Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Félek, hogy meglőnek minket....

Félek, hogy meglőnek minket. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A kertszomszédban már egy ideje légpuskával lövöldöznek.Ma kint kávéztam,mikor hallottam,hogy a fejem felett a tetőbe csapódott be a lövedék.Már többször átkiabáltunk nekik,mikor észrevettük,hogy a kertünkben kötött ki a golyó,de semmi haszna.Sövény van ültetve a kerítés tövébe és nem lehet átlátni.Van egy 3 éves fiam és félek,hogy akár őt akár minket is meglőhetnek (nem szándékosan,de nem az lenne az első eltévedt golyó).Mit tehetek?A rendörségen lehet névtelen bejelentést tenni?Félek,hogy ha kiderűl,hogy mi teszünk bejelentést,akkor mégjobban eldurvul a helyzet.Már nem merem kiengedni a fiamat az udvarra,mert rettegek,hogy végzetes baleset történik.Kérlek,adjatok nekem tanácsot!MIt tehetek úgy,hogy ne derüljön ki,hogy én "nyomtam" fel őket????

2013. máj. 16. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Kik a szomszédaid ? Valami ukrán bűnöző család ? Vagy cigányok.


Menj át és hívd ki az embert azzal az indokkal, hogy beszélni akarsz vele.


Ha normális, megérti az érveid (amik egyébként teljesen jogosak) és abbahagyják.


De mondjuk az írásodból ítélve ezek eleve retardáltak lehetnek,hiszen alapszabály, hogy amerre ember lehet, arra fele nem lövünk.


Szóval, ha a párbeszéd nem vezet eredményre, nyugodtan hív ki a rendőröket. Szerintem ha véletlen eltalálnák a gyereked az simán elmenne gondatlanságból elkövetett könnyű vagy éppen súlyos testi sértésnek, de ugye ezt nem kell megvárni.


Beszélj azzal az idiótával, ha elhajt, akkor rendőr. Amúgy ha látsz egy járőrt, őket is megállíthatod és elmesélheted nekik ezt a dolgot... ők is segíthetnek, ez a leggyorsabb út.

2013. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%
Lehet névtelen bejelentést tenni, és jobb lesz minél hamarabb, hogy ne essen bajotok.
2013. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.Nem bűnözők és nem cigányok és pont ez a legrosszabb,hogy még így sincs annyi eszük,hogy megértsék,hogy mivel is szórakoznak.Szabályosan rettegve megyek ki az udvarra a ruhát kiteregetni,mert attól félek,hogy meglőnek.Ha a fiammal kint játszunk és meghalljuk azt a bizonyos "csattogást" amit a légpuska hallat,azonnal szaladunk be a házba,nehogy baj történjen.Megfogadom tanácsotokat.Ha holnap megint meghallom,akkor átmegyünk férjemmel és beszélünk velük.De ha ennek ellenére folytatják,akár aznap,akár másnap,azonnal menni fogunk a rendőrségre.Remélem megoldódik ez a probléma,mert iszonyat rossz,hogy a saját udvarunkon rettegnünk kell.
2013. máj. 16. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

"A kertszomszédban már egy ideje légpuskával lövöldöznek"

Hogy ti (de főleg a férjed!) milyen türelmesek vagytok!


Ha esetleg van rá mód, azért eltehetnél bizonyítéknak 1-2 lövedéket!

Különben meg egy jó erős csúzlival, és 8as anyával/csapágygolyóval kb. ugyanakkorát lősz te is...

2013. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó ég!

Ha rám hallgattok még ma rendőréég!!

Nem kell hogy az ember fééljjeen a saját udvarááán

2013. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!