Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun élnétek szívesebben...

Falun élnétek szívesebben vagy városban?

Figyelt kérdés

21 éves fiatal férfi vagyok és egy Nógrád megyei kis, 180 fős faluban élek.

Már nagyon-nagyon elegem van belőle, hogy nincs itt semmi, se munka, se szórakozási lehetőség, se nők, se haverok, egyszerűen semmi. Szerintem fel fogok költözni Dunakeszire, Vácra, esetleg Budapest északi kerületeinek egyikébe.


Ti hogy vagytok ezzel, érdemes lenne lelépnem innen?



2013. máj. 25. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Budapesthez közel lakok és soha, semmi pénzért nem költöznék faluba és távol a várostól. Nem azért, mert annyira hű de Budapest mániás vagyok, hanem azért, mert vidéken tényleg nincs semmi.
2013. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én kb 1800 fősben lakok, nem mennék városba, te esetedben csak egy nagyobb 2500 fős faluba
2013. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, ez a nincs semmi.....Laktam Pesten, kisvárosban, falun és olyan, hogy punnyadás nem volt sehol. Egyedül a munkát értem meg, de, hogy haverok, nők, bulik, ne lennének? Na ilyen nem volt sehol! Van egy olyan gyanúm, hogy nem a falu tehet róla, hogy nincsenek barátaid, nem jársz szórakozni.


-Mindegy hol laknék a lényeg az, hogy jó megélhetésem legyen, az, hogy vasárnap este el tudok e menni egy plázába mert farmert akarok venni, vagy enni egy hamburgert éjfélkor ezredrangú szempont....

2013. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Laktam Budapesten, nagyon közel pesthez, meg 50 percre pestől. Azt mondom hogy mindhárom verzióval jól jártam, az a lényeg hogy könnyen eljusson az ember a nyüzsgésbe, munkalehetőség legyen elérhető távolságra. Viszont ha nem városban vagy akármilyen közel is vagy hozzá egy autó vagy esetleg egy motor kell (de jobb az autó).
2013. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
na úgy látom sorstársak vagyunk a mi falunkba 200 laknak tudom mit élsz át .
2013. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Önmagában, hogy falun vagy városban, ez függ attól is, hogy a megélhetési jövedelmemet miből szerzem.


(Amúgy hamár kislétszámú nógrádi falu, nekünk pl Felsőtoldon van egy házunk, de csak kikapcsolódásra vettük.)


Ugyanis: ha internetes távmunkából vagy passzív jövedelemből élnék, akkor ma, az internet korában, mivel szinte mindent házhoz lehet rendelni, így szívesen élnék egy csendes helyen, de mégcsak nem is falun, hanem egy erdős helyen, olyan tanya jelleggel. És ha van pénz, akkor alkalomadtán nem gond autóba ülni, ha valahová el akarok menni szórakozni, nézelődni, akármi.


Ha az ember sajnosul mókuskerekezik, akkor meg nyilván az a cél, hogy minél közelebb lakjon a munkahelyéhez/vállalkozásához, hogy ne kelljen sokat utaznia. És itt benne van, hogy falun nincs munkalehetőség.


Amúgy mi a szakmád, vagy miből élsz? Mert Dunakeszi jó, én Veresegyházon lakom, ez is jó, bár egy fiatalnak még ez uncsi, mert innen is Pestre járnak be bulizni, szórakozni, "életet élni".


Akkor érdemes lépned, ha a megélhetésed is lehetővé teszi. Mivel azért Pest megyében, Budapesten pláne, drágábbak az ingatlanok, mint Nógrádban, akár venni, akár bérelni szeretnél.

2013. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen típus vagy. Lehet, hogy jobb munkalehetőségeid vannak, de ha kiidegel a városi lét, az sem sokkal jobb.


Én városi lány vagyok 100%-ig, és nem költöznék le falura. Ezzel nem értékítéletet mondok, csak tudom, hogy én ott megőrülnék. Nem akarnék több órát utazni azért, hogy lássak egy normális színházi előadást vagy hogy egy bizonyos hivatalba elmenjek... több és jobb program van itt, Budapesten, az is jó, hogy minden bolt egy kőhajításnyira van, jók a szórakozási lehetőség, a tömegközlekedés is egészen jó.

2013. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kis faluban laknék legszívesebben 1-2 ezer fős településen, bár vannak ennél kisebbek is, de valamilyen nagyobb város 50 km-es körzetében. És persze kocsi kellene hozzá, hogy tudjon az ember kimozdulni otthonról, de szívem szerint egy csöndes faluba vágynék, ami még tényleg falu, tehenekkel, kecskékkel, az udvarban kapirgáló csirkékkel, de azért szép, rendezett fásított utcákkal. (és persze kedves emberekkel)
2014. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Munkát - gondolom - valahol a közelben egy nagyobb településen csak találsz.Mi a szakmád? Ha van kocsid, akkor ki tudsz mozdulni otthonról, egy-egy előadásra mondjuk Vácra, vagy akár Pestre is, igaz, egy színházi előadás este 10 után ér véget, de talán 1, 1,5 óra alatt meg tudod tenni az utat hazáig.A kikapcsolódást nem a haverok (gondolom, ivászattal) kell hogy jelentse, hanem valami tartalmas szórakozás. Ha barátságra gondolsz, azokat nem választhatja el az embertől a távolság, mert van internet, van telefon, lehet értekezni velük, lehet tudni a sorsukról, ha szükség van rá, biztos jönnek segíteni, még akkor is, ha távol laksz tőlük. Gondolom, az iskolában szert tettél egy-két igazi barátra, több nemigen kell. Nőt alkalmi kapcsolatra bárhol lehet találni, az igazit meg elhozza majd az idő, a sors. De legalább otthon vagy, a saját házadban, a saját kertedben, még ha nehéz is a kerti munka, de egészséges, látod a gyümölcsét, megtermeled vele a családodnak (gondolom, vannak szüleid) a jövő évi élelem nagy részét. - Én Pestre semmiképpen nem költöznék, az egy lélektelen nagyváros, itt elvész az ember, amit te haverságnak nevezel, azt lehet, hogy találsz, de barátokat nemigen. Olvass például, képezd magad, az sosem árt.
2014. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!