Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon bunkó dolog volt ez...

Nagyon bunkó dolog volt ez tőlem? Menjek majd át hozzá?

Figyelt kérdés

4 éve vettem egy házat egyedül nőként akkor nem volt párom, azt se tudtam merre vagyok arccal, mert a szülői házat meg épp akkor árverezték el.


Szóval beköltöztem és tény és való nem jártam körbe a szomszédokat bemutatkozni. Utána rá 1 hónapra lett párom, aki vágta a füvet az utcán erre kijött a szomszéd néni, hogy vágja már le nála a füvet ( adott érte 500 ft) ekkor kimentem h akkor azért bemutatkozzak én is itt lakok, de megjegyezte h én nem mentem butatkozni csak ő jött át.mondtam oké igaz, sajnálom. Erre mindig csak akkor került elő amikor fűvágás volt de már az udvaron is kellett neki. Kiskutyákat a kerïtésnél állandóan etette, meg simogatta az unokája is, ekkor szóltam ne tegyék,.mert ha oda kap nem vállalok felelősséget.


Nem járkál ki nem találkozunk egyébként.

Ma átmentünk azóta másik párommal hogy beenged-e mert bedőlt kicsit felé az alsóépület és megjavïtanánk.

Erre a fejemhez vágta, hogy én ugye nem mentem át bemutazkozni meg nem beszélgetünk. Emlékeztettem, hogy dolgozom , későn járunk haza nem is látjuk egymást.


Tudom akkor hibáztam, hogy nem mutatkoztam be, egyébként a szembe lêvő és balra lévő szomszéddal jóban vagyok, ha összefutunk akkot beszélgetünk 1-2 órát. Bal szomszéd vigyázott már a kutyikra több hétig.


Sajnálom azért a nénit, mert csak a lánya járkál hozzá heti párszor, biztos rossz lehet neki, meg beszélgetne szegény, de nekünk is van életünk este fáradtan vagyunk, hétvégén a házi munka, pihenés stb mint minden normál embernek.

Saját családomhoz sincs sokszor energia elmenni.



2023. máj. 27. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy picsha. Ha neki kellett a szívesség, akkor nem érdekelte hogy amúgy nem mutatkoztál be. Bezzeg ha nektek kell valami, már rögtön fel van róva. Érdekes, nem? 😂 Hagyd a francba, csak kihasznál, mindezt úgy hogy egyébként semmilyen kapcsolatra nem hajlandó. Nem kell azért sajnálgatni meg hagyni hogy kihasználjon mert idős. Ha akar valamit mondd azt is amit ő mondott: nem beszélgettek, nincs köztetek kapcsolat, bocsika. Ne legyél ennyire könnyen kihasználható mert sok károd fog még származni belőle az életben.
2023. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igy mukodik hogy valahova koltozunk es be kell mutatkozni. A közös sztorik esemenyek élmenyek alapján bontakoznak ki ismerettségek a szomszedokkal is.
2023. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Tudod, ki kalapozna neki.
2023. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt kezdtem el észre venni, hogy kihasználja hogy mi fiatalok vagyunk. Másik szomszéd " bácsi" 55 év körüli velük teljesen jóban vagyunk, párom ha vágja az utcán a füvet akkor letolja előttük is és ő is nekünk. Szedhetnek a birs alma fámról,.szőlőt is vittem nekik, de ők is segítettek már sokat.


A nénivel egyáltalán nincs meg. Ha nem egyből a lehúzás ment volna hanem beszélgettünk volna és azután kérne meg néha akkor nem lenne baj.


4 év alatt kb 3x láttam kijönni, mert ment valahova de akkor is ugyanezért szólt be. Ha hátra megyek a kertbe akkor már félek nehogy kint legyen, mert képes rám kiabálni ugyanezért.


Beszélgetnék vele ha oda jönne de ő se tesz érte, én meg ezek után meg kerülöm is.

2023. máj. 27. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Le kell sz@rni , nem kell vele foglalkozni.
2023. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ő sem ment át üdvözölni. Kvittek vagytok.
2023. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Hát ez hasonló mint nálunk.


6 ève vettük meg a házunkat. 1 éve költöztünk be. Már akkor bemutatkoztunk a szembe lakó nèninek, mivel míg èn törzsgyőkeres helyi vagyok, ő nem. Sőt a néni lánya, unokája járt át hozzánk mikor jöttünk a házhoz.

Fèrjem 5 évig dolgozott a házon ☝️.

Erre most 1 hónapja át hívja a néni a férjemet aki kőműves, mert lenne munka - majd kőzli : milyen jó, hogy VÈGRE megismerheti férjemet.. 🤦🙄🤔

2023. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
2-es: az alapvető udvariasság, ha valaki valahol új lakó lesz, a szomszédoknak bemutatkozik. Erről nem hallottál???
2023. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!