Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tavaly nyàron a lakóhelyeden...

Tavaly nyàron a lakóhelyeden volt aszály,locsolàsi tilalom és ha igen akkor ez hogyan hatott ki a kertedre?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozom,hogy ültessek a fàt,bokrot,tujàt a kertembe ,mert tavaly sokat hallottam a híradóban,hogy tilos volt medencét feltölteni,locsolni stb.


Kit hogyan érintett?


2023. jún. 2. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt locsolási tilalom, de zöldséges kertet már nem csinálunk. Esővizet gyűjtünk de az is csak a virágok locsolására elég, mert sok eső nem esett, a füvünk már kiégett nyár közepén.
2023. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erről nem halottam. Nálam nem is működik a kerti csap, de spórolásból is mindig is esővízzel locsoltam. 5 db ember méretű hordóm van, ez az elmúlt években ált. elég volt a 3 facsemetém nyáron másfél hetente locsolásához, de tavaly már nem volt elég így se, hogy eddig is csak kb. a minimum gyakorisággal kapták a legnagyobb aszályban, így aztán hordhattam ki a konyhából a csapvizet.
2023. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen tilalom.
2023. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lakóhelyemen csak annyiban voltam érintett, hogy a panelban fel lehetett gyulladni, meg, hogy kicsit apokaliptikus látványt nyújtott a sárgára szikkadt fű. Munkába menet mindig egy nagyobb rét mellett vitt az utam, valamikor július magasságában kigyulladt a rét, az fekete volt, viszont mikor valamikor augusztus elején esett egy minimális eső, szürreális volt, hogy mindenhol sárga a fű, de azon a területen zöld.


Szüleim kádárkockában laknak egy faluban. Volt náluk vízhiány, és a kertet is művelték. Kútból locsoltak, amíg ki nem apadt a kút július közepére. Ami durva volt, hogy emberek rageltek azon, hogy mi az, hogy nem tölthetnek medencét, mikor a gyerek pancsizni akar, mikor literálisan pár száz méterre tőlük volt egy strand, gyermekmedencével, ahová a helyi lakosok INGYEN járhattak. De ők inkább elhasználták a közös vizet a kerti medencéhez, ahelyett, hogy ingyen lementek volna a közös fürdőbe pancsolni. Nem baj, ha a másiknak nem marad zuhanyozni, vagy kertet öntözni. Nekem itt párolgátt el az összes maradék empátiám.

2023. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!