Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dorogon milyen lakni? Kikapcso...

Dorogon milyen lakni? Kikapcsolódási, szórakozási, ismerkedési lehetőségek vannak? Budapestre érdemes bejárni dolgozni, vagy helyben milyen lehetőségek vannak egy középkorú, felsőfokú végzettséggel rendelkező férfi számára?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

4 éve költöztem Dorogra Budapestről. Nekem nagyon tetszik, szeretek itt lakni.

Már helyben dolgozom, de 1 évig jártam vissza a régi munkahelyemre. Vonattal kell számolni mindenképp, autóval a 10-esen reggel-este halál. Vonat kulturált, élhető, gyors.

Helyben a fizetések lényegesen alacsonyabbak a pestinél.


Szoktak lenni rendezvények a művelődési házban, borfesztivál lesz szabadtéren legközelebb június elején, szeptemberben a Bányásznap - ez kb egy városi falunap:)


Jön a nyár, a Palatinus-tavat mindenképp látogasd meg!

2023. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, vonattal viszonylag hamar oda lehet érni Budapestről. A fesztivál és a Bányásznap is jól hangzik! 😊
2023. máj. 18. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dorog JÓ!!!


Ami így nyáron számít: Ott a strand! Nem kell Balatonra meg ilyen hülye helyekre menni, mert a pala sokkal jobb ezeknél. Van ingyenes szakasz is (nagyon gyorsan mélyül, csak úszni tudóknak!!)

Illetve két viszonylag rendezett fizetős szakasz, gyerekekkel is. A víz kristálytiszta, nincs lefolyása, se befolyása. A talajvíz tölti fel. Én mindig megyek, ha arra járok. Átúszom hosszában oda-vissza. Tökéletes edzés. Közepén van egy kiemelkedés, ott leér a lábam, ott szoktam megpihenni 😃


A kapcsolat kiváló a fővárossal: busz és vonat folyamatosan jár. Inkább utóbbi élhető, csúcsforgalom idején meg pláne.

Kirándulóhelyek vannak mindenfelé, nagyon jó a természeti kikapcsolódás, a hegyek-völgyek-dombok mindenfelé.


Kulturálisan Dorog nem egy izgalmas-mozgalmas hely

Tehát ahogyan 1 írja, városi falunap az van 😃 igen, ez tökéletes megfogalmazás. Szóval ha akarsz egy jó hurkát vagy kürtőskalácsot, mellé egy kiégett hazai szupersztár kornyikálását, akkor ilyenek lesznek 😃

egy sétálóutca sincsen, viszont pár perc autókázásra van Esztergom, akinek erre van igénye. Bevásárlás az okés lényegi dolgok megvannak a közelben, ritkább esetben meg be kell ugrani bp-re. Pláza, plázaboltok nincsenek.


Ingázás abszolút megoldható a fővárosba, főleg ha valamelyik vonatállomásról elérhető a helyed (újpest, nyugati). Ha még át kell szállnod bkk-ra, akkor az már úgy kegyetlen sok idő lesz, de sokan csinálják. Tehát így is egy óra oda, egy vissza... Hosszú távon érdemes közelben munkát találni azért, persze.


Télen problémás itt is, hogy be tud szorulni a levegő a völgybe, és a sok fával-szeméttel fűtő idióta miatt óriási a szmog (igazi köd nincs is már, hanem a füstre csapódik ki a pára, az lesz köd-szerű. De ez a teljes országra igaz, szóval csak azt akarom mondani, hogy a vidéki tiszta levegő mítosza nem létezik. Ugyan tavasz-ősszel tisztább a levegő, mint a fővárosban, de fűtésszezonban már nem.)


Éttermek, sportok, játékok, atrakciók... elég sok dolog elérhető azért. Nagy különlegességek nyilván nem, de úgy van hova menni, ha akarsz valamit csinálni, randizni a pároddal, vagy családdal. Sokat segít, hogy így a két város (dorog-egom) közel vannak egymáshoz, tehát így sok szolgáltatás van.., de nem megyeszékhely szintű.

Mozi az inkább BP..

Pizza az nem olcsóbb, de cserébe legalább jobb (szerintem)


Cigánygond szerintem nincsen. Nem itt élek, így ezt nem tudom teljesen megállapítani, de nem éreztem magam rosszul e tekintetben sehol. Egomban van cigánytelep inkább, a régi buszállomás környéke... nem tudom milyen utca. India gettó 😃 na, ott már nem éreztem magam biztonságban. Szerencsére már nem ott van a buszvég, cserébe sokkal messzebb került a központtól.


Szlovákiába én nem szoktam átjárni. De a lehetőség adott, könnyű.


Ismerkedés... erre nem tudok válaszolni.


Szóval el lehet lenni, és ez a lényeg. Ha meg valami különlegesebbre vágysz, akkor a beutazás pestre igazán semmiség. Ajánlom mindenképp.

2023. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást! 😊
2023. máj. 19. 01:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben cserélődik a lakosság. Nem jó irányba sajnos. Az utóbbi 6 hónapban nagyon látni, hogy lecsúszott alakok is megjelentek tömegével.
2023. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pár napja a vonat pályaudvaron voltam. Nem volt túl bizalomgerjesztő környék. 🫣
2023. máj. 28. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A pályaudvaron drogosok jelentek meg. Tetovált börtönviselt egyének. Zsaruknak lesz dolguk a következő években....
2023. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Bár a legtöbb pályaudvar az ország bármely részén hasonlóan lezüllött. :(
2023. máj. 29. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen viszont ez a kis város eddig mentes volt a tömeges rossz arcoktól. Most viszont egyre több trógerebb embert látni. Folyamatos a bodza szedők beáramlása is....
2023. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiestek az nb2-ből. ☹️
2023. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!