Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményed Zala megyéről...

Mi a véleményed Zala megyéről (vármegye)?

Figyelt kérdés

Milyen volt a múltban?


Milyen a jelenben?


Hogyan képzeled el a jövőjét?


Milyen ott az élet a kisebb nagyobb városokban és falvakban?


Hogyan viszonyulnak egymáshoz az emberek arra felé?



2023. máj. 23. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Múltban jóval nagyobb volt, mivel egész Balaton felvidék miénk volt, csak trianonnál a veszprémhez tartozott. Nem sokáig mert vissza vesszük....

Poént félre téve, nem tudom hogyan lehet összefoglalni egy egész megyét, különböző egységek vannak rengeteg fajta emberrel. Vannak jó és kevésbé jó részek meg vannak ahová be sem érdemes tenni a lábad. Zalaegerszeg egy magyarországi viszonylatokban élhető város. Minden megvan ami egy megyeszékhelyhez kell. Drága ingatlanok és albérletek sok szorakozási és művelődési lehetőség, gyakorlatilag zéró parkolóhely a belvárosban. A városközpont is szép mivel a fidesz kirobbanthatatlan onnan. Van egy nemes gimnázium szép park ahová este nem szabad bemenni, és persze egy nagy rakat összeszerelő gyár, ami vonzza a vidékieket és a romákat mint a mágnes. Na meg a ZETE!


Akkor van az "őrség" ami vas megyében van de a határmenti falvak valamiért az őrség nálunk, bevallom őszintén nem jártam arra, csak annyit tudok amit mindenki, szép táj csinos kis falvakkal. A zalai tájszólás amúgy is vicces na de ott mégviccesebb. Belső Zala egy nagy fekete lyuk semmi nincs ott pár apró falvak kívül még a zalai dombsag erdői.

Alsó Zala az amit én nagyon nem kedvelek, nagykanizsával az élen. Mondjuk ez személyes rossz élmények és emlékek miatt, mert maga a várossal nincs gond, inkább a környező falvak. Muravidékkel nincs nagy gond, de ahogy közeledsz a somogyi határhoz egyre inkább látszik a rög magyar valóság, nincs állarc senkin és semmin. Elég elhanyagolt terület amolyan kelet magyarország nyugat magyarországon. Nem tudom mi lehet az oka, szerintem túl közel van Somogy és átfújja a szél a somogyi levegőt. Zalakomárral az élen.


De legalább nem kell sokat menni onnal és elérkeztünk Zala legszebb pontjára, Keszthelyre és környékére. Az oka, hogy miért olyan szép és jó minden az nagyon egyszerű, onnan származom én. Bár eljöttem egy ideje szóval már nem én tartom kézben a dolgokat. Komolyra fordítva Keszthelyen két arca van, a nyári és a többi. Nyáron jön a szezon megrohanják a túristák, és szegény pici húszezres városkába olyan tömegnyomor van, mint mondjuk Budapestnek kell tűrnie. Erre szoktam mondani hozták a pestiek meg a németek magukkal a nyomort.

Télen még semmi de semmi nincs, Hévízről átcsordogáló szédelgő-kóborló nyuggereken kívül.

Hévíz meg az a város amit nem értek mit keres magyarországon, mint aki eltévedt és rossz helyen szállt le a buszról. Németországban is nyugodtan megállná a helyét. Németül van kiírva minden, németül beszél mindenki még a helyiek is. Mert a helyiek vagy olyan turisták akiknek megtetszett és odaköltöztek, vagy vendéglátásba dolgozó emberek akiknek alap a német nyelvtudás. Ami különösen szórakoztató, a rengeteg német túrista mellé ott van a rengeteg orosz, akik egyre többen lettek aztán eltűntek.


Nem nagyon tudok többet írni zaláról főleg nem az emberekről, sokféle, de mégis magyaros. Nem lógnak ki a sorból, ugyanúgy jelen vannak a szegények, alkeszok, köteledni vágyók, de a kultúra szeretők, értelmiségiek és gyönyörű lányok mint mindenhol az országban

2023. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1,szépen összefoglaltad.

Lehet tudni téged merre repített a szél? :-)

2023. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
London
2023. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#1


"Alsó Zalával" mi a gond? -Zalaegerszegtől lejebb, Kanizsa fele. - Az idegbeteg krabótokat most hagyjuk ki.


Zalakomárral igazad van.De az nem "alsó zala". Én keletnek mondanám. De abszolút egyetértünk. Az detto Somogy legrosszabb részeivel vetekszik.


Különben sok pontatlanság van abban amit írsz. Nagykanizsával kapcsolatban is. '45 előtt Székhelyi rangért vetélkedett, hát még előtte. A megye egésze meg egy időben jelentős volt, Nagykaizsával az élen. Olaj ugyebár.


A határokkal is tévedsz. A Balaton Felvidéket a komcsi megyerendezés vette el. Eredetileg meg a Muraköz (Csáktornya), és a Muravidék fele (Lendva és környéke) is oda tartozott. Ez valóban trianon.


Zala vesztese volt a szocializmusnak is, hiában voltak munkahelyek, a módszerváltásnak meg főleg.

Nagykanizsa egy halott város... lett.


Budapesti vagyok x. évtizede.

2023. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hévízzel is csúsztatsz egyébként.
2023. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Oltás
2023. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kanizsa a történelem során központja volt a térségnek ez tény. Mai napig fontos város, csak ahogy írtad a szocializmus elszigetelte. Zalaegerszeg nyert vele, ha Keszthelyről mész Egerszeget hamarabb eléred mint Kanizsát, pedig az amúgy közelebb van.

Egyébként egy hosszúra sikerült pár mondatos összefoglalót írtam a kérdezőnek, hagsúlyozva, hogy ezt nem lehet így bemutatni milyen Zala. Vannak vastag könyvek amik bemutatják Zala igazi arcát és történetét, ha valaki igazából kiváncsi rá, nem a gyakorikérdésekre jön.

Ja és az " alsó Zala" kifelyezés lehet egyáltalán nem létezik, csak az én fejemben. Írtam, a rossz emlékek miatt nem kedvelem. Azt is írtam Kelet Magyarország a nyugat magyarországban, azt nem mocskolódásnak írtam.

Van egy arrogáns tévképzet miszerint Borsod vagy az Alföld az ország pöcegödre viszont nyugat Magyarország az szép és jó, pedig nem így van. Zalában is van bőven gond, nem véletlen a sötét Zala kifelyezés.

Hévíz és Keszthely is álarcot hord, nem csúsztattam, hanem az álarcot adtam elő. Keszthely például a Balaton fővárosa címét azért hordja mert jogilag levédette, miközben szavazatok alapján nemhogy Siófok, hanem Füred után harmadikként járna neki ez a cím. Nem csoda, hiszen egy pusztuló város Habsburg nyaralóaval és egy nagy büdös pocsolyával.

Remélem elriasztottuk a kerdezőt zalától.

2023. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a Balaton-part meg a szlovén határ tetszik.
2023. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Összefoglalva: [link]
2023. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
A falvak nekem sokkal jobban tetszenek benne, mint a városok.
2023. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!