Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a frászkarikát kezdjek a...

Mi a frászkarikát kezdjek a főbérlővel, aki komolyan már azt hiszem, szét akar választani a páromtól?

Figyelt kérdés

Amikor ideköltöztem, egy kérésem volt tőle: ha valami zavarja, szóljon nekem rögtön. Hogy ne mérgesedjen el a helyzet, hiszen könnyen lehet, hogy valamiről eszembe se jut, hogy őt zavarja.

Ehhez képest az utóbbi időben rendszeresen az van, hogy a párom jön hozzám, hogy nem igaz már, miért nem vagyok képes odafigyelni erre vagy arra, mert a főbérlő már ötször szólt neki miatta. Nekem persze egyszer se.

Eleinte ilyenkor odamentem hozzá és megkérdeztem, miért nem szólt nekem. Erre az a válasz, hogy "de ő többször szólt". Vagy: szerinte ez nem olyan dolog, ami miatt szólni kéne. De persze azért a párom piszkálja. Amivel előrébb nem vagyunk, csak azt éri el, hogy a párom veszekszik velem.

Mit tehetnék??


2013. máj. 26. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Odamész a pároddal a főbérlőhöz, és együtt tisztázzátok az összes vitás kérdést. Ha pedig hebeg-habog, hogy izé, akkor lehet ijesztgetni, hogy felmondjátok a bérletet. Nos akkor két dolog lehetséges: vagy abbahagyja a nyűglődést, mert megijedt, vagy csak azért is. A legjobb, ha hirtelen felindulásból közlitek: vagy befejezi, vagy kereshet más helyet magának. Már mint ő.
2013. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy nem hebeg-habog, hanem határozottan állítja, hogy ő ezek miatt már szólt.

A párommal sajnos régi jó barátok. Sokkal régebbi az ő barátságuk, mint a mi kapcsolatunk. Így nem lesz ebből költözés.

Nemrég kis híján sikerült rávenni a párom, hogy lépjünk, akkor őt is kiakasztotta, de aztán ők most megint jóban vannak, plusz kapunk a nyárra légkondit, úgyhogy maradunk.

Egyébként az eredeti terv is az volt, hogy még két évet kihúzunk itt, aztán veszünk saját lakást. Merthogy ez az albérlet nagyon olcsó, emellett tudunk félretenni. Ha máshova mennénk, nem tudnánk annyit spórolni. Bár ha így folytatja, nem tudom, mi lesz..

2013. máj. 26. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez nem túl biztató a párod részéről, hogy azt feltételezi, hogy te vagy az aki nem képes odafigyelni dolgokra, a főbérlő meg egy angyal. Miért nem fúj veled egy követ, oké h régebb óta ismerik ők egymást, de mégis csak te vagy a barátnője. A főbérlő hülyét csinál belőled, de a pasid nem is feltételezi, hogy esetleg alaptalanul.
2013. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!