Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a társasházak körül az ott lakóknak kellene fűnyírózniuk?

Figyelt kérdés
Mondván a családi házban lakók is maguk fűnyíróznak. Ezzel kapcsolatban mivel érintett vagyok még kérdezném, hogy szerintetek miért kell az embernek az útpadka mellé még hatalmas köveket vennie? Nem lehet, hogy valójában azok a kövek a magánterület határai?
2023. máj. 11. 09:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

Én még nem hallottam ilyet. Konkrétan tilos is bármibe "belekontárkodni". Nem lehet fát metszeni, játszótéri játékot megjavítani, semmit. Az önkormányzat vagy annak a cége jogosult rá.

A lépcsőházak előtt közvetlenül x méteren belül vannak kis virágos kertek nálunk. Azokat a lakók gondozzák. De x méteren kívül minden az önkormányzaté.

2023. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
#1 : A kontárkodás a másik kérdés... Gondoljunk csak a buszmegálló építőkre, járda festőkre, kórház felújítókra. Könnyen lehet feljelentés az önkéntes munka jutalma.
2023. máj. 11. 09:35
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Mi sok lakásos házban lakunk és itt benne vannak a közös költségben a ház körüli melók. Apámék 6 lakásosban vannak és sokáig ő csinálta ezeket, persze nem ingyen. De egyébként a közös költség minden társasházban tartalmazza a takarítást meg a közös területek rendben tartását.
2023. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
A lakók fizetnek közös költséget, hogy lenyirjak a füvet. Miért kéne nekik lenyirni? Ezt valami szoci boomer mondta, aki nem tudja hogyan működik egy társasház?
2023. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
#4 : Szerintem is idétlen aki ilyet mond és hát miatta kell a családi házban élőknek is köveket kipakolniuk, mert mikor arra gurul éppen, akkor ráparkol a fűre.
2023. máj. 11. 11:18
 6/34 Kitana. ***** válasza:
Nem hallottam még senkit ilyet mondani, de részemről 100 méteres gaz is nőhetne a ház előtt, ha az én feladatom lenne, azért lakom lakásban, hogy ne kelljen ilyen kinti melókkal foglalkozni.
2023. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%

Akkor most egy boomer felvilágosít aki nem anyucival él és valószínű ti is úgy juttok lakáshoz, hogy egy boomertől örököltök:

A családi ház, vagy társasház körüli földet rendben kell tartani. Ha az úttest túloldalán nincs kialakítva telek, akkor az úttest túloldalát is.

Büntetéskor nem hivatkozhatsz arra, hogy nem vagy boomer, meg más se csinálja.

Különben meg az igénytelenség netovábbja.

2023. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Pont e miatt nem akarok családiba költözni. Inkább befizetem a közöst aztán csinálja az aki ezért pénzt kap, engem nem érdekel. Van épp elég más dolga az embernek manapság.
2023. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#7 : Azt azért tisztázni kell, meddig tart a magánterület! Ahogy nem parkolunk családi ház előtti fűre, úgy gondolom a társasház körüli részt sem tekintheti senki a sajátjának.
2023. máj. 11. 15:07
 10/34 A kérdező kommentje:
Mindkét létformában van tapasztalatom. A társasház körüli magánterülethez még annyi lenne a hozzáfűznivalóm, hogy akkor is legyen az, amikor a Kalányos Toretto, Jukas Koton és JBL maffia az ablak alatt vedelnek. Akkor is legyen magánterület és jöjjön ki a rendőrség eltávolítani a biohulladékot.
2023. máj. 11. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!