni, és mi is megtanultunk. Persze én inkább lakok itt, mint M.O.-on, mivel ha okosan ki tudod játszani a rendszert itt is tudsz még több pénzt is keresni mint külföldön. Kimenni külföldre meg általában azok szoktak akik vagy túl lusták ahoz hogy tanuljanak, vagy dolgozzanak, vagy hülyék ,és meg akarnak gazdagodni mihamarabb. Én személy szerint nem adnám semmiért a Romániai életemet, én nagyon is szeretem. A románok közt is nagyon jól érzem magam.
2023. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Jó pár gazdasági mutatóban erősebbek már nálunk, és továbbra is jönnek felfelé, mi meg csúszunk le. 10 éve még mumus volt a román életszínvonal, ma simán mennek ki szakik oda is, nem csak nyugatnak. Magyar lakta országrészben magamat is el tudnám képzelni ott
2023. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Én Brassóban dolgozom programozóként, hülyére keresem magam, semmi pénzért nem költöznék külföldre, különösen nem Magyarországra, ahol gyűlölik az erdélyieket, és amelyből Orbán egy nevetséges páriát csinált.

A tömeges kivándorlás az iskolázatlan cigányokra jellemző, akik külföldre mennek epret szedni vagy koldulni.

2023. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Nacionalistak mindenutt vannak. És 10 ilyen hangosabb mint 10.000 normalis ember.

Ettol fuggeltenul hatalmas kivándorlás van, milliókat csokkent a lakossag.

Lehet most mindenfele adatokkal dobálozni, de nem fog ez sokaig igy maradni, félő hogy nem marad fenn a jelenlegi gazdaság.

Én viszonylag jo allami melóval es hitelmentes házzal rendelkeztem, megis csaladostol elkoltoztunk.

2023. ápr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szegény hármast, ötöst jól lepontoztátok. :)


Most van ebben valami (okkal mínuszolták őket egyesek), vagy ellenkezőleg, ők ketten mondják jól (és tényleg sokkal jobb lesz idővel a Wallachiai gazdasági helyzet még a mostaninál is)?


Hatos!


Ti miért (illetve ha szabad kérdeznem: mely ország mely városába - vagy inkább csupán valamely falujába?) költöztetek el, ha úgy-ahogy azért jól megvoltatok ott?

Gyermekvállalás kapcsán (is) kérdezem, hiszen egy halom ismerősöm, aki pl. Britanniába, vagy Ausztriába költözött és gyermekeket is vállalt, úgy veszem észre, hogy magyar nyelv és nevelés ELLENÉRE is már inkább britek, osztrákok lesznek, mint magyarok...

Így elvesztik az identitás egy részét...


Második:


Mindegy (szerintem) mennyire szerethető/utálható egy adott nyelv, ha meg kell tanulni, akkor csak meg kell - nem?

2023. ápr. 18. 13:43
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

De miért kéne megtanulnia? Ezt az 1990-es években tolták a tévében, akkor is hülyeség volt. Tömbmagyar területen bőven el lehet lenni román nyelvtudás nélkül is. Komolyabb ügyintézéshez meg gondolom lehet találni ismerőst. Gondolom, mert eddig csak turistaként voltam.

Az más kérdés hogy magyarországi Magyarként jó eséllyel a határ közelébe mennél dolgozni ott meg arányaiban több a román mint bent a székelyeknél.

Szerbiában (ott ismerősebb vagyok) ugyanez a helyzet nyelvtanulásügyileg, pedig sokkal kevesebben vannak és sokkal kisebb már a "tömb" is.

2023. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti vagyok (itt születtem,itt jártam sulikba, egyetemre és itt is dolgozom,élek ).

Apukám is budapesti (volt csak sajnos), anyukám pedig erdélyi,Marosvásárhelyről.

Anyukám minden évben visszajár Erdélybe, nagyon szereti és honvágya is van, ott él sok gyerekkori,sulis barátja.

30 éve költözött ide Budapestre amikor apukámat megismerte, bár ugye itt él életvitelszerűen de mindig azt mondja hogy a mai napig oda húz a szíve és 100%ban nem tudja itt megszokni. Bár itt is vannak barátai, munkahelye, háza,stb, mai napig azt mondja hogy az igazi otthona ott van.

Soha nem érte amúgy itt semmi bántás vagy ilyesmi,mert onnan származik. Sőt volt hogy a magyarországi barátaival mentek oda kirándulni,stb. Szóval soha nem nézték le amiatt mert onnan származik. De lehet hogy csak a sors hozta így,és pont jó körökben mozog,nem tudom.

2023. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, elsősorban köszönöm, hogy ezt megosztottad velem, ugyanakkor én nem írtam sehol, hogy ottani magyarként itt lenéznének akárkit. :)


Én azt mondtam, hogy HA KIMEGY a Partiumba, vagy Erdélybe valaki, és akkor HA MAGYARUL szólal meg, akkor az oláhok (gyk.: egykori wallachiai emberek) nézik ki maguk közül az ott helyben (előbb-utóbb, de inkább előbb, hisz az az anyanyelve, nem a vadidegen oláh) magyarul megszólalót.


Egyszer voltam nemrégiben a Partium egyik városában, és valamiért (pedig nem voltam véletlenül sem lekezelő, sőt még a magyart is hanyagoltam, nehogy az legyen a bajuk egyeseknek és őmiattuk kifejezetten angolul szólaltam meg, már amikor kellett), elég pökhendinek tűntek - csupán egyetlen kivétellel!


Oszt (igen, direkt írtam így) VILÁG ÉLETBEN MAGYAR VÁROS VOLT!


És mégis ilyen lekezelő arckifejezéseket kell kapnunk az oláhoktól, ha kilátogatunk?!


Máshol is ilyen elfajult (és teljességgel érthetetlen) a helyzet turistákkal, vagy kiköltözőkkel szemben?


Nyolcas:


Feltételeztem az államnyelvet ismerve kedvesebbek leszek a helyiek, értékelik ezt ill. ügyintézésben is segíthet.

2023. ápr. 18. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!